Switch to mobile version. Augšup

Auto - 14.01.2016
līzings | auto līzings | efektivitāte

Pilna servisa auto līzings – ērtākais un izdevīgākais risinājums uzņēmumiem

Pilna servisa auto līzings – ērtākais un izdevīgākais risinājums uzņēmumiem

Saskaņā ar statistikas datiem aptuveni 80% jaunu vieglo automobiļu tirgus Latvijā veido juridiskas personas – uzņēmumi, no tām aptuveni 20% iegādātas pilna servisa līzingā.

Ja uzņēmums ir neliels un tam pieder viena vai divas automašīnas, to ekspluatāciju bez grūtībām var kontrolēt paši uzņēmuma darbinieki. Turpretim, ja autoparkā ir desmit, piecpadsmit vai pat vairāki desmiti automašīnu, nepieciešama atsevišķa struktūrvienība un darbinieki, kas rūpējas par transportlīdzekļu uzturēšanu, degvielas uzskaiti, apdrošināšanu un citiem ar auto saistītajiem jautājumiem.

Iespēja koncentrēties pamatdarbībai

Savas autoparka komandas uzturēšana ir dārga un neefektīva, sevišķi, ja uzņēmuma profils nav saistīts ar autotransportu. Papildu rūpes uzņēmumam rada lietoto automašīnu realizācija, kā arī pārdomāta un ekonomiski pamatota jaunu auto izvēle un iegāde. Tāpēc pēdējos gados arvien lielāku popularitāti gūst pilna servisa auto līzings. Tas nozīmē, ka uzņēmuma autoparks ar automašīnām un visām ar tām saistītajām darbībām faktiski kļūst par ārpakalpojumu.

Pilna servisa auto līzinga gadījumā automašīnas pieder līzinga sniedzējam, kas gādā par spēkratu tehnisko stāvokli, apdrošināšanu, degvielas kartēm, tehniskajām apskatēm, riepām un to maiņu un pat 24 stundu tehnisko palīdzību uz ceļa. Tā faktiski ir automašīnu ilgtermiņa noma ar paplašinātu pakalpojumu klāstu. Līzinga ņēmējs reizi mēnesī saņem rēķinu un par pārējo neraizējas, jo pakalpojuma sniedzējs nodrošina arī autoparka vadību līdz pat riepu maiņai un remontdarbiem. Tādējādi uzņēmuma darbinieki var izmantot transportlīdzekļus savu tiešo pienākumu veikšanai. Būtiski, ka ilgtermiņa auto noma netiek atspoguļota uzņēmuma bilancē, jo ir klasificējama kā auto noma. Tādējādi uzņēmuma bilance tiek atslogota, jo auto nav pamatlīdzeklis.

Pamatarguments – efektivitāte

Arnis Jaudzems, Sixt vadītājs Baltijas valstīs: “Pilna servisa auto līzinga būtiskākās priekšrocības ir ērtības, ko tas sniedz; optimizētas izmaksas un uz TCO (total costs of ownership jeb auto dzīves cikla izmaksas) balstīta auto izvēle – mēs spējam klientam piedāvāt piemērotāko automašīnu, ņemot vērā braukšanas paradumus un vajadzības. Sixt leasing klientu vidū ir gan lieli uzņēmumi, kuru galvenās vērtības ir efektīvs resursu izmantojums un serviss no automašīnas iegādes brīža līdz tās ekspluatācijas beigām, savukārt maziem un vidējiem uzņēmumiem tā ir iespēja saņemt pakalpojumus ar vairumpircēja atlaidēm.”

Izvēloties pilna servisa līzingu, automašīnas tiek aprīkotas un iznomātas klientam uz atrunātu nomas periodu un nobraukumu. Nomas maksa ir nemainīga visā auto nomas termiņa laikā, kas atvieglo finanšu plūsmas plānošanu. Uzņēmumiem ar lielu autoparku pilna servisa līzings nodrošina efektīvu resursu izmantojumu, optimizētas izmaksas un servisu no automašīnas iegādes brīža līdz tās ekspluatācijas beigām, savukārt maziem un vidējiem uzņēmumiem tā ir iespēja saņemt pakalpojumus ar vairumpircēja atlaidēm, un tas ir būtisks faktors uzņēmuma kopējo izmaksu bilancē.

Pilna servisa līzings ne vien nodrošina pilnu autoparka uzturēšanas ciklu, bet arī ļauj jebkurā laikā samazināt vai palielināt izmantojamo automašīnu skaitu. Biznesam sašaurinoties vai, gluži otrādi, paplašinoties, uzņēmuma vadībai būtu jātērē laiks automobiļu pārdošanai, jaunu izvēlei un, iespējams, pat konkursu rīkošanai. Pilna servisa līzinga kompānija to veic uzņēmuma – klienta vietā. Turklāt klients var izvēlēties dažādus pilna servisa līzinga komplektus atkarībā no sava uzņēmuma vajadzībām. Tie var ietvert svarīgāko pamata pakalpojumu klāstu (Classic pakalpojumi), bet var tikt papildināti arī ar dažādiem papildu pakalpojumiem, piemēram, 24 stundu palīdzību uz ceļa un sodu administrēšanu (Comfort pakalpojumi) vai pat dažādus tiešsaistes pakalpojumus un autoparka konsultācijas (Business pakalpojumi).

Pieprasījums aug

Lai gan sākotnēji izmaksas šķiet augstākas, nekā iegādājoties automašīnas uz operatīvā līzinga noteikumiem un uzturot tās pašiem, ietaupītais laiks izmaksas pilnībā atsver. Ne velti vairākās Rietumeiropas valstīs līdz pat 90% jaunu vieglo automašīnu atsevišķos tirgus segmentos tiek iegādātas tieši uz pilna servisa līzinga noteikumiem. Latvijā pilna servisa līzinga pakalpojumus jau izmanto aptuveni puse uzņēmumu, kuru darbinieki lieto jaunas automašīnas, un šim īpatsvaram ir tendence pieaugt. To apliecina CSDD un Auto asociācijas statistika – 2015. gada pirmajā pusē 78% jeb 6320 iegādātās vieglās pasažieru un komercautomašīnas nopirkušas juridiskas personas.

Līdztekus jau pieminētajām pilna servisa līzinga priekšrocībām vēl var minēt blakuspakalpojumus, kas citādi nebūtu pieejami:

• 24 stundu klientu apkalpošanas centrs – automobiļu lietotājiem jāzina tikai viens tālruņa numurs visiem dzīves gadījumiem.
• Auto nogāde no/uz servisu – vienīgās rūpes ir atstāt pie sekretāres automašīnas atslēgas.
• Maiņas automašīnas piegāde – kamēr patstāvīgā automašīna ir servisā, tiks piegādāts līdzvērtīgs maiņas auto.

Normunds Avotiņš,
auto žurnālists

Izdevīgs auto līzings uzņēmumiem
Izdevīgs līzings juridiskām personām

Finansējums auto iegādei

Ja vēlaties modernizēt uzņēmuma auto parku, piedāvājam individuālu finansējumu jaunu vai lietotu automašīnu iegādei.

Aizņemieties apdomīgi, izvērtējot savas iespējas kredītu atmaksāt.


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk


 

Līzinga finansējums
jaunu un lietotu
auto iegādei

Līzinga finansējums
jaunu un lietotu
auto iegādei

 • Procentu likme tiek noteikta individuāli
 • Pirmā iemaksa – sākot no 10 %
 • Līzinga termiņš – līdz 5 gadiem

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.