Switch to mobile version. Augšup

Apdrošināšana - 22.06.2017
ceļojumi | plānošana

Kas jāzina par ceļojumu apdrošināšanu

Apdrošināšana ir gluži kā vitamīni gripas laikā, kas jādzer, lai nesaslimtu. Tā ir kā ērču pote, lai varētu doties dabā neuztraucoties. Apdrošināšana jāiegādājas kaut vai tādēļ, lai nekas no tā visa, kas, iespējams, varētu atgadīties – sākot ar bagāžas pazušanu un beidzot ar slimošanu –, neradītu liekus izdevumus.

Lūk, tipiskākie iebildumi, runājot par to, kādēļ cilvēki mēdz neiegādāties ceļojuma apdrošināšanas polisi.

Es braucu tepat uz kaimiņvalsti un tikai uz pāris dienām. Kas gan var notikt?

Diemžēl tā nav tiesa. Kāju uz stikla lauskas var savainot gan pie Peipusa, gan Balatona ezera. Uz ielas paslīdēt un izmežģīt potīti var gan Ņujorkā, gan Viļņā. Arī dienu skaitam nav nozīmes – ne jau tikai nedēļu garā ceļojumā var kaut kas atgadīties. Tas var notikt arī vienas dienas laikā. Jūs taču ceļojumā līdzi ņemat telefonu, naudu, aptieciņu. Arī apdrošināšanai vajadzētu būt obligātam ceļošanas aksesuāram.

Es nedarīšu neko ekstrēmu. Vienkārši laiskošos un lasīšu grāmatu.

Nenovērtējiet sevi par zemu! Laiska gulēšana Turcijas kūrortā var pārvērsties par aizraujošu zemūdens pasaules izpēti. Tiek piedāvāta iespēja, un jūs nespējat atteikties! Pirms brauciena uz kalniem solījāt tikai pastaigāties un taisīt pārējiem vakariņas? Taču pēkšņi varat nolemt pievērsties jauniem izaicinājumiem un ļaut sevi pierunāt izmēģināt snovošanu.

Es nekad neslimoju. Kādēļ lai tas notiktu, esot ārzemēs?

Tas, protams, ir apsveicami! Taču pāris eiro jūsu dzelzs veselībai arī neskādēs. Tieši otrādi – tas būs dubultstipri! No vienas puses – jūsu lieliskā imunitāte, no otras – polise dubultdrošībai. Turklāt 100% pārliecināts arī nevar būt nekad – klimata maiņa, no dzimtenē ierastajiem atšķirīgi pārtikas produkti, cita ūdens kvalitāte u. tml. lietas var sagādāt pārsteigumus par visspēcīgākajam organismam.

Es taču jau samaksāju par biļetēm un arī par bagāžu. Vai tad ar to nepietiek?

Iedomājieties situāciju, ka koferis ar jūsu vērtīgajām lietām kaut kur pa ceļam pazūd! Bezgala skumji gan emocionāli, gan finansiāli. Apdrošinot bagāžu, no finansiālajām skumjām varat izvairīties. Noderīgi atcerēties, ka ne vienmēr viss notiek tā, kā esam izplānojuši. Var pamosties kāds vulkāns, var notikt lidostas darbinieku streiks vai vienkārši reiss var tikt atcelts negaisa dēļ. Ar apdrošināšanas polisi kabatā jūs uz to visu varat noskatīties relaksēti un teikt: „Ommm”, jo par visu ir padomāts.

Kristīne Alberte,
žurnāliste, izdevniecība „Dienas Žurnāli”

Vai Tu uzveiktu kibernoziedznieku?

Izspēlē kiberkvestu un pārliecinies, ka proti pasargāt savas finanses

 • Bankas kartes - 08.03.2019

  Kādēļ pavasara brīvdienu ceļojumā ņemt līdzi savu karti?

  Kādēļ pavasara brīvdienu ceļojumā ņemt līdzi savu karti?

  Pavasara brīvdienas skolā ir laiks, kad rodas iespēja pēc iespējas vairāk laika pavadīt ar ģimeni un bērniem. Neiepazītas zemes, nenogaršoti ēdieni, neredzēti suvenīri... Saprotams, ka nevienam nav vēlēšanās šādus mirkļus sabojāt ar it kā sīkām, bet tajā pašā laikā traucējošām neērtībām.

  Lasīt vairāk

 • Bankas kartes - 15.12.2018

  10 ieteikumi, kā ceļot bez raizēm

  Vasara un aktīvā atvaļinājuma laiks jau beidzies, tomēr cilvēki turpina ceļot gan Latvijas robežās, gan ārpus tām. Plānojot ceļojumu, vēlams laikus pasūtīt biļetes, rezervēt viesnīcas, izvēlēties apskates objektus... Vai tiešām neko neaizmirsāt?

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem

Jūsu plāns neplānotiem notikumiem
 

 • Ikdienas drošībai
 • Ģimenes aizsardzībai, atmaksājot kredītu
 • Rūpēm par bērnu nākotni
 

Lūdzu, norādiet savus kontaktus, un SEB Life and Pension Baltic SE eksperti sazināsies ar Jums, lai palīdzētu izvēlēties piemērotāko apdrošināšanas veidu.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.