Switch to mobile version. Augšup

Auto - 28.10.2015
līzings | auto

SEB Auto dienas Daugavpilī pārsteidz

SEB Auto dienas Daugavpilī pārsteidz

Piecdesmit jaunu automašīnu testi nepilnās divās dienās – tāda iespēja var rasties vien pasaulslavenu autožurnālu galvenajiem redaktoriem. Tieši tikpat piesātinātu autobraukšanas un iepazīšanas pieredzi SEB līzinga Auto dienās Daugavpilī varēja izbaudīt ikviens pilsētas un tās apkārtnes novadu iedzīvotājs un viesis.

Sadarbībā ar jaunu automobiļu tirgotājiem no visas Latvijas un mūsu „Austrumu galvaspilsētas” SEB līzinga un Drošas Braukšanas skolas darbinieki gandrīz tukšā vietā uzbūra improvizētu autošovu. Tas izrādījās pārāks par jebkuru autoizstādi ar to vien, ka ar gandrīz visiem eksponātiem bija iespējams veikt īsus, bet pietiekami informatīvus testa braucienus.

Kopš 2012. gada rudens SEB līzings organizē Auto dienas dažādos Latvijas reģionos. Šogad šī bija jau septītā reize, kad klientiem piedāvāts šāds pasākums, un pirmā reize – Daugavpilī. Auto dienas apmeklē līdz pat 500 cilvēkiem.

Lai nepalaistu garām iespēju uzrunāt potenciālos pircējus, daži autodīleri bija deleģējuši pārstāvjus pat no otras Latvijas malas. Piemēram, Toyota pārstāvji Favorit West atsteidzās uz Daugavpili no pašas Ventspils.

Kopīgiem spēkiem organizatoriem un dīleriem izdevās atspoguļot Latvijas jaunu automašīnu tirgus aktuālā piedāvājuma modeli – no vislētākajiem spēkratiem, kā Dacia Duster vai Opel Corsa, līdz žilbinošiem luksusa klases grandiem jauno Audi Q7 un Volvo XC90 personā. Ņemot vērā abu konkurējošo SUV klases auto īpašo statusu, dizainu un tehnoloģisko līmeni, divu dienu laikā tie kļuva par vispopulārākajiem testa automobiļiem, prasot ne mazums izturības un pacietības no abu marku dīleru pārstāvjiem. Par savdabīgu rekordu parūpējās lielās klases Sport-utility automobilis Kia Sorento. Daudziem vēl svešs un tādēļ vēl jo vairāk vilinošs, otrajā dienā tas testa braucienos pavadīja piecas nepārtrauktas stundas.

SEB Auto dienu apmeklētājiem tradicionāli ir iespēja veikt testa braucienus ar aptuveni 50 jaunākajām dažādu modeļu automašīnām, sākot no kompaktklases līdz pat apvidus auto, uzklausīt dīleru speciālistu ieteikumus, uzzināt drošas braukšanas speciālistu padomus un izmēģināt „avārijas simulatoru” un „dzēruma brilles”.

Iespēja vaigā skatīt pēdējos autotirgus jaunumus un piedevām vēl tikt pie to stūres – daudziem apmeklētājiem tā bija pat vērtīgāka pieredze par īsu braucienu ar automašīnu teju 100 000 eiro vērtībā. SEB līzinga Auto dienas kļuva par pirmo pasākumu Latvijā, kurā tika izrādīts jaunais Hyundai Tucson modelis, jo oficiālā preses iepazīstināšana ar korejiešu krosoveru notika tikai nākamajā nedēļā pēc Daugavpils pasākuma. Kā atzina Hyundai pārstāvji no Jēkabpils, par Tucson biežāk interesējas ļaudis ar patiesu nodomu un iespēju tādu iegādāties, kas Daugavpilī arī notika. Vairāki modeļi, piemēram, Opel Mokka, auto dienās atrada pat vairākus pircējus.

Vērojot apmeklētāju reakciju, bija skaidri redzams, ka reāla automašīnas klātbūtne un kaut desmit minūtes pie stūres pārliecinoši nosver svaru kausu par labu vienam vai otram auto, pat ja tas nepieder visjaunākajai modeļu paaudzei. Jau krietni laiku pārdošanā bijušajam krosoveram Mitsubishi ASX izdevīga cena un aprīkojums īstajā brīdī var palīdzēt ne mazāk kā boksertipa dīzeļdzinējs un simetriskā pilnpiedziņa paaugstinātajam universālim Subaru Outback.

Spriežot pēc testa braucienos dzirdētajām atsauksmēm, jau pats fakts vien, ka tik daudzi automobiļi sarindoti rokas stiepiena attālumā, nevis veras no žurnāla lapām vai datora ekrāna, pilnībā attaisno iecerē ieguldīto laiku.

Dažāda izmēra un klašu apvidus automašīnas un universāļi ar 4x4 riteņu piedziņu Daugavpils pusē bauda īpašu cieņu.

Pasākums, kurā jauns un vēl nepazīstams modelis atrodas blakus labi zināmiem savu segmentu līderiem, labāk par jebkuru reklāmu piesaista nākamos klientus. Ikviens autobraucējs pazīst Nissan Qashqai, bet ko viņš zina par SsangYong Korando? 4x4 automašīnu ražotājs no Dienvidkorejas mērķtiecīgi izmantoja Auto dienas, lai paziņotu par atkalatgriešanos Latvijas tirgū. Savukārt Latvijā iecienītāko marku Volkswagen, Renault un Nissan Daugavpils dīleri prata pierādīt savu kompetenci un iespējas gan sava reģiona klientu, gan galvaspilsētas konkurentu acīs. Jaunais Volkswagen Passat, ko, kā mēdz teikt, pārdod šajā automašīnā realizētās tehnoloģijas, Latgalē ir ne mazāk pieprasīts kā Rīgā.

Normunds Avotiņš,
auto žurnālists


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk


 

Līzinga finansējums
jaunu un lietotu
auto iegādei

Līzinga finansējums
jaunu un lietotu
auto iegādei

 • Procentu likme tiek noteikta individuāli
 • Pirmā iemaksa – sākot no 10 %
 • Līzinga termiņš – līdz 5 gadiem

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.