Switch to mobile version. Augšup

Infotelpa

Ekonomiskā vide

 • Video blogs: svarīgākais ekonomikā šonedēļ

  Video blogs: svarīgākais ekonomikā šonedēļ

  SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis savā video blogā apkopo svarīgāko par notikumiem Latvijas un pasaules ekonomikā. Šī sadaļa ar aktuālākajiem apskatiem tiek papildināta katru nedēļu.

  Lasīt vairāk

 • Inflācija iesildās pirms gaidāmā kāpuma

  Inflācija iesildās pirms gaidāmā kāpuma

  Inflācijas spiediens pamazām pieaug – kāpj gan pārtikas, gan pakalpojumu, gan degvielas, gan dažādu preču cenas. Kas sagaidāms, kad tiks atviegloti ierobežojumi un pārvarēta pandēmija?

  Lasīt vairāk

 • Latvijas ekonomika pērn – citām eirozonas valstīm ir iemesls skaudībai

  Latvijas ekonomika pērn – citām eirozonas valstīm ir iemesls skaudībai

  Latvijas ekonomika kārtējo reizi ir spējusi pārsteigt, norādot, ka ir daudz labākā formā, nekā domā prognozētāji. Neskatoties uz sarežģīto situāciju, 2020. gads Latvijā noslēdzies ar IKP samazinājumu 3,6% apmērā, kas ir krietni optimistisks iznākums.

  Lasīt vairāk

 • Cik ātri Baltija atgūsies no krīzes?

  Cik ātri Baltija atgūsies no krīzes?

  Lai gan atsevišķas tautsaimniecības nozares Baltijā cietušas īpaši smagi un visās trijās valstīs pērn samazinājies iekšzemes kopprodukts (IKP), Baltijas ekonomikas atveseļošanās izredzes kopumā vērtējamas ļoti pozitīvi. Vienlaikus SEB Baltijas ekonomisti ir vienisprātis, ka otrajam Covid-19 vilnim Baltijas valstis tomēr nav bijušas pietiekami gatavas.

  Lasīt vairāk

 • Kā šogad mainīsies cenas veikalu plauktos

  Kā šogad mainīsies cenas veikalu plauktos

  Kopā ar ierobežojumiem Latvijā vēl kādu laiku uzturēsies arī deflācija. Taču, atceļot tos, pilnīgi iespējams cenu uzplaiksnījums, veikalniekiem steidzot izmantot pircēju vēlmi iepirkties. Kā šogad varētu mainīties cenas?

  Lasīt vairāk

 • Preču eksports strauji atdzimst: vai sasniegsim jaunas virsotnes?

  Preču eksports strauji atdzimst: vai sasniegsim jaunas virsotnes?

  Jau kādu laiku pienāk signāli par labiem apstākļiem eksporta izaugsmei. Valdot iepriekšējo mēnešu piesardzībai, noplicinātie krājumi šobrīd rada labu vilkmi daudzās preču grupās. Tāpat vietējie apstākļi – laba graudu raža, pieprasījuma aktivizēšanās pēc tehnoloģijām, elektroiekārtām, ir salikuši pozitīvu kopējo ainu Latvijas preču eksportā.

  Lasīt vairāk

 • Globālā vilkme rada iespējas apstrādes rūpniecībai

  Globālā vilkme rada iespējas apstrādes rūpniecībai

  Šogad lielos mīnusos iestigusī apstrādes rūpniecība pamazām rāpjas ārā no bedres. Turklāt tai ir potenciāls drīzumā kļūt par visas ekonomikas dzinējspēku, palielinot savu nozīmi tautsaimniecībā.

  Lasīt vairāk

 • Inflācijas rādītāji – kāda nozīme cenai, ja kāroto nevar nopirkt?

  Inflācijas rādītāji – kāda nozīme cenai, ja kāroto nevar nopirkt?

  Kamēr pārtika un veselības aprūpes pakalpojumi kļuvuši dārgāki, cenu ziņā pieejamāks ir apģērbu un apavu sortiments, kā arī ēdināšanas pakalpojumi un izklaide. Taču kāda gan nozīme cenai, ja pandēmijas laikā šīs lētās preces un pakalpojumi tik un tā nav pieejami?

  Lasīt vairāk

 • Cik dziļā kupenā šoziem iestigs ekonomika?

  Cik dziļā kupenā šoziem iestigs ekonomika?

  No atkārtotas ekonomiskās lejupslīdes izvairīties neizdosies, taču tās mērogs būs atkarīgs no valsts atbalsta, noteiktajiem ierobežojumiem un sabiedrības sekmēm vīrusa izplatības apstādināšanā. Vai vakcīnas parādīšanās spēs būtiski ietekmēt spēles noteikumus?

  Lasīt vairāk

 • Mazumtirdzniecības dati: ceļojumam krāto naudu atstāsim lielveikalos?

  Mazumtirdzniecības dati: ceļojumam krāto naudu atstāsim lielveikalos?

  Mazumtirdzniecības nozare ir viena no retajām, kas vīrusam stājusies pretī ar spēcīgas izaugsmes rādītājiem. Vai jaunie ierobežojumi šo tendenci apslāpēs? Un vai patiešām visu ceļojumiem un izklaidei krāto naudu atstāsim lielveikalos?

  Lasīt vairāk

 • Otrais vilnis, vakcīna un Baidens – kas sagaidāms ekonomikā

  Otrais vilnis, vakcīna un Baidens – kas sagaidāms ekonomikā

  Lai gan ekonomika 3. ceturknsī strauji atveseļojās no pirmā vīrusa uzliesmojuma, otrais Covid-19 vilnis kļūst arvien postošāks. Kas turpmāk gaidāms Latvijas un pasaules ekonomikā, kādu lomu spēlēs jaunievēlētais ASV prezidents, un kā notikumus ietekmēs vakcīnas parādīšanās? Ieskatāmies jaunākajā SEB Nordic Outlook.

  Lasīt vairāk

 • Kā Covid-19 otrais vilnis ietekmēs darba tirgu

  Kā Covid-19 otrais vilnis ietekmēs darba tirgu

  Covid-19 otrais vilnis un valstī ieviestie ierobežojumi turpmākajos mēnešos nesīs dažādus izaicinājumus darba tirgum. Daudzās nozarēs saruks nostrādāto stundu skaits, taču bezdarbnieku skaita pieaugums lielā mērā būs atkarīgs no atbalsta pasākumu vēriena un efektivitātes.

  Lasīt vairāk

 

Ekspertu viedokļi

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.