Switch to mobile version. Augšup

Bizness - 08.10.2019
uzņēmuma internetbanka | konti

SEB internetbankā tagad var pievienot Swedbank atvērtos uzņēmuma kontus

SEB internetbankā tagad var pievienot Swedbank atvērtos uzņēmuma kontus

Tagad uzņēmumiem SEB internetbankā, tāpat kā privātpersonām, ir iespēja bez maksas saņemt informāciju par sava uzņēmuma kontiem, kas atvērti Swedbank. Līdz ar šiem jauninājumiem nedaudz vizuāli mainīsies arī internetbankas sākumlapa un tajā pieejamās funkcijas.

Ir paredzēts, ka ar laiku SEB internetbankā būs iespēja apskatīt savus un sava uzņēmuma kontus arī pārējās bankās, kā arī veikt no tiem maksājumus un citas darbības.

Sākumlapas jaunais izskats

Lai klientiem būtu vieglāk izmantot kontu pievienošanas un pārvaldīšanas iespējas, ir mainīts internetbankas sākumlapas vizuālais izskats. Izmaiņas tiek ieviestas pakāpeniski, tāpēc daļa uzņēmumu internetbankas lietotāju redzēs jauno sākumlapu jau 8. oktobrī, bet daļa tiks pieslēgta jaunā dizaina lapai tuvākajā laikā.

Pieslēdzoties internetbankai,  klienti sākumlapas apakšējā daļā varēs pārvaldīt to, nospiežot pogu “Sākumlapas uzstādījumi”.

Katrs lietotājs uzstādījumos varēs izvēlēties sadaļas, kurās sākumlapā tiks atspoguļota informācija par norēķinu kontiem, kredītkartēm, noguldījumiem, vērtspapīriem vai kredītiem:

Pēc izmaiņām sākumlapā nebūs redzama maksājumu forma un valūtu kursu sadaļa, bet lapas pašā augšā lietotājiem būs pieejama poga “Jauns maksājums”. Ja kādu ierasto funkciju sākumlapā vairs neredzat, ziniet, ka tādas funkcijas kā maksājumu veidlapa vai maksājumu paraugi ir atrodami attiecīgajās internetbankas sadaļās: Maksājumi – Bankas paraugi, Maksājumi – Jauns maksājums vai Maksājumi – Konsolidētie maksājumi u.c. 

Jaunu kontu pievienošana

Tiem SEB bankas klientiem, kuriem ir konti arī Swedbank, ir iespēja pievienot tos savai SEB internetbankai, lai vienuviet varētu saņemt informāciju par visiem saviem aktuālajiem norēķinu un kredītkaršu kontiem. Sākot ar 6. septembri, šis pakalpojums kļūs pakāpeniski pieejams privātpersonām, bet no 8. oktobra to varēs lietot arī uzņēmumi.

Bez Swedbank kontiem uzņēmumi var pievienot SEB internetbankā arī kontus, kas atvērti SEB bankā Lietuvā un Igaunijā. Ir iecerēts, ka šogad SEB klienti varēs pārvaldīt arī savus kontus vairākās citās bankās, ja vien tās tehniski nodrošinās šādu iespēju.

Kā SEB internetbankā piesaistīt sava uzņēmuma kontus citā bankā?

Lai SEB internetbankā piekļūtu saviem Swedbank kontiem, jāapliecina, ka vēlaties šo pakalpojumu saņemt.  Pēc pieteikšanās pakalpojumam tā lietošanas ilgums ir 90 dienas. Tas nozīmē, ka ik pēc 90 dienām tas būs jāpiesaka atkārtoti. Savukārt, ja vēlēsieties pārtraukt pakalpojuma lietošanu pirms šī termiņa, varēsiet to izdarīt jebkurā brīdī.

Tiesības, kas internetbankas lietotājam nepieciešamas, lai SEB internetbankā pievienotu citās bankās atvērtos uzņēmuma kontus

Tiesības pievienot citu banku kontus ir tikai uzņēmuma internetbankas administratoram un lietotājiem ar vispārējām uzņēmuma tiesībām.

SEB bankas klienti Latvijā var internetbankā redzēt arī savus Lietuvā un Igaunijā atvērtos SEB bankas kontus.

