Switch to mobile version. Augšup

Finanšu plānošana - 11.05.2016
aizdevums | kredīts

Aizņemties vai uzkrāt?

Aizņemties vai uzkrāt?

Uz šo jautājumu nav pareizās atbildes. Ir jāapsver dažādi risinājumi dārgākam pirkumam, jo ne visus izdevumus varam laicīgi ieplānot. Plusi un mīnusi ir gan uzkrājumu veidošanai, gan aizņēmumiem, tāpēc lēmums par labu vienam vai otram ir rūpīgi jāizvērtē.

Uzkrājumi – elastīgākai izdevumu plānošanai

Pētījumu rezultāti liecina, ka strādājoši cilvēki labprāt veidotu uzkrājumus ik mēnesi, tomēr nav daudz tādu, kuri to patiešām dara. Dažādu iemeslu dēļ lielākoties uzkrāšana nekļūst par ieradumu.

Uzkrājumu pieejamība kļūst īpaši aktuāla brīdi, kad negaidīti nepieciešama lielāka naudas summa vai pēkšņi samazinājies ienākumu apmērs. Uzkrājumi ļauj elastīgāk plānot izdevumus - piemēram, varat veikt iecerēto pirkumu brīdī, kad tam ir visizdevīgākā cena, nevis tad, kad jums kontā ieskaitīta alga. Ja attieksme pret iespēju uzkrāt ir nopietna, gada laikā, īpaši sevi neierobežojot, var ietaupīt ievērojamus līdzekļus.

Pirms uzkrājumu veidošanas vajadzētu apkopot jūsu reālos izdevumus. Šim nolūkam lieliski noderēs elektroniskā vide ar ienākumu un izdevumu analīzes funkciju, proti, finanšu plānotājs, kas precīzi parādīs, kur paliek nauda. Tādējādi varēsiet viegli izsekot saviem ikmēneša pirkumiem un izvērtēt, kurus izdevumus iespējams samazināt vai no kuriem var atteikties pavisam.

Kāpēc aizņemties, ja var uzkrāt?

Uzkrājumi prasa laiku. Lai iegādātos mājokli, jums būtu jāveic uzkrājumi apmēram 30 gadus. Turklāt kaut kur ir arī jādzīvo, tādēļ  izdevīgāk ir aizņemties  atbilstoši savām iespējām -  iegādāties mājokli un pēc tam atmaksāt aizdevumu.

Mēdz gadīties, ka cilvēkam nav nekādu uzkrājumu, un, kamēr tiek sakrāta nepieciešamā naudas summa, iekārotā prece jau ir pārdota vai kļuvusi dārgāka. Šādā situācijā aizdevums būtu bijis izdevīgāks risinājums.

Viss iepriekšminētais lielākoties attiecināms uz klasisko patēriņa kredītu. Taču tā nav vienīgā, iespēja – atbilstoši nepieciešamajai summai un mērķim, tikpat veiksmīgi var izmantot bankas piešķirto overdraftu vai kredītkarti

Ja nu tomēr izvēlēties piemērotāko aizņēmuma veidu nesanāk, ir vērts konsultēties ar savas bankas finanšu konsultantu.

Jānis Meistars

Kredīts patēriņa vajadzībām

Kredīts pārdomātiem pirkumiem

Auto iegādei, ceļojumam vai lielākam pirkumam - mums ir piedāvājums Jūsu vajadzību vai sapņu īstenošanai.


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.