Switch to mobile version. Augšup

Aizdevumi un aizņemšanās - 06.12.2016
kredīts | tēriņi

Aizdevums hobijam

Aizdevums hobijam

Vai jums ir gadījies, ka nepietiek naudas necerētai iespējai? Parastais mierinājums – nenopirku, tātad ietaupīju, bet, ja iekārojamā prece ir patiešām nepieciešama, tad var noderēt kredīts.

Ziemas prieki nevar gaidīt

Dzīvē ne vienmēr visu var ieplānot, un reizēm labākās iespējas uzkrīt kā sniegs uz galvas. Tik tiešām – ziema ir tikpat kā klāt, un, iespējams, ka, apskatot savu esošo ziemas sporta inventāru, konstatēsiet, ka to nepieciešams nomainīt. Varbūt tieši šā gada ziema ir īstais laiks, lai uz slēpēm kāptu arī bērni. Taču var izrādīties, ka tam pietrūkst nedaudz līdzekļu, bet, gaidot līdz algai, var palaist garām labākās sniega dienas vai izpārdošanas cenas. Ar patēriņa kredīta palīdzību var izbaudīt ziemu, negaidot algas dienu.

Cik izmaksā slēpošanas pamatekipējums*?

- Slēpes vai sniega dēlis ar stiprinājumiem: 300 EUR
- Zābaki: 150 EUR
- Ķivere: 50 EUR
- Brilles: 50 EUR
- Jaka, bikses, cimdi: 250 EUR
- Kopā: 800 EUR

*Cenas jaunam ekipējumam vidējā cenu grupā.

Risinājums – pārdomāts aizņēmums

Lai izvērtētu, vai patēriņa kredīts jūsu gadījumā ir piemērotākais, varat sekot vienkāršiem kritērijiem. Pirmkārt, aizņēmuma summai jābūt samērojamai ar jūsu ienākumiem, un ikmēneša maksājums nedrīkstētu cirst robu ģimenes budžetā – kopējam kredītu maksājumam mēnesī nevajadzētu pārsniegt 40% no jūsu neto algas. Otrkārt, ja neesat pārliecināts par mērķi un šaubāties, vai vērts tam ņemt kredītu, iespējams, šis mērķis jums nemaz nav svarīgs. Treškārt, patēriņa kredīts, tāpat kā jebkurš aizņēmums, nav piemērots tam, lai tiktu galā ar jau esošajiem parādiem. Visbeidzot, kredītu nevajadzētu ņemt tikai tāpēc, ka tas ir pieejams, ar domu – gan jau mērķi atradīšu. Pastāv liela varbūtība, ka nauda aizies nebūtiskos ikdienas pirkumos un rezultātā neko vērtīgu vai vajadzīgu nebūsiet ieguvuši.

Patēriņa kredīta priekšrocības:

 • Nodrošinājumam nekas nav jāieķīlā, pietiks ar jūsu ienākumiem (nosacījums – tiem jābūt regulāriem un oficiāliem).
 • Maksimālā kredīta summa ir 15 000 eiro – tas, cik daudz varēsiet saņemt, būs atkarīgs no jūsu ienākumiem.
 • Atmaksas termiņš līdz pat pieciem gadiem.
 • Pirmstermiņa kredīta atmaksu iespējams veikt bez maksas.

Linda Ezerkalna,
žurnāliste

Kredīts patēriņa vajadzībām

Kredīts pārdomātiem pirkumiem

Auto iegādei, ceļojumam vai lielākam pirkumam - mums ir piedāvājums Jūsu vajadzību vai sapņu īstenošanai.


 • Finanšu plānošana - 11.05.2016

  Aizņemties vai uzkrāt?

  Aizņemties vai uzkrāt?

  Uz šo jautājumu nav pareizās atbildes. Ir jāapsver dažādi risinājumi dārgākam pirkumam, jo ne visus izdevumus varam laicīgi ieplānot. Plusi un mīnusi ir gan uzkrājumu veidošanai, gan aizņēmumiem, tāpēc lēmums par labu vienam vai otram ir rūpīgi jāizvērtē.

  Lasīt vairāk

 • Aizdevumi un aizņemšanās - 13.11.2019

  Pirms aizņemies – izvērtē iespējas

  Pirms aizņemies – izvērtē iespējas

  To, ka pirms kredīta ņemšanas ir jāizvērtē gan savi ienākumi, gan esošie ikmēneša maksājumi, zina katrs. Taču tikpat būtiski ir izsvērt arī to, kuru no kredītu veidiem izvēlēties un – vēl svarīgāk – kam to prasīt?

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.