Pakalpojums ir pieejams bez maksas, un pievienojamo Swedbank kontu skaits ir neierobežots, tomēr jāņem vērā, ka privātpersona nevar pievienot sava uzņēmuma kontu, kā arī citu personu kontus. Arī uzņēmumiem ir iespēja pievienot internetbankai tikai uzņēmuma (nevis privātpersonas) kontus.

Iespēja pievienot arī pārējās bankās atvērtos sava uzņēmuma kontus

Pagaidām iespēju piekļūt saviem kontiem SEB internetbankā tehniski nodrošina tikai Swedbank, taču tiek plānots, ka jau šogad to varētu piedāvāt arī vairākas citas bankas. Jaunāko informāciju par to, kura banka ir nodrošinājusi šādu iespēju, ir ērti uzzināt, sekojot līdzi jaunumiem SEB internetbankā un mājaslapā.  

Darbības, kuras būs iespējams veikt ar kontiem

Projekta sākumposmā būs iespēja aplūkot sava Swedbank konta atlikumu un maksājumu vēsturi (par pēdejām 90 dienām no pieteikšanās datuma), bet veikt maksājumus vai citas darbības pagaidām nevarēs. Tomēr ir paredzēts, ka nākotnē citu banku kontu lietošanas iespējas tiks paplašinātas un no tiem varēs veikt arī maksājumus.

SEB bankas iespējas piekļūt informācijai par uzņēmuma kontiem citās bankās

SEB bankai nebūs pieejas Jūsu uzņēma kontiem citās bankās. Šī informācija būs pieejama tikai Jums. Banka šos datus nesaglabā un nekādi neizmanto. SEB internetbanka ir tikai kanāls, kurā tiek atspoguļoti konti.

Kā var piesaistīt savu Swedbank kontu SEB internetbankai

  1. SEB internetbankas sākumlapā uzņēmuma pārstāvim ar administratora vai vispārējām uzņēmuma tiesībām jāizvēlas poga “Piesaistīt citu kontu”: 
  2. Sadaļā “Piesaistīt kontus” izvēlieties kontus, kurus vēlaties piesaistīt;
  3. Jūs tiksiet pārvirzīts uz Swedbank internetbanku, kurā būs jāautentificējas, ievadot Swedbank lietotāja vārdu un Smart-ID PIN kodu (vai kodu no kodu kalkulatora);
  4. Ja autentifikācija būs veiksmīga, Jūs atgriezīsieties SEB internetbankas sadaļā “Piekļuves tiesības un konti”, kurā varēsiet izvēlēties, kurus kontus un uz kādu periodu (maksimālais termiņš vienā reizē  ir 90 dienas) piesaistīt;
  5. Pēc izvēles apstiprināšanas ar pogu “Turpināt” pievienotais konts parādīsies sadaļā “Piesaistīto kontu pārvaldība”, kur Jūs varēsiet izvēlēties nākamās darbības::
  • Atgriezties sākumlapā (tur visi pievienotie citu banku konti būs redzami zem SEB kontiem);
  • Mainīt pievienoto kontu secību un nosaukumus (Jūs varat piešķirt tiem paša izvēlētus nosaukumus);
  • Piesaistīt vēl citus kontus (pagaidām – tikai Swedbank, taču kopējais pievienojamo kontu skaits nav ierobežots);
  • Uzņēmuma internetbankas administratoriem ir iespēja redzēt pārējo uzņēmuma internetbankas lietotāju piesaistītos citu banku kontus (pagaidām – tikai Swedbank, taču kopējais pievienojamo kontu skaits nav ierobežots).

P.S. Visus piesaistītos kontus Jūs redzēsiet arī sadaļā Konti/Kartes – Kontu kopsavilkums.

Atklāti, bet droši
Eiropas Savienības Otrās Maksājumu pakalpojumu direktīvas (PSD2) prasības paredz, ka banku klientiem internetbankā ir iespēja redzēt apkopotu informāciju par visiem saviem maksājumu kontiem dažādās bankās un maksājumu pakalpojumu sniedzējos. Savukārt finanšu tehnoloģiju uzņēmumi varēs nodrošināt jaunus pakalpojumus, piemēram, konta informācijas un maksājuma ierosināšanas iespēju.

Jāuzsver, ka klientu dati joprojām tiks pilnībā aizsargāti un trešajām pusēm būs pieejami tikai ar klienta atļauju.

Linda Ezerkalna


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.