Switch to mobile version. Top

 • Frontpage
 • Kā nodibināt uzņēmumu attālināti

Biznesa uzsācējiem - 2020 06 29
jaundibināts uzņēmums | jauns uzņēmums | uzņēmējdarbība

Kā nodibināt uzņēmumu attālināti

 Kā nodibināt uzņēmumu attālināti

Šobrīd viss uzņēmuma dibināšanas process, tajā skaitā dokumentu parakstīšana un iesniegšana, var notikt pilnībā attālināti. Arī drošai elektroniskai dokumentu parakstīšanai nepieciešamo eParakstu var iegūt, nedodoties ārā no mājām, ar kurjera starpniecību.

Savukārt banka nodrošina gan iespēju attālināti atvērt kontu, gan pieteikties citiem pakalpojumiem.

Izvēloties Starta komplektu, jaundibinātais uzņēmums ietaupīs līdzekļus, jo veselu gadu varēs bez maksas izmantot vairākus ikdienā svarīgus bankas pakalpojumus.

Nepieciešamība distancēties veicinājusi strauju gan privātpersonām, gan uzņēmumiem sniedzamo elektronisko pakalpojumu klāsta paplašināšanos. Piemēram, tie, kuri šobrīd nolēmuši dibināt jaunu uzņēmumu, visas nepieciešamās darbības var ērti veikt attālināti, neapmeklējot ne Uzņēmumu reģistru (UR), ne banku, ne notāru.

Pirmais solis — nodrošināties ar iespēju parakstīt dokumentus elektroniski

Jāņem vērā, ka daudzus dokumentus jūs varēsiet iesniegt tikai tad, ja tie būs parakstīti ar drošu elektronisko parakstu, tāpēc, ja tādu vēl neesat izveidojis, vajadzētu sākt tieši ar to. Elektroniskais paraksts noderēs ne tikai dibinot uzņēmumu, bet arī turpmāk, veicot dažādas ar uzņēmumu saistītas darbības, piemēram, iesniedzot dokumentus Valsts ieņēmumu dienestā un citās valsts vai pašvaldību institūcijās. Tādējādi jūs krietni ietaupīsiet laiku un atvieglosiet savu ikdienu.

Arī eParakstu mobile, kas sniedz iespēju dokumentus parakstīt viedtālrunī, ir iespējams iegūt attālināti, aizpildot pieteikumu mājaslapā eparaksts.lv un parakstot kurjera atvesto līgumu.

Elektroniski parakstīt dažādus dokumentus var arī ar lietotnes Smart-ID kvalificēto versiju, kura visā ES teritorijā aizstāj pašrocīgu parakstu.

Gan notāra apmeklējums, gan bankas konta atvēršana var notikt attālināti

Nākamais solis ir pārliecināties, ka jūsu rīcībā ir visi uzņēmuma dibināšanai nepieciešamie dokumenti. Dažādām uzņēmējdarbības formām iesniedzamie dokumenti var atšķirties, tāpēc neskaidrību gadījumā labāk sazināties ar UR, savukārt, ja īsti neesat pārliecināts, kādu komercdarbības veidu izvēlēties, jums var noderēt šī tabula.

Arī notāra pakalpojumi mūsdienās ir pieejami elektroniski — tikšanās ar notāru var notikt videorežīmā, izmantojot Latvijas zvērinātu notāru klientu portālu latvijasnotars.lv.

eAkadēmija

Bezmaksas biznesa zināšanu platforma internetā tiem, kas vēlas uzsākt vai pilnveidot savu uzņēmējdarbību – eAkadēmija.

Savukārt, lai ieskaitītu pamatkapitālu, jums jāatver sava uzņēmuma pirmais bankas konts, un arī to ir iespējams izdarīt attālināti, izmantojot eParakstu. Ja jums jau ir pieejama internetbanka, video konsultācijas laikā varat pārrunāt ar bankas ekspertu visus neskaidros jautājumus  un uzreiz iesniegt arī nepieciešamos dokumentus.

Izvēloties komplektu, uzņēmums var ietaupīt

Tā kā ikvienam uzņēmumam ikdienā jāsaņem un jāveic maksājumi, kā arī citas finanšu operācijas, ir svarīgi izpētīt bankas piedāvājumu un cenrādi, lai izvēlētos sev atbilstošāko risinājumu un nepārmaksātu.

Uzņēmumam, kas dibināts pēdējo 12 mēnešu laikā, piemērotākā izvēle ir Starta komplekts — pirmajā gadā, kad uzņēmums sāk ieskrējienu, par tajā iekļautajiem produktiem, tajā skaitā norēķinu kartēm, nav jāmaksā. Īpaši ērti ir tas, ka gan Starta komplektam, gan citiem uzņēmējiem paredzētajiem komplektiem ir iespējams pieteikties tiešsaistē, izmantojot internetbanku.

Linda Ezerkalna

 • Biznesa uzsācējiem - 2020 05 15

  Smalkais muslis: sociālo tīklu loma zīmola atpazīstamībā

  Smalkais muslis: sociālo tīklu loma zīmola atpazīstamībā

  Pat pasaulē labāko produktu būs ārkārtīgi grūti pārdot, ja to proaktīvi nereklamēs ar sociālo tīklu platformu starpniecību. Uzņēmuma “Smalkais muslis” radītājas Ieva Biķe un Ilze Kalāce-Bērziņa atklāj sava zīmola veiksmes stāstu sociālajos tīklos – no pārdesmit sekotājiem līdz iztukšotiem veikalu plauktiem.

  Read more

 • Uzņēmējiem - 2020 04 17

  Kā izveidot interneta veikalu

  Kā izveidot interneta veikalu

  Tirdzniecība interneta veikalos ik gadu uzņem apgriezienus visā pasaulē, un Latvija nav izņēmums – mūsu valsts iedzīvotāji arvien biežāk iepērkas tiešsaistē. Covid-19 izplatības laikā šī tendence ir kļuvusi īpaši izteikta, jo iegādāties preces internetā ir ne tikai vienkāršāk, bet arī drošāk.

  Read more

 • Uzņēmējiem - 2020 02 12

  Video: Kā ar finanšu modeli novērst izaugsmes nestos riskus

  Video: Kā ar finanšu modeli novērst izaugsmes nestos riskus

  Strauja izaugsme šķiet vilinoša jebkuram uzņēmumam. Tomēr gana rūpīgi nepieejot iespējamo attīstības scenāriju un sagaidāmo risku izvērtēšanai, pārlieku strauja izaugsme uzņēmumam var izrādīties bīstama. Finanšu modelēšanas eksperts Andrejs Grigoļunovičs sniedz padomus, kā efektīvi modelēt uzņēmuma nākotni.

  Read more


Veel samal teemal

No news on this time period.

Archive

Contacts

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Block payment card and internet bank

  24/7

  Other questions

  Private customers

  Mon - Fri 08.00 - 21.00
  Sat, Sun and holidays 10.00 - 18.00

  Business customers

  Mon - Fri 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.