Switch to mobile version. Augšup

Bizness - 08.01.2020
uzņēmuma internetbanka | konti

SEB internetbankā var pievienot citās bankās atvērtos uzņēmuma kontus

SEB internetbankā var pievienot citās bankās atvērtos uzņēmuma kontus

Tagad uzņēmumiem SEB internetbankā, tāpat kā privātpersonām, ir iespēja bez maksas saņemt informāciju par sava uzņēmuma kontiem, kas atvērti Swedbank un bankā Citadele. Līdz ar šiem jauninājumiem nedaudz vizuāli mainīsies arī internetbankas sākumlapa.

Ir paredzēts, ka ar laiku SEB internetbankā būs iespēja apskatīt savus un sava uzņēmuma kontus arī pārējās bankās, kā arī veikt no tiem maksājumus un citas darbības.

Sākumlapas jaunais izskats

Lai klientiem būtu vieglāk izmantot kontu pievienošanas un pārvaldīšanas iespējas, ir mainīts internetbankas sākumlapas vizuālais izskats. Pieslēdzoties internetbankai,  klienti sākumlapas apakšējā daļā var pārvaldīt to, nospiežot pogu “Sākumlapas uzstādījumi”.

Katrs lietotājs uzstādījumos varēs izvēlēties sadaļas, kurās sākumlapā tiks atspoguļota informācija par norēķinu kontiem, kredītkartēm, noguldījumiem, vērtspapīriem vai kredītiem:

Pēc izmaiņām sākumlapā nav redzama maksājumu forma un valūtu kursu sadaļa, bet lapas pašā augšā lietotājiem pieejama poga “Jauns maksājums”. Ja kādu ierasto funkciju sākumlapā vairs neredzat, ziniet, ka tādas funkcijas kā maksājumu veidlapa vai maksājumu paraugi ir atrodami attiecīgajās internetbankas sadaļās: Maksājumi – Bankas paraugi, Maksājumi – Jauns maksājums vai Maksājumi – Konsolidētie maksājumi u.c. 

Jaunu kontu pievienošana

Tiem SEB bankas klientiem, kuriem ir konti arī Swedbank vai Citadele, ir iespēja pievienot tos savai SEB internetbankai, lai vienuviet varētu saņemt informāciju par visiem saviem aktuālajiem norēķinu un kredītkaršu kontiem. 

Bez Swedbank un Citadele kontiem uzņēmumi var pievienot SEB internetbankā arī kontus, kas atvērti SEB bankā Lietuvā un Igaunijā. Ir iecerēts, ka drīzumā SEB klienti varēs pārvaldīt arī savus kontus Citadelē un citās bankās, ja vien tās tehniski nodrošinās šādu iespēju

Kā SEB internetbankā piesaistīt sava uzņēmuma kontus citā bankā?

Lai SEB internetbankā piekļūtu saviem kontiem citās bankās, jāapliecina, ka vēlaties šo pakalpojumu saņemt.  Pēc pieteikšanās pakalpojumam tā lietošanas ilgums ir 90 dienas. Tas nozīmē, ka ik pēc 90 dienām tas būs jāpiesaka atkārtoti. Savukārt, ja vēlēsieties pārtraukt pakalpojuma lietošanu pirms šī termiņa, varēsiet to izdarīt jebkurā brīdī.

Tiesības, kas internetbankas lietotājam nepieciešamas, lai SEB internetbankā pievienotu citās bankās atvērtos uzņēmuma kontus

Tiesības pievienot citu banku kontus ir tikai uzņēmuma internetbankas administratoram un lietotājiem ar vispārējām uzņēmuma tiesībām.

SEB bankas klienti Latvijā var internetbankā redzēt arī savus Lietuvā un Igaunijā atvērtos SEB bankas kontus.

Pakalpojums ir pieejams bez maksas, un pievienojamo citu banku kontu skaits ir neierobežots, tomēr jāņem vērā, ka privātpersona nevar pievienot sava uzņēmuma kontu, kā arī citu personu kontus. Arī uzņēmumiem ir iespēja pievienot internetbankai tikai uzņēmuma (nevis privātpersonas) kontus.

Iespēja pievienot arī pārējās bankās atvērtos sava uzņēmuma kontus

Pagaidām iespēju piekļūt saviem kontiem SEB internetbankā tehniski nodrošina tikai Swedbank un Citadele, taču tiek plānots, ka jau šogad to varētu piedāvāt arī citas bankas. Jaunāko informāciju par to, kura banka ir nodrošinājusi šādu iespēju, ir ērti uzzināt, sekojot līdzi jaunumiem SEB internetbankā un mājaslapā.  

