Switch to mobile version. Augšup

Bankas kartes - 15.12.2018
Maksājumu kartes | drošība | ceļotājiem

10 ieteikumi, kā ceļot bez raizēm

Vasara un aktīvā atvaļinājuma laiks jau beidzies, tomēr cilvēki turpina ceļot gan Latvijas robežās, gan ārpus tām. Plānojot ceļojumu, vēlams laikus pasūtīt biļetes, rezervēt viesnīcas, izvēlēties apskates objektus... Vai tiešām neko neaizmirsāt?

Finanšu eksperti vienbalsīgi apliecina, ka, pavadot atvaļinājumu ārzemēs, mums īpaši jārūpējas par savu naudu: jāsargā maksājumu kartes un skaidra nauda, uzmanīgi jāizvēlas bankomāti un valūtas maiņas punkti. Bet kā to visu atcerēties? Esam apkopojuši desmit ieteikumus, kuri noderēs ikvienam, dodoties ceļojumā uz ārvalstīm.

Informējiet savu banku
Ja informēsiet savu banku par došanos ārpus Latvijas robežām, neparedzētu sarežģījumu gadījumā banka nekavējoties reaģēs un piedāvās risinājumus. Piemēram, SEB bankai par plānoto ceļojumu jūs varat paziņot jebkurā diennakts laikā pa tālruni +371 26668777.

Neaizmirstiet maksājumu kartes.
Laiki, kad ceļojumā norēķināties bija iespējams tikai skaidrā naudā, sen pagājuši. Norēķinu karte ļaus ērti norēķināties par ikdienas pirkumiem vai vakariņām restorānā, savukārt kredītkarte var noderēt viesnīcas rezervācijai vai automašīnas nomai. Tie ir pakalpojumi, kuriem nepieciešama drošības nauda.

Parūpējieties par rezerves variantu
Ja iespējams, ceļojumā ņemiet līdzi divas maksājumu kartes - lai saglabājas norēķinu iespēja, ja ar vienu no kartēm atgadās kas neparedzēts.

Noskaidrojiet visu par norēķiniem ar karti
Neaizmirstiet, ka, norēķinu valūta tiek automātiski mainīta uz kartes konta valūtu, ievērojot bankas noteikto kārtību un cenrādi.

Neizmantojiet aizdomīgus bankomātus
Naudas līdzekļus ņemiet tikai no zināmu banku bankomātiem - drošās, labi apgaismotās vietās. Pirms ceļojuma izpētiet drošo bankomātu sarakstu valstī, uz kuru plānojat doties. 

Neizņemiet naudu pārāk bieži

Parasti bankomātos izņemtās naudas komisija svārstās 1,5-2,5 procentu robežās no izņemtās summas, tādēļ banku speciālisti iesaka naudu izņemt retāk, bet lielākās summās.

Parūpējieties arī par skaidru naudu
Joprojām ir vietas, kurās iespējams norēķināties tikai skaidrā naudā. Visbiežāk tie ir kempingi, tirgi un mazās kafejnīcas, tāpēc vajadzētu savlaicīgi sarūpēt arī skaidru naudu.

Digitālā krājkase

Ar SEB lietotni saviem mērķiem sakrājiet ērti un automātiski.

Nemainiet lielas naudas summas uz citām valūtām
Vienā reizē nemainiet lielas naudas summas, īpaši uz eksotisku valstu valūtām, kuras nevarēsiet izmantot citā ceļojumā. Mainot neizmantoto naudu atpakaļ uz eiro, jums būs zaudējumi.

Neglabājiet maksājumu kartes kopā ar skaidru naudu
Ja notiks kas neparedzēts, svešā valstī varat palikt bez norēķinu un bez skaidras naudas.

Norēķini - tikai Jūsu klātbūtnē
Pieprasiet, lai norēķinu darījumi, kuru laikā no jūsu konta tiek ieturēta nauda, notiktu tikai jūsu klātbūtnē

Jānis Meistars,
žurnālists

Kredītkarte ar aizdevumu

Gaidītiem notikumiem un negaidītiem pavērsieniem.


 • Bankas kartes - 02.08.2018

  Pirmā bankas karte – kā izvēlēties piemērotāko?

  Pirmā bankas karte – kā izvēlēties piemērotāko?

  Tāpat kā daudzas lietas, kas dzīvē notiek pirmoreiz, arī pirmā bankas karte ir notikums. Neatkarīgi no tā, kādiem mērķiem tā tiek izmantota, iedomāties komfortablu dzīvi bez kartes mūsdienās nav iespējams. Atliek tikai izvēlēties piemērotāko.

  Lasīt vairāk

 • Bankas kartes - 10.02.2018

  Maksājumu karšu drošības elementi

  Maksājumu karšu drošības elementi

  Visām banku maksājumu kartēm priekšpusē ir reljefi cipari un burti, kas norāda kartes numuru, īpašnieka vārdu un uzvārdu, kā arī kartes derīguma termiņu. Taču tā ir tikai maza daļiņa no informācijas, kas maksājumu kartei nepieciešama drošiem norēķiniem.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.