Switch to mobile version. Augšup

Apdrošināšana - 24.08.2018
bērni | drošība | skola

Drošības spilvens pirmklasniekam

Drošības spilvens pirmklasniekam

Skola ikvienam pirmklasniekam ir kā neizpētītā zeme. Un jebkura izpēte pirmām kārtām ir saistīta ar risku.

Taču mazie varoņi nepadodas – viņi cenšas parādīt sevi gan sporta nodarbību un starpbrīžu, gan ekskursiju un, protams, mācību stundu laikā.

Septembris ir viens no gada traumatiskākajiem mēnešiem, tādēļ ieteicams neriskēt un parūpēties par atbilstīgu apdrošināšanu.

Kā no citas planētas

„Diemžēl pirmā mācību nedēļa un mēnesis patiešām ir bagāti traumām,” stāsta bērnu psiholoģe Inna Guseva. „Šeit vienlaikus nostrādā vairāki faktori: pirmkārt, bērni pēc trim atpūtas mēnešiem vasarnīcās, laukos vai ārzemēs mazliet zaudē realitātes sajūtu. Otrkārt, mācību sākums jebkurā gadījumā rada stresu, tādēļ notrulinās pašsaglabāšanās instinkts un spēja sajust apdraudējumu. Treškārt, jebkura bērnu pulcēšanās telpās vai ekskursijas laikā jau pati par sevi ir apstāklis, kas rada pietiekamu satraukumu.”

Saskaņā ar I. Gusevas sacīto, no vienas puses, neskatoties uz drošības tehnikas instrukcijām un skolotāju kontroli, pirmklasnieki vienalga salīdzinoši ātri sāk saprast, ka skola vairs nav bērnudārzs un brīvības šeit ir vairāk. No otras puses, bērni aktīvi iepazīstas cits ar citu, dalās iespaidos, cenšas demonstrēt klasesbiedriem savas prasmes un priekšrocības, pašapliecināties.

„Saprāta balss, kurā ieklausīties ik dienu aicina vecāki, nobāl, kad klasesbiedri mudina rīkoties. Turklāt skolotājam ne vienmēr ir iespēja pastāvīgi uzmanīt katru skolēnu. Un diemžēl mēdz būt, ka reizēm traumas ir neizbēgamas, jo īpaši mācību gada pirmajos divos mēnešos, kamēr viss vēl nav izpētīts, pamēģināts un pierādīts,” stāsta psiholoģe.

Pastāvīga modrība

Dažreiz šķiet, ka nepatikšanas rodas uz līdzenas vietas. Sākumskolas skolotāja Dina Krasnova atceras kādu gadījumu no savas pieredzes: „Tas notika oktobra beigās, respektīvi, mani pirmklasnieciņi tobrīd bija mācījušies tikai divus mēnešus. Beidzās stundas, un es kā vienmēr liku bērniem sastāties, aizvedu viņus uz garderobi, pagaidīju, līdz visi apģērbjas, un pavadīju līdz telpai pie durvīm, kur bērni parasti gaida vecākus. Todien daudzi bija ieradušies skolā gumijas zābakos. Nezinu, kāpēc, bet viens no zēniem nolēma doties atpakaļ uz trešo stāvu, un nākamajā reizē es viņu ieraudzīju tikai pēc tam, kad pie manis kabinetā ieskrēja kāda meitene kliedzot: „Jūsu skolnieks uz trepēm sasitās!” Viņš bija nolēmis kāpt lejā pa kāpņu otru pusi, gumijas zābaki paslīdēja, un zēns nokrita lejā. Paldies Dievam, viss beidzās labi, lai gan trauma bija nopietna.”

„Negadījumi ar bērniem var notikt ne tikai skolā, bet arī mājās,” atzīst triju skolēnu māmiņa Sanita Ruzvelte. „Ir skaidrs, ka skolotājs nespēj visus uzraudzīt, un arī es pati ne vienmēr spēju izsekot līdzi pilnīgi visam. Taču domāju, ka galvenais, ko var darīt vecāki, ir pēc iespējas vairāk runāt ar savu bērnu. Es gandrīz katru dienu atgādinu bērniem, piemēram, par satiksmes noteikumiem. Taču, ja tomēr kaut kas ir noticis un bērns ir guvis traumu, protams, ir labāk, ja tajā brīdī ir nauda – gan kvalitatīvai ārstēšanai, gan rehabilitācijai, gan tam, lai pašai nebūtu jāuztraucas par to, ka bērna slimībās dēļ jāņem brīvdienas darbā.”