Darbības, kuras būs iespējams veikt ar kontiem

Projekta sākumposmā būs iespēja aplūkot konta atlikumu un maksājumu vēsturi (par pēdejām 90 dienām no pieteikšanās datuma), bet veikt maksājumus vai citas darbības pagaidām nevarēs. Tomēr ir paredzēts, ka nākotnē citu banku kontu lietošanas iespējas tiks paplašinātas un no tiem varēs veikt arī maksājumus.

SEB bankas iespējas piekļūt informācijai par uzņēmuma kontiem citās bankās

SEB bankai nebūs pieejas Jūsu uzņēma kontiem citās bankās. Šī informācija būs pieejama tikai Jums. Banka šos datus nesaglabā un nekādi neizmanto. SEB internetbanka ir tikai kanāls, kurā tiek atspoguļoti konti.

Kā var piesaistīt savu kontu SEB internetbankai

 1. SEB internetbankas sākumlapā uzņēmuma pārstāvim ar administratora vai vispārējām uzņēmuma tiesībām jāizvēlas poga “Piesaistīt citu kontu”: 
 2. Sadaļā “Piesaistīt kontus” izvēlieties kontus, kurus vēlaties piesaistīt;
 3. Jūs tiksiet pārvirzīts uz attiecīgās bankas internetbanku, kurā būs jāautentificējas, ievadot tās bankas lietotāja vārdu un Smart-ID PIN kodu (vai kodu no kodu kalkulatora);
 4. Ja autentifikācija būs veiksmīga, Jūs atgriezīsieties SEB internetbankas sadaļā “Piekļuves tiesības un konti”, kurā varēsiet izvēlēties, kurus kontus un uz kādu periodu (maksimālais termiņš vienā reizē  ir 90 dienas) piesaistīt;
 5. Pēc izvēles apstiprināšanas ar pogu “Turpināt” pievienotais konts parādīsies sadaļā “Piesaistīto kontu pārvaldība”, kur Jūs varēsiet izvēlēties nākamās darbības::
 • Atgriezties sākumlapā (tur visi pievienotie citu banku konti būs redzami zem SEB kontiem);
 • Mainīt pievienoto kontu secību un nosaukumus (Jūs varat piešķirt tiem paša izvēlētus nosaukumus);
 • Piesaistīt vēl citus kontus (pagaidām – tikai Swedbank, taču kopējais pievienojamo kontu skaits nav ierobežots);
 • Uzņēmuma internetbankas administratoriem ir iespēja redzēt pārējo uzņēmuma internetbankas lietotāju piesaistītos citu banku kontus (pagaidām – tikai Swedbank, taču kopējais pievienojamo kontu skaits nav ierobežots).

P.S. Visus piesaistītos kontus Jūs redzēsiet arī sadaļā Konti/Kartes – Kontu kopsavilkums.

Atklāti, bet droši
Eiropas Savienības Otrās Maksājumu pakalpojumu direktīvas (PSD2) prasības paredz, ka banku klientiem internetbankā ir iespēja redzēt apkopotu informāciju par visiem saviem maksājumu kontiem dažādās bankās un maksājumu pakalpojumu sniedzējos. Savukārt finanšu tehnoloģiju uzņēmumi varēs nodrošināt jaunus pakalpojumus, piemēram, konta informācijas un maksājuma ierosināšanas iespēju.

Jāuzsver, ka klientu dati joprojām tiks pilnībā aizsargāti un trešajām pusēm būs pieejami tikai ar klienta atļauju.

Linda Ezerkalna

icon
icon

Pārvaldiet uzņēmuma finanses attālināti


 • Bizness - 29.01.2020

  Uzņēmumu maksājumi kļuvuši vēl ērtāki

  Uzņēmumu maksājumi kļuvuši vēl ērtāki

  SEB bankas mobilā lietotne uzņēmumiem ļauj steidzamus maksājumus apstiprināt maksimāli ātri ar pāris vienkāršām darbībām. Nepieciešamības gadījumā, izmantojot lietotni, uzņēmuma maksājumus var arī izveidot, bet pārslēgties no privātā uz uzņēmuma kontu, kā arī starp vairāku uzņēmumu kontiem iespējams ar vienu klikšķi. 

  Lasīt vairāk

 • Bizness - 26.02.2020

  Kā optimizēt uzņēmuma ikdienu, parakstot dokumentus elektroniski

  Kā optimizēt uzņēmuma ikdienu, parakstot dokumentus elektroniski

  Kļūst aizvien vairāk darbību, ko uzņēmumi, ietaupot laiku, var veikt attālināti, to skaitā —parakstīt dažādus dokumentus elektroniski. Daudzus uzņēmumu dokumentus, piemēram, kredīta līgumu vai līgumu par karšu pieņemšanu (POS), ir iespējams parakstīt arī SEB internetbankā.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.