Switch to mobile version. Augšup

Bizness - 19.06.2015
lauksaimniecība | konsultācija

Svarīgākie informācijas resursi lauksaimniekiem

Svarīgākie informācijas resursi lauksaimniekiem

Lauksaimniecība ir tas uzņēmējdarbības veids, ko pašlaik ļoti atbalsta visā Eiropas Savienībā (ES) gan finanšu, gan informācijas ziņā. Arī Latvijas lauksaimniekiem ir plaši pieejams gan finansiāls, gan arī informatīvs atbalsts.

Tā kā informācijas ir ļoti daudz un tā nav atrodama vienuviet, dažkārt var nākties krietni nopūlēties, kamēr jūs tiksiet pie sev vajadzīgā un interesējošā. Nereti kaut ko būtisku gadās arī palaist garām, kas īpaši rūgti ir tajos gadījumos, kad bijusi iespēja iegūt finansējumu sava projekta attīstībai.

Lai turētu roku uz pulsa, ir vērtīgi apzināt svarīgākos resursus, kur elektroniski var iegūt visu jaunāko informāciju gan par aktuālajām ES fondu programmām un to nosacījumiem, gan noderīgiem semināriem un apmācībām, gan citām lauksaimniekiem svarīgām lietām. Piemēram, kas nepieciešams, lai eksportētu savu produkciju uz Ķīnu vai kur un kad notiek nākamais stādu tirdziņš. Parasti šajos resursos ir arī iespēja pieteikties jaunumiem savā e-pastā.

Kur meklēt sev noderīgu informāciju?

Lauku atbalsta dienests (LAD) – viena no svarīgākajām vietnēm tiem lauksaimniekiem (arī jaunajiem), kas pretendē uz ES atbalstu, jo LAD šobrīd administrē valsts un ES atbalstu, tai skaitā pieņem un izskata pieteikumus finansējuma piešķiršanai. Dienests sniedz arī jaunāko informāciju par Āfrikas cūku mēra profilaksi. Ja atbildes uz saviem jautājumiem internetā šķiet grūti atrast, LAD ir iespējams gan sazvanīt, gan apmeklēt kādu no tā klientu apkalpošanas centriem, lai visu noskaidrotu klātienē. Mājas lapas adrese: lad.gov.lv

Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKIC) misija ir lauku uzņēmējiem, kas darbojas lauksaimniecības, mežsaimniecības, zivsaimniecības un citās jomās, sniegt nozares ražošanas procesu, grāmatvedības un biznesa plānošanas konsultācijas un pakalpojumus, kā arī veikt pētījumus, izglītošanu un informēšanu. Mājas lapas adrese: llkc.lv.

Latvijas Lauku tīkls (LLT) – elektroniskā informācija parasti kalpo kā labs pamats, bet vienmēr jau paliek kāds specifisks jautājums, kuru gribētos uzdot vai nu speciālistam vai arī izrunāt ar citiem lauksaimniekiem, kam varbūt ir lielāka pieredze. Tāpēc ļoti vērtīgi ik pa laikam ir apmeklēt pasākumus un seminārus – par jaunākajiem semināriem un to tēmām visā Latvijā varat uzzināt, apmeklējot LLT mājas lapu – laukutikls.lv

Zemkopības ministrija (ZM) – izsmeļošs resurss, kur iegūt informāciju par jaunumiem nozares likumdošanā, Latvijas aktualitātēm, par ES atbalstu un citiem nozarei būtiskiem jautājumiem. ZM mājas lapa ir ērti lietojama, jo tajā ir atsevišķas un labi pārskatāmas sadaļas lauksaimniecībai, zivsaimniecībai, meža nozarei u.c. Mājas lapas adrese: zm.gov.lv

Latvijas investīciju un atīstības aģentūra (LIAA) – šeit atrodama plaša informācija par ES atbalstu uzņēmējiem, īpaši tiem, kas tuvākā vai tālākā nākotnē plāno eksportēt. Šeit arī regulāri tiek ievietota informācija par dažādiem bezmaksas semināriem. Mājas lapas adrese: liaa.gov.lv

Citi noderīgi resursi

Vērtīgu informāciju var atrast arī plašāka profila lapā, kas nav paredzētas tikai lauksaimniekiem. Piemēram, Eiropas Biznesa tīkls (een.lv) nodrošina informāciju par dažādiem ES piedāvātiem atbalsta rīkiem un programmām, kas var noderēt arī lauksaimniekiem. Novadu pašvaldību mājas lapas mēdz būt dažādas kvalitātes, bet kopumā var izrādīties lielisks resurss, lai uzzinātu tieši savā darbības reģionā aktuālāko. Arī banku mājas lapās parasti ir sadaļa „Uzņēmējiem”, kur atrodama noderīga informācija, piemēram, par finansējuma saņemšanas iespējām un arī citiem būtiskiem jautājumiem.

Linda Ezerkalna,
žurnāliste


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.