Switch to mobile version. Augšup

 • Sākumlapa
 • Bezkontakta kartes – ātrākiem maksājumiem

Bankas kartes - 02.06.2016
maksājumu karte | norēķini

Bezkontakta kartes – ātrākiem maksājumiem

Bezkontakta kartes – ātrākiem maksājumiem

Bezkontakta maksājumu kartes, kas ļauj norēķināties par pirkumiem, neievadot PIN kodu un pat nepieskaroties karšu terminālim, kļūst arvien populārākas – SEB banka ir pirmā Baltijā, kas 2013. gadā ieviesa šādu iespēju, kopumā izsniedzot jau vairāk nekā 2500 bezkontakta karšu.

Tas pats, tikai ērtāk

Bezkontakta maksājumu karte ļauj norēķināties par precēm bez PIN koda ievadīšanas – ja tirgotājs nodrošina attiecīgu pieņemšanas iespēju, karti pietiek vien pietuvināt terminālim.
Bezkontakta karte nodrošina ātru maksājumu – kartes nopīkstināšana prasa sekundi, bet PIN koda ievadīšana terminālī, savienojums ar banku, apstiprinājuma saņemšana prasa ap desmit sekundēm. Bezkontakta karte ir ērta, ja ātri jāveic neliels pirkums, piemēram, jāsamaksā par kafiju vai sabiedriskā transporta biļeti.

Pēdējo trīs gadu laikā iedzīvotājiem izsniegts jau vairāk nekā 2500 bezkontakta karšu, ar kurām var norēķināties dažādās tirdzniecības vietās.

Pagaidām skaits nav pārāk liels, jo Latvijas tirgū vēl nav daudz iespēju to izmantot – karti var lietot aptuveni 130 vietās visā Latvijā, tostarp Arēnā Rīga, Jelgavas autobusu parka starppilsētu autobusos, Valdemāra ielas kafejnīcā  “Vēl vairāk saules” Kr.Valdemāra ielā Rīgā un  atsevišķās slimnīcās.  Ārzemēs, piemēram, Čehijā, Polijā un Lielbritānijā šādas kartes nelieliem pirkumiem ir jau ierasta parādība. 

Tirgotāji izmanto arvien aktīvāk

Jau šodien daudziem tirgotājiem tehniski ir iespēja apkalpot bezkontakta kartes, bet šāda pakalpojuma aktivizācijai nepieciešama attiecīga sertifikācija. Tirgotājiem vajadzīgs īpašs stimuls to darīt, jo pagaidām karte vēl nav īpaši populāra. Par to rūpējas arī SEB banka – jau šobrīd visi uzņēmumi, kas uzstāda pie sevis karšu pieņemšanas terminālus, saņem tos ar aktivizētu bezkontakta funkcionalitāti. Arī tad, kad tirgotājs maina karšu terminālus, tie ir nodrošināti ar jauno funkcionalitāti.

Tirdzniecības vietas, kurās tiek pieņemtas bezkontakta kartes, var atpazīt pēc īpašas uzlīmes.
maksājumu kartes

Saskaņā ar Eiropas Savienības direktīvu, visām jaunajām karšu pieņemšanas ierīcēm (piemēram, POS termināliem) un arī jaunajām kartēm jau no 2017. gada jābūt ar bezkontakta norēķinu funkcionalitāti.

Tikpat droši

Bezkontakta karti var izmantot arī kā parasto norēķinu karti, maksājot tirdzniecības vietās un POS terminālos, kuros vēl nav bezkontakta norēķinu iespējas. Tāpat ar bezkontakta karti var  veikt darījumus internetbankā un bankomātos.

Kādam varbūt ir bažas par drošību, taču maksājumu kartei ir noteikts limits - summa, par kādu tiek veikts bezkontakta maksājums, nevar pārsniegt 14 EUR. Kad summa tiek pārsniegta, jāievada PIN kods. Nākamajā reizē karti atkal  var lietot bez PIN koda.

Jānis Meistars,
žurnālists

 

 • Bezkontakta Mastercard Classic kredītkarte

  Bezkontakta Mastercard Classic kredītkarte

  Ar bezkontakta karti samaksāt par pirkumiem var ātri un vienkārši – tikai pietuvinot to maksājumu terminālam. Pirkumus līdz 50 EUR iespējams apmaksāt, neievadot PIN kodu. Bezkontakta karti Jūs varat izmantot darījumiem bankomātos, kā arī pirkumiem internētā.

  Lasīt vairāk

 

 • Bankas kartes - 19.06.2017

  Visa un Mastercard – kāda atšķirība?

  Visa un Mastercard – kāda atšķirība?

  Izvēloties karti – Visa vai Mastercard –, uzmanība galvenokārt jāpievērš nosacījumiem un priekšrocībām, ko katra banka piedāvā saviem klientiem, kas lieto konkrēto karti.

  Lasīt vairāk

 • Bankas kartes - 10.02.2016

  Skaidras naudas sūrais liktenis

  Skaidras naudas sūrais liktenis

  Cik cilvēku, tik ieradumu. Dažkārt šos ieradumus vērts pārskatīt un, iespējams, mainīt. Piemēram, vai skaidras naudas nēsāšana makā ir drošs risinājums ikdienai?

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.