Switch to mobile version. Augšup

Bizness - 27.08.2018
attīstība | idejas | plānošana

Uzņēmuma pieredze: Izaugsmes programmā ieguvām perfektu makšķeri

Uzņēmuma pieredze: Izaugsmes programmā ieguvām perfektu makšķeri

Centrālā laboratorija SEB bankas Izaugsmes programmā ir atzīta par uzņēmumu ar inovatīvāko pieeju biznesam. Uzņēmuma ikdienas darbs ir atkarīgs no informācijas tehnoloģijām (IT), tāpēc vairums jauninājumu skar tieši šo jomu.

Uzņēmums ir definējis kvalitāti kā savu galveno vērtību – uz tās ir balstīta visa tā attīstības stratēģija.

Nākamajiem programmas dalībniekiem uzņēmuma vadītāja iesaka laikus izlemt, kādu produktu vai pakalpojumu viņi vēlas ar tās palīdzību virzīt.

Gatavojoties nākamajam SEB bankas Izaugsmes programmas ciklam, turpinām iepazīstināt ar uzņēmumiem, kuri jau veiksmīgi pierādījuši sevi programmā. To vidū ir Centrālā laboratorija, kuru  žūrijas novērtējusi kā uzņēmumu ar inovatīvāko pieeju biznesam.

Centrālās laboratorijas vadītāja Stella Lapiņa atzīst, ka sadzīvot ar veselības nozarē valdošo nestabilo situāciju, kas apgrūtina ilgtermiņa attīstības un nopietnu investīciju plānus, joprojām ir zināms izaicinājums. “Priekšlikums veikt veselības aprūpes finansējuma sadali par labu valsts un pašvaldības iestādēm samulsināja daudzus privātos veselības pakalpojumu sniedzējus, kuri nodrošina 70 % valsts finansēto laboratorisko pakalpojumu,” viņa norāda, tomēr piebilstot, ka, pateicoties Veselības ministrijas īstenotajām pragmatiskajām reformām, šobrīd veselības nozare piedzīvo pozitīvas pārmaiņas.

Mērķis – kļūt par savas jomas līderi

Neraugoties uz to, ka vēl pirms dažiem gadiem Centrālā laboratorija krietni atpalika no tirgus līderiem, pērn tā tika atzīta par straujāk augošo Latvijas laboratoriju. Tāpēc viens no tuvākās nākotnes uzdevumiem ir nezaudēt attīstības tempu, meklēt iespējas arī ārpus Latvijas un līdz 2020. gadam kļūt par savas jomas līderi.

“Mūsu komanda labā nozīmē ir apsēsta ar kvalitāti,” S. Lapiņa saka. “Tas ir saistīts ar laboratoriju īpatnību – nauda seko klientam, bet klients izvēlas, uz kuru laboratoriju doties, tāpēc kvalitāte šajā biznesā izšķir visu.”

Analīžu testēšanai uzņēmums izmanto tikai pasaules vadošo piegādātāju iekārtas un reaģentus, bet laboratorijas informācijas sistēmu kopīgi izstrādājuši Šveices un Spānijas uzņēmumi, un tāda Latvijā ir vienīgā.

Idejas pasaka priekšā klienti

S. Lapiņa atzīst, ka laboratorijas darbs ir pilnībā atkarīgs no IT, tāpēc tām tiek piešķirta liela nozīme, tajā skaitā jauniem risinājumiem – gadu gaitā ir īstenotas daudzas drosmīgas idejas. “Laboratorijai nemitīgi jābūt tiešsaistē ar visiem partneriem – gan individuāliem klientiem, gan slimnīcām, savukārt ārstam pacienta analīzes jāredz jebkurā vietā, kur ir pieejams internets,” viņa skaidro. “Nodrošināt parauga 100 % izsekojamību laboratorijas sistēmā bez augsta līmeņa IT risinājumiem nav iespējams.”

Idejas par nepieciešamiem uzlabojumiem rodas ne tikai uzņēmuma sapulcēs – bieži tās pasaka priekšā paši klienti.

Arī laboratorijas mājas lapā ir ieviesta sadaļa, kur klienti var izteikt priekšlikumus vai uzdot jautājumus. “Reaģējam uz ikvienu jautājumu, turklāt, ja par vienu un to pašu problēmu raksta pieci pacienti, tas nozīmē, ka tai jāpievērš īpaša uzmanība,” S. Lapiņa norāda.

Straujai biznesa izaugsmei

Izaugsmes programma – apmācības ambicioziem uzņēmējiem

Projekts izkristalizējas programmas laikā

S. Lapiņa ar kolēģiem startēja Izaugsmes programmā, kad viņiem vēl nebija skaidras vīzijas par projektu. Ko programmas ietvaros īstenot – tas izkristalizējies vien programmas gaitā un joprojām turpina apaugt ar jaunām idejām un šķautnēm. “Tieši vēlme pasmelties jaunas idejas un saņemt ierosmi, lai turpmāk spētu darīt  mazliet citādi nekā pierasts, pamudināja mani pieteikties dalībai Izaugsmes programmā,” S. Lapiņa atklāj.

Viņa iesaka nākamajiem programmas dalībniekiem laikus padomāt, kādu produktu vai pakalpojumu viņi vēlētos attīstīt programmas ietvaros, kā arī nevilties, saprotot, ka viņiem netiks pasniegta jau gatava zivs: “Toties programma nodrošina perfektu makšķeri!”

Linda Ezerkalna

 • Pure Chocolate: iesaistot visu komandu, mērķi kļūst ambiciozāki

  Bizness - 07.08.2018

  Pure Chocolate: iesaistot visu komandu, mērķi kļūst ambiciozāki

  Šokolādes ražotājs Pure Chocolate pavasarī piedalījās SEB Izaugsmes programmā, kuras žūrija atzina to par uzņēmumu ar lielāko eksporta potenciālu. Mārketinga stratēģiju uzņēmums galvenokārt balsta uz digitālajiem medijiem, un tas ir ļāvis ieviest praksē vairākas inovatīvas idejas.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.