Switch to mobile version. Augšup

Bankas kartes - 28.12.2019
norēķini | datu drošība

6 mīti par bezkontakta maksājumiem

6 mīti par bezkontakta maksājumiem

Lai arī bezkontakta maksājumi ir tikpat droši kā ar PIN kodu aizsargātie, sabiedrībā par tiem joprojām pastāv dažādi aizspriedumi. Kā ir patiesībā? Mastercard sadarbībā ar Finanšu nozares asociāciju un banku speciālistiem ir apkopojusi un atspēko mītus par bezkontakta kartēm.

Mīts Nr. 1. Zaglis var iztērēt visu manu naudu

Tā nav patiesība. Realitātē bezkontakta maksājumiem bez PIN koda ievadīšanas ir 50 eiro limits, turklāt drošības nolūkos ik pa laikam maksājums neatkarīgi no summas jāapstiprina ar PIN kodu, lai pārliecinātos, ka karti izmanto tās īstais lietotājs. Bezkontakta maksājums ir drošs un izsekojams. Ja gadās karti nozaudēt, uzreiz jāsazinās ar savu banku un karte jābloķē. Banka rūpīgi izmeklē katru nedrošu un neautorizētu maksājumu — klientam šādā gadījumā ir tiesības atgūt naudu.

Mīts Nr. 2. Zaglis var no attāluma nolasīt karti

Tā nav patiesība. Realitātē karte jānopīkstina līdz 4 centimetru attālumam no karšu lasītāj (POS termināļa).

Mīts Nr. 3. Pietuvinot viltotu karšu lasītāju, zaglis var nozagt naudu

Tā nav patiesība. Realitātē visiem POS termināļiem jābūt reģistrētiem kādā Latvijā strādājošā bankā. Bezkontakta maksājums nenotiek tikai starp karti un termināli, procesā piedalās banka. Tādējādi katrs bezkontakta darījums ir izsekojams.

Mīts Nr. 4. Zaglis var nozagt kartes datus un iepirkties internetā

Tā nav patiesība. Realitātē kartes lietotāja vārds, uzvārds, adrese un CVV2 numurs nekad netiek pārsūtīts. Bezkontakta kartē nav iestrādāta tehnoloģija, ar kuru būtu iespējams piekļūt bankas kontam. Iepērkoties internetā, banka piedāvā 3D drošību — sistēma ietver kartes lietotāja pārbaudi ar paroli, kuru izvēlas pats kartes īpašnieks un bez kuras darījums nevar notikt.

Mīts Nr. 5. Par vienu pirkumu var nejauši samaksāt divas reizes

Tā nav patiesība. Realitātē speciāli katram bezkontakta maksājumam ir unikāls, vienreizējs numurs, tādējādi nav iespējams nejauši veikt maksājumu divas reizes vai ļaunprātīgi dublēt to.
Ja jūsu makā ir vairāk nekā viena bezkontakta karte, ieteicams maksājot izņemt no maka to karti, ar kuru vēlaties norēķināties. Pietuvinot POS terminālim vai kasu sistēmai maku ar vairākām kartēm, nauda tiks noņemta tikai no vienas kartes, proti, no tās, kura pirmā būs reaģējusi uz termināļa vai kases sistēmas pieprasījumu.

Mīts Nr. 6. Zaglis var klonēt karti un veikt maksājumus

Tā nav patiesība. Realitātē  POS terminālis vai kasu sistēma pārliecinās par kartes autentiskumu. Mastercard pielieto krāpšanas atklāšanas sistēmu un mākslīgo intelektu.

Informatīvā kampaņa “Piik un gatavs”
Lai skaidrotu tirgotāju un pircēju bezkontakta norēķinu priekšrocības, no janvāra līdz martam Mastercard sadarbībā ar Finanšu nozares asociāciju organizē informatīvo kampaņu “Piik un gatavs”. Kā pirmie kustībai, informējot savus klientus par bezkontakta karšu priekšrocībām, pievienojās Maxima, Narvesen un Rimi.

“Piik un gatavs” Drošības_infografiks

Raksts tapis sadarbībā ar Finanšu nozares asociāciju

Komplektā izdevīgāk

Karte, konts un pārskaitījumi – komplektā viss nepieciešamais ikdienas finansēm par vienu, zemāku maksu.

 

 • Bankas kartes - 20.09.2016

  Pirkumi līdz 50 eiro – bez PIN koda

  Pirkumi līdz 50 eiro – bez PIN koda

  Bezkontakta maksājumu kartes no tradicionālajām atšķir iespēja ātri un ērti norēķināties par nelieliem pirkumiem, neievietojot karti terminālā un neievadot PIN kodu. Tiek prognozēts, ka līdz 2020. gadam lielākā daļa karšu būs ar bezkontakta funkciju.

  Lasīt vairāk

 • Bankas kartes - 10.08.2016

  Bezkontakta kartes jau drīz kļūs par ikdienu

  Bezkontakta kartes jau drīz kļūs par ikdienu

  Latvijā bezkontakta kartes pieejamas trīs gadus, un pagaidām saviem klientiem tās piedāvā tikai SEB banka, taču tuvāko gadu laikā situācija varētu strauji mainīties.

  Lasīt vairāk


 • Mastercard norēķinu karte

  Mastercard norēķinu karte

  Ar bezkontakta karti samaksāt par pirkumiem var ātri un vienkārši – tikai pietuvinot to maksājumu terminālam. Pirkumus līdz 50 EUR iespējams apmaksāt, neievadot PIN kodu. Bezkontakta karti Jūs varat izmantot darījumiem bankomātos, kā arī pirkumiem internetā.

  Lasīt vairāk

 • Mastercard Standard kredītkarte

  Mastercard Standard kredītkarte

  Ar bezkontakta karti samaksāt par pirkumiem var ātri un vienkārši – tikai pietuvinot to maksājumu terminālam. Pirkumus līdz 50 EUR iespējams apmaksāt, neievadot PIN kodu. Bezkontakta karti Jūs varat izmantot darījumiem bankomātos, kā arī pirkumiem internētā.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.