Switch to mobile version. Augšup

Auto - 25.04.2016
līzings | kredīts

Pavasaris: īstais laiks mainīt automašīnu

Pavasaris: īstais laiks mainīt automašīnu SEB līzinga vadītāja Nellija Kočanova

Pavasaris ir laiks, kad cilvēki pozitīvāk skatās uz lietām, apsver jaunas investīciju iespējas un labprāt maina automašīnas. Tas vienmēr ir bijis karstākais laiks līzinga devējiem, atzīst SEB līzinga vadītāja Nellija Kočanova.

Jau pērn līzinga devēji ziņoja par labiem rezultātiem auto finansēšanas jomā. Izskatās, ka šis gads būs vēl labvēlīgāks...

Domāju, tas saistīts ar iedzīvotāju ienākumu pieaugumu. Pērn pieprasījums pēc auto līzinga bija diezgan augsts. Bet šogad tas ir vēl iespaidīgāks – trijos mēnešos SEB līzingam darījumu skaits auto finansēšanas jomā pieaudzis par 49%. Vērtējot tirgu kopumā, varam secināt, ka katra otrā automašīna ir finansēta, izmantojot līzinga sniedzēju pakalpojumus.

SEB līzinga klientu vidū vispopulārākais modelis jauno automašīnu segmentā ir Peugeot 208, bet no mazlietotām automašīnām - Volkswagen PASSAT.

Vai iedzīvotāji labprātāk izvēlas jaunas mašīnas, vai tomēr lietotas?

Pieprasījums pēc jaunām automašīnām aug, bet pieprasījums pēc mazlietotām automašīnām ir trīs reizes lielāks. Tāpēc proporcija starp lietotām un jaunām mašīnām pagaidām paliek nemainīga. 

Rēķinoties ar iedzīvotāju interesi par mazlietotiem auto, mēs piedāvājam finansēšanas iespējas automašīnu iegādei, kuras nav vecākas par 13 gadiem. Šobrīd vidējais vecums SEB līzinga klientu izvēlētajām automašīnām ir 5 gadi.

Latvijā pieprasītākais jaunais auto šogad ir Nissan QASHQAI. Tomēr SEB līzinga klientu vidū vispopulārākais auto modelis jauno auto segmentā ir Peugeot 208, bet mazlietotu auto segmentā - Volkswagen PASSAT. Spriežot pēc mūsu klientu izvēles, visbiežāk iegādāto jauno modeļu vidū ir ekonomiskas klases auto. Savukārt mazlietotus auto var iegādāties par pievilcīgāku cenu, un, iespējams, pat labāk aprīkotu un jaudīgāku.

Sarunās ar klientiem atklājas vēl viena interesanta tendence. Pat izvēloties mazlietotu auto, iedzīvotāji vēršas pie oficiālajiem auto dīleriem, jo visas dīleru piedāvātās mašīnas ir pārbaudītas un lielākoties nodrošina apkalpošanas garantijas. Tādējādi klienti jūtas komfortabli un droši par savu automašīnu uz ceļa.

Ko jūs ieteiktu tiem, kuri plāno iegadāties auto?

Vispirms jāsaprot, kādu automašīnu cilvēks vēlas nopirkt. Tad jāizvērtē, cik piemērota tā ir pircēja iespējām un dzīvesveidam.  Lietotai automašīnai, par kuras līdzšinējo tehnisko stāvokli jums ir šaubas, vajadzētu izpētīt vēsturi, izmantojot Ceļu satiksmes drošības direkcijas transportlīdzekļu izziņas un tehniskās apskates vēsturi par konkrēto spēkratu. Tāpat būtu vērts pārbaudīt automašīnas tehnisko stāvokli kādā no servisiem. Noteikti vajadzētu apkopot arī citu lietotāju atsauksmes, iepazīties ar ekspertu viedokli par konkrēto modeli un izmantot testa braukšanas iespējas.

Lai palīdzētu ar auto izvēli, SEB līzings jau kopš 2012. gada rīko Auto dienas klientiem.

Auto dienu laikā ikviens interesents var iepazīties ar 45 jaunākajiem un populārākajiem auto modeļiem vienuviet, un noskaidrot to iegādes un finansējuma iespējas. Izbraukt varēs ar visdažādākajām automašīnām – sākot no ekonomiskās klases līdz pat apvidus auto. Auto dienu apmeklētāji varēs izrunāt auto tehniskos parametrus ar speciālistiem, iegūt vērtīgus Drošas Braukšanas Skolas ekspertu padomus par drošu un ekonomisku braukšanu, kā arī uzdot visus interesējošos jautājumus par auto finansēšanas iespējam SEB līzinga pārstāvjiem.

Jānis Meistars
 

Kredīts ar fiksēto procentu likmi auto iegādei

Piedāvājam patēriņa kredītu ar 10% likmi transportlīdzekļa iegādei (vieglais automobilis, motocikls, tricikls, kvadricikls vai mopēds). Lai saglabātu 10% likmi, 2 mēnešu laikā no patēriņa kredīta saņemšanas brīža transportlīdzeklim jābūt reģistrētam Ceļu satiksmes drošības direkcijā uz Jūsu vārda.

Aizņemieties apdomīgi, izvērtējot savas iespējas kredītu atmaksāt. Ikmēneša maksājums ir 84.99 EUR, pieņemot, ka kredīta summa ir 4000 EUR, kreditēšanas līguma darbības termiņš ir 5 gadi, fiksēta procentu likme 10%, komisijas maksa par kredīta noformēšanu 80 EUR. Gada procentu likme ir 11.5%. Kopējā summa, kas jāmaksā, ir 5179.28 EUR. Minētajam piemēram ir tikai informatīva nozīme, un katra klienta situācija tiek izvērtēta individuāli.


*Ja pieteikums līzingam iesniegts SEB bankas filiālē, mājas lapā vai SEB bankas internetbankā un Balta KASKO 12 mēnešiem ir noformēta SEB bankā.
**Gada procentu likme (GPL) ir 13,58%, pieņemot, ka patēriņa kredīta summa automašīnas iegādei ir 3000 EUR, kredīta procentu likme ir 10% gadā, kredīta atmaksas termiņš ir 60 mēneši, ikmēneša maksājums ir 66,73 EUR, komisijas maksa par kredīta izsniegšanu 60 EUR apmērā, kas tika iekasēta kredīta izsniegšanas dienā. Kopējā summa, kas jāmaksā, ir 4063,80 EUR.
Gada procentu likme aprēķināta saskaņā ar 2010. gada 28. decembra LR MK noteikumiem Nr. 1219 "Noteikumi par patērētāju kreditēšanu". Tā ietver procentu maksājumus un komisijas maksu par aizdevuma noformēšanu un izsniegšanu.

 

Citi raksti par šo tēmu

Vairāk


 

Līzinga finansējums
jaunu un lietotu
auto iegādei

Līzinga finansējums
jaunu un lietotu
auto iegādei

 • Procentu likme tiek noteikta individuāli
 • Pirmā iemaksa – sākot no 10 %
 • Līzinga termiņš – līdz 5 gadiem

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.