Switch to mobile version. Augšup

Bankas kartes - 02.08.2018
maksājumu karte | tēriņi

Pirmā bankas karte – kā izvēlēties piemērotāko?

Pirmā bankas karte – kā izvēlēties piemērotāko?

Tāpat kā daudzas lietas, kas dzīvē notiek pirmoreiz, arī pirmā bankas karte ir notikums. Neatkarīgi no tā, kādiem mērķiem tā tiek izmantota, iedomāties komfortablu dzīvi bez kartes mūsdienās nav iespējams. Atliek tikai izvēlēties piemērotāko.

Maksājumu karte mūsdienās vairs nav tikai plastikāta gabals, kas ļauj izņemt naudu bankomātos un norēķināties par pirkumiem veikalos. Karte nepieciešama arī tam, lai saņemtu algu vai iepirktos internetā. Arī ceļojumos karte ir daudz parocīgāka un drošāka par skaidru naudu, īpaši ņemot vērā to, ka bez kartes nav iespējams rezervēt aviobiļetes, viesnīcas un citus pakalpojumus gan Latvijā, gan ārvalstīs. Kartes ir ne tikai pieaugušajiem – arvien biežāk vecāki arī bērniem jau skolas vecumā atver kontu bankā, un viņi savu kabatas naudu saņem kartē.

Kartes izvēle – ar ko sākt?

Pēc savas būtības gan norēķinu kartes, gan kredītkartes ir ļoti līdzīgas un tiek akceptētas visā pasaulē. Tāpēc vispirms svarīgi saprast, kādam nolūkam karte jums ir nepieciešama, piemēram, algas saņemšanai, pirkumiem veikalos un internetā vai norēķiniem ceļojumu laikā. Lai norēķinātos ārzemēs, iegādātos aviobiļetes, rezervētu viesnīcu u. tml., bieži vien nepieciešama kredītkarte.

Tāpat, ja daudz ceļojat, svarīgi pievērst uzmanību kartes bonusiem, piemēram, apdrošināšanai, atlaidēm viesnīcās vai auto nomās u. tml. Ieteicams noskaidrot arī, kuras kartes – Mastercard vai Visa – konkrētajās valstīs vairāk tiek pieņemtas. Orientēties plašajā piedāvājumā vislabāk palīdzēs bankas speciālists, kurš izskaidros katras kartes būtību un izmantošanas iespējas.

Daudzveidīgas papildu iespējas

Piesakoties bankas kartei, iespējams izvēlēties tai piesaistītu apdrošināšanu. Ja novērtējat dizaina lietas un vēlaties izcelt savu individualitāti, kartei varat izraudzīties savu īpašo noformējumu. Lai jums būtu vieglāk kontrolēt naudas plūsmu, katrai kartei ir iespējams noteikt darījumu limitus. Limits nosaka to, cik lielu summu 24 stundu laikā ar karti iespējams izņemt bankomātā un cik – pārskaitīt internetbankā. Nepieciešamības gadījumā šo limitu ir iespējams mainīt bankas filiālē vai savā internetbankā.

Tāpat norēķinu kontam var piesaistīt vienu vai vairākas papildkartes, kas ļaus jūsu ģimenes locekļiem rīkoties ar naudas līdzekļiem. Ātrākiem norēķiniem iespējams pieteikt bezkontaktu karti, kuru ērti izmantot, ceļojot Eiropā un citur pasaulē, lai par mazākiem pirkumiem (līdz 14 EUR) norēķinātos ar karti, to tikai pietuvinot maksājumu terminālim, bez PIN koda ievadīšanas. Baltijā bezkontaktu norēķina limits ir 10 EUR.

Lai būtu droši

Lai maksājumu kartes lietošana būtu droša, jāievēro vairāki vienkārši principi, kas saistīti gan ar PIN kodu, gan iepirkšanos internetā, gan kartes glabāšanu. Vērtīgus padomus un ieteikumus par šo tēmu var atrast SEB bankas Infotelpas sadaļā Drošība.

Piemēram, lai iepirktos internetā, jāizmanto internetbankas lietotāja dati – lietotāja kods un parole. Ar to tiek dota atļauja maksājumam. Šo drošo 3D Secure sistēmu lieto daudzas interneta iepirkšanās vietnes gan Latvijā, gan pasaulē. Tāpat ir vērts apsvērt otras kartes, kas piesaistīta papildu kontam, pieteikšanu. Atsevišķa karte var noderēt ceļojumu laikā, jo mēdz gadīties, ka kāds no tirgotājiem pieņem tikai viena veida kartes. Atsevišķo karti var izmantot arī pirkumiem internetā, īpaši, ja bieži iepērkaties tiešsaistē. Tā būs daudz vienkāršāk sekot līdzi tam, cik ir iztērēts un par kādiem pirkumiem.

Linda Ezerkalna,
žurnāliste

 • Bankas kartes - 08.03.2019

  Kādēļ pavasara brīvdienu ceļojumā ņemt līdzi savu karti?

  Kādēļ pavasara brīvdienu ceļojumā ņemt līdzi savu karti?

  Pavasara brīvdienas skolā ir laiks, kad rodas iespēja pēc iespējas vairāk laika pavadīt ar ģimeni un bērniem. Neiepazītas zemes, nenogaršoti ēdieni, neredzēti suvenīri... Saprotams, ka nevienam nav vēlēšanās šādus mirkļus sabojāt ar it kā sīkām, bet tajā pašā laikā traucējošām neērtībām.

  Lasīt vairāk

 • Bankas kartes - 03.02.2020

  Norēķinu karte vai kredītkarte?

  Maksājumu kartes kļuvušas par ierastu norēķinu veidu ar dažādām papildu funkcijām. Lai neapjuktu plašajā karšu piedāvājuma klāstā, jāsāk ar to, ka pamatā ir divi maksājumu karšu veidi – norēķinu kartes un kredītkartes.

  Lasīt vairāk

 

Piedāvājums jauniešiem

 • Jauniešu komplekts

  Jauniešu komplekts

  Jauniešu komplekts ir domāts 18 – 25 gadus veciem jauniešiem, kuri vēlas ērti, pārskatāmi un izdevīgi pārvaldīt savas finanses.

  Lasīt vairāk

 • VISA Stila karte

  VISA Stila karte

  VISA Stila kartes dizainam Jūs varat izvēlēties kādu no SEB bankas piedāvātajiem attēliem vai bildi no Jūsu privātās galerijas.

  Lasīt vairāk

 


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.