Switch to mobile version. Augšup

Finanšu plānošana - 15.01.2016
kredīts | nauda

Draudzīgā iespēja – avanss

Draudzīgā iespēja – avanss

Daudzi zina teicienu: „Parāds nav brālis.” Tomēr katrs no mums kādreiz ir saskāries ar lielākām vai mazākām finansiālajām grūtībām. Mūsdienās tās ir risināmas vairākos veidos. Taču galvenais ir prast to izdarīt ar mazākiem iespējamiem zaudējumiem nākotnē.

Avanss tiek definēts kā naudas summa vai materiāla vērtība, ko izsniedz uz nākamo maksājumu rēķina, par ko būs jānorēķinās vēlāk. Lai gan sākotnēji šķiet, ka tā ir mūsu pašu nopelnītā nauda, ko mēs vienkārši no darba devēja saņemam pirms algas dienas, tomēr tas ir un paliek aizdevums. Ņemot avansu, mēs aizņemamies daļu sava ienākuma.

Viltīgais vilinājums

Lai gan avanss nereti var šķist kā vienīgais risinājums finansiālu problēmu risināšanai, vajadzētu apzināties, ka tas saistīts ar principu “septiņreiz nomēri, pirms nogriez”. Ir jārēķinās, ka nākamie ienākumi būs par šo avansa tiesu mazāki. Tātad no nākamās algas var pietrūkt ikmēneša un citiem regulārajiem maksājumiem. Vai vēl sliktāk – nepietiks ar saņemto algu, lai segtu visus ikdienas izdevumus mēneša garumā, kas var novest pie nepieciešamības ņemt nākamo avansu, un tas var kļūt par apburto loku, no kura grūti tikt laukā.

Nopietni aprēķini

Pirms avansa ņemšanas der rūpīgi pārdomāt tā nepieciešamību. Jaunu pirkumu veikšana, ballīte vai ceļojums visdrīzāk nav uzskatāms par būtisku iemeslu lūgt darba devēju izsniegt avansu. Protams, no neparedzētiem tēriņiem neviens nav pasargāts, bet vispirms jāpadomā, vai no radušās situācijas nav iespējama kāda cita izeja. Lai gan avanss ir zināmā mērā naudas aizlienēšana pašam no sevis, arī šajā gadījumā tā būs jāatmaksā.

Septiņas reizes nomērīt

Ja tomēr ir jāpieņem lēmums aizņemties, apsverot avansa iespēju, svarīgi atcerēties, ka tas būs jāatdod viss uzreiz – nākamās algas saņemšanas brīdī. Tāpēc, iespējams, labāk izvēlēties, piemēram, patēriņa kredītu . Lai gan par to būs jāsamaksā arī nelieli procenti, patēriņa kredīts jāatmaksā pa daļām. Tādējādi netiks radīts finanšu robs konkrētā laikā, kad nepieciešams samaksāt regulāros rēķinus. Pēcāk katru mēnesi šķirties no nelielas summas būs mazāk sāpīgi ģimenes budžetam.

Liene Vīksna,
žurnāliste

Kredīts patēriņa vajadzībām

Kredīts pārdomātiem pirkumiem

Auto iegādei, ceļojumam vai lielākam pirkumam - mums ir piedāvājums Jūsu vajadzību vai sapņu īstenošanai.


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.