Switch to mobile version. Augšup

Bērni un nauda - 11.11.2019
bērni | izglītība | spēles

8 izzinošas lietotnes bērniem un skolēniem

8 izzinošas lietotnes bērniem un skolēniem

Mācību gadam ritot pilnā sparā, ir būtiski, lai bērnam būtu iespēja patstāvīgi mācīties, rast atbildes uz neskaidriem jautājumiem un paplašināt savu redzesloku. Viedtālrunī pieejamās aplikācijas bērnam sniedz daudz iespēju,  kas palīdz apgūt valodas, matemātiku, literatūru, kā arī uzzināt jaunus faktus.

Apkopojam, mūsuprāt, interesantākās no tām.

Gudrinieks – lietotne, kas palīdz apgūt matemātiku

Šī aplikācija ir paredzēta pirmsskolas vecuma bērniem un skolēniem līdz 2. klasei. Tā māca bērniem saskaitīt, atņemt, reizināt, dalīt, risināt teksta uzdevumus, kā arī palīdz attīstīt loģisko domāšanu, piemēram, atpazīstot ģeometriskās figūras. Aplikācija interesantā veidā  palīdz bērniem nostiprināt izglītības iestādē apgūtās zināšanas.

Aplikācija ir pieejama tikai iOS ierīcēm.

Daudzpusīgs palīgs 7. līdz 9. klašu skolēniem – Kas, Kas, Ko?

Aplikācija Kas, Kas, Ko? ir veidota kā spēle, kurā jāatbild uz vairāk nekā tūkstoti jautājumu par Latviju. Tā ietver septiņas tēmas – sportu, mūziku, etnogrāfiju, literatūru, valodu, vēsturi un ģeogrāfiju. Spēles sākumā jāgriež rats, kas ir sadalīts minētajās tēmās. Tad jāatbild uz 10 jautājumiem par konkrēto tēmu. Pēc tam rats jāgriež no jauna un jāatbild uz nākamajiem jautājumiem par tā uzgriezto tēmu.

Lejupielādēt aplikāciju Android vai iOS ierīcē.

Konts, karte un neierobežoti pārskaitījumi

Īpašais juniora komplekts Jūsu bērna pirmajiem soļiem finanšu pasaulē.

Latviešu ābece – iespēja iemācīties lasīt un rakstīt

Šī aplikācija ir paredzēta pirmsskolas vecuma bērniem. Tā iemāca burtus, lasīšanu pa zilbēm,  kā arī attīsta spēju patstāvīgi spriest. Bērnam ir iespēja izvēlēties sev interesējošo burtu, tad minēt mīklas un klausīties pasakas. Pēc pasakas noklausīšanās bērns var atbildēt uz dažādiem jautājumiem, kā arī klausīties un atkārtot dažādus vārdus un zilbes. Jāņem vērā, ka šī aplikācija ir tikai daļa no pirmsskolas izglītības programmas un ir iespējams iegādāties arī grāmatas, darba lapas un audio failus.

Aplikācija ir pieejama tikai iOS ierīcēm.

Lociņš – latviešu valodas darbības vārdu apguve

Aplikācija Lociņš ir paredzēta sākumskolas skolēniem. Tā palīdz apgūt latviešu valodas darbības vārdus. Aplikācijas sākumā bērnam ir iespēja izvēlēties tematu un veidu, kā apgūt konkrētā temata vārdu locījumus un pareizrakstību. Aplikācija uzreiz pārbauda sniegto atbildi, un, ja tā ir nepareiza, tad bērnam tiek parādīta pareizā atbilde, tādējādi dodot viņam iespēju redzēt savu kļūdas  un mācīties no tām.

Lejupielādēt aplikāciju Android vai iOS ierīcē.

Angļu valoda iesācējiem

Aplikācija palīdz iesācējiem apgūt angļu valodu, sākot ar angļu valodas vārdiem tēmā “Iepazīšanās”, un tālāk apgūstot tēmas “Saruna”, “Emocijas” u.c. Aplikācija piedāvā apgūt gan angļu valodas gramatiku, gan fonētiku, tajā ir iekļauta vārdnīca, kas tiek atjaunota pēc katra testa veikšanas.

Aplikācija ir pieejama tikai iOS ierīcēm.

LMT audio pasakas – aplikācija bērniem, kuriem patīk klausīties pasakas

Šī aplikācija ir radīta sadarbībā ar Latvijas Radio Teātra aktieriem, kuri ierunājuši pasakas bērniem. Aplikācija ir pieejama bez maksas un ir paredzēta bērnu izklaidei.

Lejupielādēt aplikāciju Android vai iOS ierīcē.

Junioriem – žurnāls telefonā

Jau labu laiku žurnālu un laikrakstu saturs ir pieejams digitāli. Izņēmums nav arī bērniem paredzētie izdevumi. “Ilustrētā Zinātne Junioriem” ir izveidojusi aplikāciju, kurā mazais lasītājs pats, atverot katra žurnāla numura izvēlni un apskatot satura tēmas, var izvēlēties, kuru žurnālu vēlas lasīt. Vecākiem, protams, elektroniskais žurnāls jāabonē, toties bērnam vienmēr būs piekļuve sev interesējošai un izglītojošai literatūrai.

Lejupielādēt aplikāciju Android vai iOS ierīcē.

Vārdenīte – pa jaunam latviešu vārdam katru dienu

Vārdenīte ir aplikācija, kurā ir iespēja apskatīt dažādus latviešu vārdus, papildinot savu latviešu valodas vārdu krājumu. Visi latviešu vārdi ir apkopoti sarakstā, turklāt bērns var atzīmēt mīļākos vārdus, lai vienmēr varētu tos atrast.

Lejupielādēt aplikāciju iOS

Vivija Cepurniece

Parūpējieties par sava bērna nākotni

Kā palīdzēsiet savam bērnam uzsākt patstāvīgu dzīvi?
Sāciet veidot uzkrājumu bērna nākotnei jau tagad!


 • Bērni un nauda - 30.03.2019

  Kā iemācīt bērnam veselīgu attieksmi pret naudu

  Kā iemācīt bērnam veselīgu attieksmi pret naudu

  Skolas vecuma bērni spēj lieliski iemācīties paši pieņemt pārdomātus lēmumus par naudu un tēriņiem – nepieciešams tikai vecāku atbalsts un uzticēšanās. Norēķinu karte joprojām ir drošākais un ērtākais veids, kā apgādāt bērnu ar kabatas naudu un radināt viņu patstāvīgi lemt par tās izmantošanu.

  Lasīt vairāk

 • Bērni un nauda - 03.12.2018

  Vērtīgi padomi par cenu salīdzināšanu

  Vērtīgi padomi par cenu salīdzināšanu

  Reizēm mēs domājam, ka, nopērkot lētāko, mēs ietaupām. Bet vai tas tā tiešām ir? Mūsu draugi no Bērnu universitātes Dinija un Klāvs ir sagatavojuši video, kurā stāsta, kā iepirkties izdevīgāk, prātīgi izvēloties preces un salīdzinot to cenas.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.