Switch to mobile version. Augšup

Biznesa uzsācējiem - 20.10.2014
uzņēmējdarbība

Kā sākt savu biznesu, nezaudējot finansiālo drošību?

Kā sākt savu biznesu, nezaudējot finansiālo drošību?

Paaugstinājumi, prēmijas, plašs birojs un lielisks vadītājs jums vairs nesagādā nekādu prieku? Varbūt jūs domājat par to, ka varētu stāties pretī jauniem izaicinājumiem un labprāt nomainītu savu darbinieka pozīciju pret iespēju veidot savu biznesu. Tomēr, iespējams, ka pagaidām šī vēlme ir tikai vilinošs sapnis, jo jūsu rīcību ierobežo bailes zaudēt finansiālo stabilitāti.

Plānošana – līdzeklis pret bailēm

Atcerieties, ka atbilstošas finanšu rezerves pasargās jūs no dažādiem riskiem, no neparedzamiem uzņēmējdarbību ietekmējošiem faktoriem, kā arī palīdzēs jūsu jaunajam uzņēmumam spert pirmos soļus. Piemēram, klients kavē maksājumu par saņemto preci, bet jums jāmaksā piegādātājam, kurš jau draud pārtraukt jūsu produkta ražošanai nepieciešamo materiālu piegādi. šādā situācijā rezerves līdzekļi ļaus jums savlaicīgi norēķināties ar piegādātājiem un turpināt ražošanu bez kavēkļiem.

Neviens nav noteicis, kāds ir finanšu rezervju standarta apmērs. Uzņēmuma lielums, apgrozījums, uzņēmējdarbības būtība, riski, izmantotās iekārtas un darbinieku skaits ir tikai daži no faktoriem, kas nosaka, cik lielām jābūt finanšu rezervēm. Turklāt ļoti reti gadās situācijas, kad nākas saskarties ar visiem iespējamiem riskiem vienlaikus. Tāpēc viss, kas jums jādara, ir jāuzkrāj finanšu rezerves, ar kuru palīdzību varēs stabilizēt uzņēmuma darbību, ja tāda vajadzība radīsies. Ja ir iespēja, uzkrājiet līdzekļus arī uzņēmējdarbības paplašināšanai un jaunu ideju īstenošanai.

Finanšu rezerves var uzkrāt divos veidos: izmantojot pašu kapitālu un piesaistot ārējo finansējumu.

Tiem, kas savu biznesu sākuši no nulles, parasti atbalstu sniedz specializēti fondi, kas paredzēti jaunu uzņēmumu atbalstam, tā saucamie “biznesa eņģeļi”, paziņas un radinieki. Ja biznesa ideja ir oriģināla un labi pamatota, labākā iespēja ir mēģināt piesaistīt specializēto fondu vai “biznesa eņģeļu” uzmanību. Ja jums izdosies šos cilvēkus pārliecināt par savas idejas potenciālu, jums būs jāpārliecina atbalstītāji par to, ka nepieciešamas arī zināmas finanšu rezerves šo ieguldījumu garantēšanai. Galu galā, tikai ar finansiālu atbalstu jūs varat samazināt ar uzņēmuma darbību saistītos riskus.

Kā neļaut finanšu pienākumiem sevi nosmacēt?

Hipotekārais kredīts, aizņēmums vai pirkuma līgums ar nomaksu iesācējam var likties drošs stopsignāls sava biznesa uzsākšanai. Tomēr, ja atbilstoši plānosiet savus līdzekļus un regulāri veiksiet maksājumus, tiem nevajadzētu kļūt par šķērsli starp jums un jūsu biznesu.

Atcerieties, ka, uzņemoties finansiālas saistības, ir ļoti svarīgi rīkoties atbilstīgi, lai nesabojātu savu personīgo kredītreitingu.

Kredītreitinga zaudēšana var apgrūtināt aizņemšanās iespēju nākotnē. Tāpēc sākumā, kamēr biznesam nepieciešams vairāk ieguldījumu salīdzinājumā ar atdevi, aizņēmumu maksājumus var segt no finanšu rezervēm. Ja redzat, ka ar maksājumiem var rasties grūtības, konsultējieties ar savu banku – ja nav citas iespējas, apspriediet maksājumu atlikšanu uz dažiem mēnešiem.

Ideja pret finanšu iespējām

Protams, ne jau visiem, kas uzsāk savu biznesu no nulles, ir finanšu rezerves. Tomēr, ja jums ir laba ideja un esat labi pārdomājis, kā to īstenot, ir vērts uzsākt uzņēmējdarbību arī tad, ja rezervju nav.

Pats svarīgākais ir tas, ka jūs esat pieņēmis lēmumu, ņemot vērā savu vērtību sistēmu un dzīves prioritātes. Vienkārši neaizmirstiet, ka iespējām, ko jums var dot savs bizness, ir arī ēnas puse – uzņēmējdarbības riski. Tāpēc apdomājiet kārtīgi, cik gatavi esat riskēt ar to, kas jums ir pašlaik.


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.