Aizsargājiet savu bērnu

„Ikviens no vecākiem vēlas, lai viņu bērni būtu pasargāti no nepatikšanām, taču nelaimes gadījumi dažkārt mēdz notikt,” norāda „SEB dzīvības apdrošināšana” valdes locekle Kristīne Lomanovska. Viņa stāsta, ka bērni traumas visbiežāk gūst sadzīves apstākļos un tikai mazāk nekā piektdaļa nelaimes gadījumu ir saistīti ar sportošanu vai ceļu satiksmes negadījumiem. „Saskaņā ar mūsu statistiku visvairāk apdrošināšanas atlīdzību tiek izmaksāts septembrī un oktobrī, kas ir izskaidrojams ar traumu skaita palielināšanos vasaras beigās un rudens sākumā – laikā, kad sākas skola,” uzsver K. Lomanovska.

Jau devīto gadu „SEB dzīvības apdrošināšana” dāvina Latvijas pirmklasniekiem apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem ar riska segumu 1500 eiro apmērā. SEB nodrošina visiem Latvijas pirmklasniekiem apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem visa mācību gada garumā – no šī gada 1. septembra līdz pat 2019. gada 31. augustam, un tā attiecas gan uz skolā, gan mājās, gan sporta un ārpusskolas nodarbībās pavadīto laiku.

Iepazīties ar pirmklasnieku apdrošināšanas noteikumiem vecāki var SEB bankas mājas lapā www.seb.lv/pirmklasnieks, turklāt šīs apdrošināšanas izmantošana vecākiem nerada nekādus izdevumus vai saistības.

Daži noderīgi padomi pirmklasniekam

 • Izturies draudzīgi pret pārējiem skolēniem, nesmejies par viņu neveiksmēm un kļūdām un paslavē par labiem darbiem un sasniegumiem.
 • Stundu laikā nelieto mobilo tālruni un nespēlējies ar savām lietām.
 • Pastāsti skolotājiem vai skolas darbiniekiem, ja slikti jūties, un sauc palīgā, ja kādam no skolēniem ir kļuvis slikti.
 • Ja kaut kas nav skaidrs, esi aktīvs un uzzini atbildi. Stundās, pirms uzdot jautājumu, pacel roku, lai skolotājs zinātu, ka vēlies kaut ko jautāt!

Jānis Meistars

 • Bērni un nauda - 28.04.2016

  Bērnu priekšstatu par naudu veido vecāki

  Bērnu priekšstatu par naudu veido vecāki

  Visvienkāršākos finanšu ieradumus bērniem var sākt mācīt jau pirmsskolas vecumā. Tādējādi arī mammas un tēti var rast motivāciju apgūt zināšanas šajā jomā un vienlaikus bagātināt savu pieredzi.

  Lasīt vairāk

 • Bērni un nauda - 31.05.2017

  Pirmā bankas karte jūsu bērnam

  Pirmā bankas karte jūsu bērnam

  Klāt skolēnu brīvdienas, kad bērni kļūst aktīvāki un neatkarīgāki. Tas ir īstais brīdis, lai attīstītu prasmes patstāvīgi rīkoties ar naudu, piemēram, norēķinoties maksājumu karti. Tādējādi arī vecākiem nav jāuztraucas, ka bērns nēsā līdzi skaidru naudu, ko var nozagt vai pazaudēt.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk


 

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem
 

 • Ikdienas drošībai
 • Ģimenes aizsardzībai, atmaksājot kredītu
 • Rūpēm par bērnu nākotni
 

Lūdzu, norādiet savus kontaktus, un SEB Life and Pension Baltic SE eksperti sazināsies ar Jums, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas veidu.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.