Switch to mobile version. Augšup

Apdrošināšana - 10.10.2014
bērni | riski | bērnu drošība | apdrošināšana

Kā pasargāt savus bērnus

Kā pasargāt savus bērnus

Mēs nevaram būt līdzās saviem bērniem ik sekundi, tomēr varam darīt visu, kas ir mūsu spēkos, lai samazinātu dažādus riskus un iespējas viņiem nokļūt nelaimē. Statistika liecina, ka pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu veselību un dzīvību visnopietnāk apdraud traumas – vairāk nekā divās trešdaļās gadījumu tās tiek iegūtas mājās sadzīves apstākļos. Tas, ka cieš tikai bērni no nelabvēlīgām ģimenēm, kuri netiek pieskatīti, ir mīts – traumas var gūt arī vismīlošāko un gādīgāko vecāku atvases. Tāpēc labāk lieku reizi pārliecināties par bērnu drošību nekā paļauties uz veiksmi, ka nekas jau nenotiks.

Lūk, daži no riskiem, kas visvairāk apdraud pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērnu veselību un dzīvību:

 • Atrašanās tuvu ūdenstilpēm  - atrašanās tuvu ūdenstilpēm, kad tuvumā nav pieaugušo, kas viņus pieskata, – pat vecākais brālis vai māsa ir tikai bērni, kuri nespēj adekvāti novērtēt riskus.
 • Karsti šķidrumi vai kaitīgas vielas - bērnam pieejamā vietā atstāti karsti šķidrumi vai kaitīgas vielas – nekad nedrīkstam par zemu novērtēt iespēju, ka mazais uzrāpsies, aizsniegsies, tiks tiem klāt.
 • Kritieni - katru nedēļu bērnu slimnīcā nonāk kāds zīdainis, kas izkritis no rokām vai nokritis no pārtinamā galda. Bērnam augot lielākam un sākot staigāt, pieaug risks nokrist no krēsla, trepēm u. c. paaugstinājumiem.
 • Mājdzīvnieku kodumi - pat ja esat drošs, ka jūsu četrkājainais mīlulis nekad un nekādos apstākļos nekostu, neizaiciniet likteni un nepieļaujiet situāciju, ka bērns un dzīvnieks tiek atstāti divatā, īpaši tad, ja dzīvnieks ēd, jo aizsargāt savu barību ir viņa pamatinstinkts.
 • Aizmirsta aizsargķivere - skrituļojot, braucot ar riteni vai skrejriteni, nereti tiek aizmirsts par aizsargķiveri – ja bērns krīt, tas parasti notiek ar galvu pa priekšu, un iegūtās traumas var būt ļoti smagas.
 • Gājēju neuzmanība uz ielas - vedot mazo pāri ielai vietā, kur nav luksofora vai gājēju pārejas, vecāki riskē ar savu un bērna veselību un dzīvību. Skrienot kopā ar bērnu pāri ielai pie sarkanās gaismas, jo neviena auto tuvumā nav, iemācām bērnam ačgārnu izpratni par drošību uz ielas.

Svarīgi! Bērniem līdz 12 gadu vecumam, braucot ar velosipēdu, no šā gada 1. oktobra obligāti jāvalkā aizsargķivere.

Neatbilstoši iekārtota vide

Riska faktors maziem bērniem var izrādīties pat māja, kurā dzīvojat vai plānojat ievākties. Tāpēc, vēl tikai gaidot mazuli, vajadzētu pielāgot savu namu drošai bērnībai. Te daži no padomiem, kā to izdarīt:

 • Trepes norobežot ar sētiņu, lai mazulis nevarētu pa tām brīvi kāpelēt.
 • Lai bērns varētu ieslēgt gaismu, nekāpjot uz krēsla un neriskējot nokrist, gaismas slēdžus būtu vēlams izvietot viņam pieejamā augstumā.
 • Izvēlieties durvis bez stikla, lai samazinātu risku, ka bērns skrienot ar galvu tajā ietrieksies.
 • Grīdas segumam izvēlieties pēc iespējas neslīdīgākus materiālus, piemēram, laminātu pārsedziet ar paklāju un gludo flīžu vietā izvēlieties flīzes ar tekstūru.
 • Pārliecinieties, ka bērns nevar patvaļīgi atvērt logu vai nokļūt uz balkona.

Ja negadījums tomēr noticis

Ja noticis negadījums, taču neesat īsti pārliecināti, vai un cik nopietni mazais ir cietis, neveltiet laiku liekām pārdomām, bet nekavējoties dodieties uz slimnīcu vai sauciet ātro palīdzību.

Visbiežāk traumas bērni gūst sadzīves apstākļos, tikai 15% gadījumu tās gūtas sportojot un 2% – ceļu satiksmes negadījumos.

Tā kā nelaimes gadījumi var notikt ar jebkuru ģimenes locekli – vai tas būtu bērns vai pieaugušais –, ir vērts apsvērt apdrošināšanu kā garantu, ka šādā situācijā, kas jau tā ir smaga un nepatīkama, vismaz par finansiālo pusi nevajadzēs raizēties. Lai noskaidrotu vispiemērotāko apdrošināšanas veidu, jūs varat vērsties jebkurā no apdrošināšanas kompānijām vai savā bankā.

Katru gadu SEB Dzīvības apdrošināšana dāvina visiem Latvijas pirmklasniekiem nelaimes gadījumu apdrošināšanu ar risku segumu 1500 eiro apmērā. Kopš dāvinājuma sākšanas pirms pieciem gadiem SEB Dzīvības apdrošināšana ir apdrošinājusi vairāk nekā 100 tūkstošus pirmklasnieku, un viņu vecākiem ir izmaksātas 299 atlīdzības par pirmklasnieku piedzīvotajiem nelaimes gadījumiem par kopējo summu 23 tūkstoši eiro.

Raksta sagatavošanā izmantoti Slimību profilakses un kontroles centra materiāli.

Linda Ezerkalna,
žurnāliste


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk


 

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem
 

 • Ikdienas drošībai
 • Ģimenes aizsardzībai, atmaksājot kredītu
 • Rūpēm par bērnu nākotni
 

Lūdzu, norādiet savus kontaktus, un SEB Life and Pension Baltic SE eksperti sazināsies ar Jums, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas veidu.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.