Switch to mobile version. Augšup

 • Sākumlapa
 • Lietas, ko pārdomāt pirms ģimenes pieauguma

Finanšu plānošana - 19.04.2016
bērni

Lietas, ko pārdomāt pirms ģimenes pieauguma

Lietas, ko pārdomāt pirms ģimenes pieauguma

Bērniņa ienākšanai ģimenē ir jāgatavojas, pārdomājot vairākas lietas, lai par tām nevajadzētu uztraukties tad, kad visa uzmanība jāvelta mazuļa komfortam un aprūpei. Lūk, daži svarīgi aspekti, kas būtu jāapsver jau laicīgi.

Dzīvesvieta

Iespējams, tagad, plānojot vai jau gaidot bērniņu, ir nopietni jāizvērtē, vai esošais mājoklis nebūs daudz par mazu ģimenei. Neskatoties uz to, ka mazulis dzīves pirmo gadu, iespējams, pavadīs jūsu guļamistabā, ir vērts apsvērt pārcelšanos uz lielāku mājokli jau pirms viņa nākšanas pasaulē. Ar mazu bērnu uz rokām pārcelšanās vai remonts ir daudz lielāks izaicinājums. Iespējams, pienācis īstais brīdis apsvērt arī pašiem sava mājokļa iegādi. Tikpat labi šis varbūt ir īstais brīdis īstenot senu nodomu un pārcelties no galvaspilsētas uz mazpilsētu, kur zaļāka vide un mierīgāka dzīve.

Ģimenes auto

Novērtējiet savu pašreizējo automašīnu. Paturiet prātā, ka turpmāk ar to būs jāved gan bērniņš speciālā sēdeklītī, gan apjomīgie rati. Savukārt, dodoties izbraukumā uz ilgāku laiku, vajadzēs daudz vairāk somu un mantu. Iespējams, jau laicīgi jādomā par iespēju līdzšinējo auto pārdot un iegādāties tādu, kas varbūt nebūs tik kompakts un izveicīgs, toties nesagādās jums un jūsu jaunajai ģimenei nevajadzīgas galvassāpes.

Bērnudārzs

Varētu šķist, ka šim jautājumam vēl ir krietni par agru, jo bērns dārziņā parasti sāk iet apmēram divu triju gadu vecumā. Tomēr ir vērts noskaidrot vismaz to, kādi bērnudārzi un cik tālu no jūsu dzīvesvietas atrodas. Ja jūs vēlaties, lai jūsu bērns apmeklētu kādu no privātajiem dārziņiem, jau laikus painteresējieties, kāda būs mēneša maksa, vai tā būs pieņemama jūsu ģimenes budžetam. Tāpat ieteicams pameklēt atsauksmes, pārliecināties, vai internetā nav publicētas kādas sūdzības par to. Turklāt nevajag aizmirst, ka rindas uz bērnudārziem dažās pilsētās un novados tomēr vēl pastāv, tāpēc bērnu vajadzētu pieteikt dārziņā uzreiz pēc dzimšanas.

Pirmie pirkumi

Bieži, gaidot pirmo bērniņu, daudzi iekrīt azartā, sapērkot lērumu piemīlīgu drēbīšu, kas tā arī ne reizi netiek uzvilktas, jo mazulis no tām izaug dažu nedēļu laikā. Patiesībā pirmajos dzīves mēnešos mazajam vajadzīgs pavisam nedaudz: vairāki rāpulīši, krekliņi, pāris jaciņas, cepurīte un, ja ārā ir auksts, silts kombinezons. Līdzīgi ir arī ar rotaļlietām. Kad bērniņš ir pavisam mazs un vēl tikai mācās satvert kaut ko rociņās, no daudzām mantām nebūs lielas jēgas. Labāk izvēlēties vienu vai divas, kas ir attīstošas un vecumam piemērotas.

Taču ir lietas, bez kurām mazuļa pirmās dienas un mēneši vai pat gadi nav iedomājami, un tās var prasīt lielu artavu no jūsu jaunās ģimenes budžeta. Tāpēc ir vērts jau iepriekš saplānot, kur ņemsiet līdzekļus to iegādei. Iespējams, ir vērts sākt krāt naudu šim mērķim jau laicīgi. Šīs būtiskās lietas ir rati, vecumam atbilstošs automašīnas sēdeklītis, gultiņa un gultas veļa, vanna u. tml.

Domājot par nākotni

Ikviens vēlas, lai viņa bērniem būtu nodrošināts vislabākais. Palīdzēt tiem, ko esam laiduši šajā pasaulē, ir mūsu pienākums dažādās dzīves situācijās. Viens no veidiem, kā to izdarīt, ir jau pašā bērna dzīves sākumā sākt rūpēties par viņa finansiālo pamatu nākotnē. Kad bērns būs izaudzis, sāks plānot patstāvīgas dzīves sākšanu vai izvēlēsies augstskolu savai nākotnes profesijai, jūsu uzkrātie naudas līdzekļi palīdzēs to realizēt. Uzkrājumu bērna nākotnei iespējams regulāri papildināt – tie var būt arī 25 eiro mēnesī, kas ir mazākais obligātais maksājums, bet kopumā iemaksu summa paliek jūsu ziņā.

Linda Ezerkalna,
žurnāliste

Ģimenes komplekts

Iepriecini savējos ar ikdienas bankas pakalpojumiem visai ģimenei par vienu fiksētu mēneša maksu.


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.