Switch to mobile version. Augšup

Auto - 17.04.2019
auto iegāde | kredīts

Kā izvēlēties izdevīgāko līzingu

Kā izvēlēties izdevīgāko līzingu

Līzings uzņēmējdarbības attīstībai, mājsaimniecībai vai personiskās mobilitātes atrisināšanai var dot spēcīgu grūdienu, taču ir svarīgi izdarīt gudras izvēles. Šoreiz par to, kā izvēlēties piemērotāko līzinga pakalpojumu.

Starta punkts – izdevumu plānošana

Nopietna līzinga kompānija vienmēr ir ieinteresēta sava klienta labklājībā un ilgtermiņa sadarbībā. Ātri un pārgalvīgi noslēgti darījumi parasti beidzas ar nepatikšanām un grūti atrisināmām situācijām, tādēļ drošāk un visbiežāk arī krietni izdevīgāk ir vērsties lielās kredītiestādēs, kas rūpīgi izvērtē klienta maksātspēju.

Līzings nedrīkst kļūt par slazdu vai loteriju nevienai no pusēm, tāpēc godprātīgi līzinga uzņēmumi izmanto Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras datus un noteiktu algoritmu, lai gūtu pārliecību, ka ikmēneša maksājums klientam nekļūs par pārāk lielu slogu. 

Pat ja auto nav plānots iegādāties tūlīt, ir vērts izmēģināt tādu viegli pieejamu instrumentu kā līzinga kalkulators, kas interneta vietnē pāris minūšu laikā aprēķina dažādus izmaksu variantus.

Līzings – gan jaunu, gan lietotu auto iegādei

Lai gan jauno automašīnu tirdzniecība Latvijā atkal pamazām uzlabojas, līdzi nesot modernu drošību un samazinātus izmešus, lielāko daļu vieglo pasažieru auto tirgus veido lietoti spēkrati.

SEB līzings izvērtē finansējuma iespēju automašīnām vērtībā no 5000 eiro, kuras līzinga perioda beigās nav vecākas par 13 gadiem. Lietotu automašīnu finansēšanai tiek izmantots tikai finanšu līzings, un pirmā iemaksa svārstās no 15 līdz 30% no automašīnas vērtības.

Alternatīva līzingam ir patēriņa kredīts ar lielāku procentlikmi, toties bez pirmās iemaksas un obligātas KASKO apdrošināšanas. To var izmantot, pērkot automašīnu, kas maksā mazāk par 5000 eiro.

Pieprasījums aug
2016. gadā Latvijā reģistrēti 18 575 jauni vieglie pasažieru automobiļi un vieglie komerctransporta līdzekļi, kas ir par 15% (jeb par 2465 automašīnām) vairāk nekā 2015. gadā. 
Līzingā iegādāto automobiļu skaits 2016. gadā ir pieaudzis līdz 10 091. Tas ir 24% pieaugums darījumu skaita ziņā, salīdzinot ar 2015. gadu. Automobiļu iegādē kopumā līzings izmantots 54% no visiem jaunu automobiļu iegādes darījumiem.

Reputācija un uzticamība – vienmēr svarīgi

Ja pirkuma finansēšanai pieteikts lietots auto, ir svarīgi pārbaudīt tā tehnisko stāvokli un vēsturi Ceļu satiksmes un drošības direkcijā (CSDD) vai pie automašīnas oficiālā dīlera.

Lai piešķirtu finansējumu, SEB līzingam nepieciešams automobiļa novērtējums, kuru veic kāds no sadarbības partneriem vai sertificētiem ekspertiem. Vērtēts tiek arī automašīnas pārdevējs.

Šādas formalitātes var pavisam nedaudz paildzināt automobiļa nonākšanu pie jaunā saimnieka, toties spēkrata turētājs varēs būt drošs, kas nav nopircis “kaķi maisā”.

Finanšu līzings – tālredzīga un droša izvēle

Katram līzinga veidam ir savas priekšrocības un pielietojums. Ja prioritāte ir prognozējami tēriņi un garantēta rīcības brīvība līzinga termiņa beigās, priekšroka dodama finanšu līzingam. Salīdzinot ar operatīvo līzingu, ikmēneša maksājums var būt lielāks, un automašīnai nav strikti noteikti nobraukuma limiti, kā arī nav atlikušās vērtības līguma termiņa beigās. Pēc pārreģistrācijas, kad automašīna kļūst par līzinga ņēmēja īpašumu, viņš ar to var rīkoties brīvi pēc saviem ieskatiem.

Ir transporta kategorijas, kuru iegādei tiek piedāvāts tikai finanšu līzings: smagais komerctransports, būvniecības, lauksaimniecības un meža tehnika.

Operatīvais līzings – izdevīgi, ja ievēro noteikumus

Operatīvais līzings būtībā ir automobiļa noma, un tā priekšrocības var baudīt pircēji ar visai atšķirīgām vajadzībām. Vienā gadījumā tas paver iespēju nomāt dārgu luksusa automobili, citā – braukt ar jaunu automašīnu, zinot, ka ikmēneša budžetā netiks iecirsts nesamērīgs robs. Lai operatīvā līzinga sniegto ieguvumu bilance būtu tikai pozitīva, līzinga ņēmējam jāpārliecinās, ka viņš pilnībā saprot noteikumus un spēs tos ievērot. 

