Switch to mobile version. Augšup

Biznesa uzsācējiem - 25.06.2015
efektivitāte | finanšu plānošana

Efektivitātes pamats ir stratēģiska attieksme

Efektivitātes pamats ir stratēģiska attieksme

Viļņā notikušajā konferencē “Silicon Valley Comes to the Baltics” (“Silīcija ieleja ierodas Baltijā”), kurā pieredzē ar iesācējiem uzņēmējdarbībā dalījās arī SEB bankas eksperti, uzņēmējs un inženieris Demiens Īdss (Damian Eads) iepazīstināja ar savu viedokli par uzņēmējdarbības uzsākšanu.

Demiens Īdss ir “Wise.io” attīstītājs. Tā ir automātiskās mācīšanās tehnoloģija transportlīdzekļiem pašgājējiem. Mēs runājām ar Īdsa kungu par to, kā jauns uzņēmējs var iemācīties strādāt efektīvi.

Kā jūs veidojat veiksmīgu un rentablu uzņēmējdarbību?

Ir maldīgi domāt, ka var radīt piecus miljonus vai miljardu vērtu biznesu no nekā. Tam nepieciešama stratēģiska pieeja, kura palīdz atbrīvoties no nezināmā, kas nereti parādās kā šķēršļi ceļā uz panākumiem. Stratēģiska pieeja ir vistiešākais ceļš uz panākumiem uzņēmējdarbībā, jo tas liek uzdot būtiskus jautājumus, kuri ļauj konstatēt sarežģītāk atrisināmas problēmas.

Lielo problēmu vienkāršošana un sadalīšana sastāvdaļās atvieglo to risināšanu.

Kas jāzina uzņēmējam, kurš vēlas padarīt savu darbu efektīvāku?

No inženierzinātņu skatupunkta uzņēmējam vispirms jāizprot darba process un jāspēj izvērtēt katru uzdevumu izmērāmā veidā. Svarīgākā daļa ir process, tāpēc dažādas tehnikas, kas ļauj novērtēt procesu, ir ļoti noderīgas un var palīdzēt maksimāli palielināt efektivitāti. Es personīgi vienmēr cenšos atrast veidus, kā inženieri var efektīvāk pārvaldīt savu laiku. Mēs visi zinām teicienu par vāveri ritenī.

Protams, strādāt daudz ir varoņdarbs, taču tā var novest līdz kliņķim gan savus darbiniekus, gan uzņēmumu.

Es bieži sastopos ar cilvēkiem, kas sūdzas, ka strādā katru nedēļas nogali, taču jāatceras, ka šādi aritmētiskā progresijā aug tikai jūsu darba stundu skaits, bet rezultāti neuzlabojas. Nav vērts strādāt nedēļas nogalēs, jo tas nozīmē tikai papildu darba stundas, kas ne vienmēr ir produktīvas.

Kas tad jādara, lai palielinātu produktivitāti?

Katru dienu, katru nedēļu, katru mēnesi un katru ceturksni jāsagatavo nepieciešamo darbu saraksts, jāparedz resursi, kādi būs vajadzīgi darba veikšanai, un jāsagatavo rīcības plāns. Kad plāns būs izpildīts, varēs precīzi noteikt, cik pareizas bijušas plānošanas posmā izteiktās hipotēzes, kāpēc dažas lietas nav pagūtas laikā un kādā virzienā jāskatās nākotnē.

Var izmantot arī dažādus instrumentus un automātiskas sistēmas, kuras nodrošina iespēju plānot un uzraudzīt darba procesu attīstību, sekot līdzi darbam un izmērīt sasniegtos rezultātus. Arī iknedēļas sapulces ir noderīgas, un kopā ar automātiskajām sistēmām tās sniegs darbiniekam impulsu strādāt ātrāk un efektīvāk.

Jānis Meistars,
žurnālists

Izdevīgs auto līzings uzņēmumiem
Izdevīgs līzings juridiskām personām

Finansējums auto iegādei

Ja vēlaties modernizēt uzņēmuma auto parku, piedāvājam individuālu finansējumu jaunu vai lietotu automašīnu iegādei.

Aizņemieties apdomīgi, izvērtējot savas iespējas kredītu atmaksāt.


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.