Uzskatāmas priekšrocības operatīvais līzings var dot, veidojot uzņēmuma auto parku vai izmantojot transportlīdzekli pakalpojumu sniegšanai. Operatīvā līzinga ietvaros uzņēmums var plānot ieņēmumus un izdevumus, kā arī izvēlēties optimālu finanšu administrāciju, neapgrūtinot bilanci ar automobiļu iegādi.

Līzinga piemērs*

  Finanšu līzings Operatīvais līzings
Automašīnas cena, EUR 10 000 10 000
Pirmā iemaksa, EUR 1000 1000
Komisijas maksa, EUR 150 150
Ikmēneša maksājums, EUR 161 122
Atlikusī vērtība, EUR 0 2500
Izmaksas kopā, EUR 10810 8470
  Auto pāriet klienta īpašumā Automašīna tiek atdota SEB līzingam
*Pieņemot, ka pircējs izvēlas auto par 10 000 eiro, ko iegādājas (vai nomā) 5 gadu periodā.

Atgriezeniskais līzings – alternatīvais risinājums

Pieņemsim, ka jums, auto pircējam, ir savi iekrājumi, bet jūs nevarat vai negribat tos pilnībā iztērēt automobiļa iegādei. Iespējams, jūs varat aizņemties, lai automobili iegādātos ārzemēs, bet palienētā nauda drīz jāatdod.
Abos gadījumos ērts risinājums ir atgriezeniskais līzings – līzinga kompānija ieskaita auto pircējam pirkuma darījumā iztērēto summu, no tās atņemot daļu, kas būtu līdzvērtīga pirmajai iemaksai.

Atgriezeniskā līzinga piešķiršanai SEB līzingam nepieciešams klienta iesniegums par darījumā izmantoto līdzekļu izcelsmi. Atgriezeniskajam līzingam var pieteikties divu mēnešu laikā pēc auto reģistrēšanas CSDD.

Konsultācijas par līzingu privātpersonām un uzņēmumiem:  , tālrunis: 26668777

Līzinga procentu likmes

Izvēloties līzingu, automašīnas pircējam gluži dabiski rodas jautājums – cik būs jāmaksā par līzinga kompānijas pakalpojumiem jeb par cik pieaugs pirkuma cena, izmantojot finansēšanu?

Maksa šajā gadījumā sastāv no vairākām daļām: līzinga kompānijas individuāli noteiktajiem procentiem, kas var būt fiksēti vai mainīgi, EURIBOR likmes un komisijas maksas par darījuma noformēšanu. Izvēloties līzinga kompāniju, ir ļoti svarīgi novērtēt visu šo nosacījumu kopumu. Ne vienmēr zemākās procentu likmes liecina par izdevīgāko darījumu.

Papildu izdevumi līzinga maksājumiem:
– degviela
– apdrošināšana
– tehniskās apkopes
– remonta izmaksas lietota auto gadījumā
– otrs riepu komplekts
– nodevas
– tehniskā apskate

Žilbinošs solījums? Labāk vēlreiz salīdzināt

Saņemot vilinošu piedāvājumu, racionāla tā izvērtēšana mēdz atkāpties otrajā plānā, jo šķiet - ko te daudz vēl domāt? It īpaši, ja auto pārdevējs sola “visu nokārtot”. Taču tieši šis ir īstais brīdis, lai ar vēsu prātu salīdzinātu potenciālos ieguvumus un sazīmētu iespējamos riskus.

Gudri rīkosies tas, kurš vilinošo piedāvājumu nosūtīs savai līzinga kompānijai, lai pārliecinātos, vai tā piedāvā līdzvērtīgu vai pat labāku pakalpojumu.

Prakse liecina, ka tad, kad izvērtēti visi plusi un mīnusi, pastāvīgais klients saņem izdevīgu piedāvājumu, turklāt tas ir drošs un pārdomāts abām darījumā iesaistītajām pusēm.

Ilmārs Līkums

Izdevīgs auto līzings uzņēmumiem
Izdevīgs līzings juridiskām personām

Finansējums auto iegādei

Ja vēlaties modernizēt uzņēmuma auto parku, piedāvājam individuālu finansējumu jaunu vai lietotu automašīnu iegādei.

Aizņemieties apdomīgi, izvērtējot savas iespējas kredītu atmaksāt.

 • Auto - 22.03.2017

  55 tūkstoši auto 20 gadu laikā

  55 tūkstoši auto 20 gadu laikā

  Šogad SEB līzings svin 20 gadu jubileju. Par to, kā šo gadu laikā mainījies tirgus, pieprasījums un piedāvājums, stāsta bijušie SEB līzinga vadītāji Ints Krasts un Nellija Kočanova, kā arī esošā valdes priekšsēdētāja Jeļena Gavrilova.

  Lasīt vairāk

 • Bizness - 18.10.2016

  Auto līzings jaudīgākam biznesam

  Daudzu uzņēmumu darbs pavisam burtiski nekust ne no vietas, kamēr nav nopirkts automobilis. Izvēloties transportlīdzekli uzņēmumam, dabiski rodas jautājums, kāds auto kompānijai būtu vispiemērotākais. Kā izvēlēties auto iegādes finansējumu, lai tas būtu piemērots, izdevīgs un drošs?

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Līzinga finansējums
jaunu un lietotu
auto iegādei

Līzinga finansējums
jaunu un lietotu
auto iegādei

 • Procentu likme tiek noteikta individuāli
 • Pirmā iemaksa – sākot no 10 %
 • Līzinga termiņš – līdz 5 gadiem
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.