Switch to mobile version. Augšup

Finanšu plānošana - 26.05.2015
izdevumi | iepirkumi

Nelieli izdevumi nav nekāds sīkums

Nelieli izdevumi nav nekāds sīkums

Laiku pa laikam ikvienam no mums gribas sevi ar kaut ko iepriecināt, piemēram, nopirkt veikalā mazu šokolādīti, lai palutinātu sevi neveiksmīgā dienā. Taču ieradumam ir liels spēks, un mēneša beigās var nākties konstatēt, ka šādiem it kā nebūtiskiem pirkumiem ir iztērēti desmitiem eiro, jo sīkās summas pamazām sakrājas un izveido lielākas. Kā kontrolēt situāciju?

Kafija un uzkodas ārpus mājām – tikai šķietami sīkumi

Garšīga kafija, ko pa ceļam var nopirkt kioskā, nebūt nešķiet dārgs prieks. Tā nemaksā vairāk par diviem eiro. Taču, ja to dzer katru dienu, mēneša kopējā summa sasniedz vismaz 50 eiro, un tā jau ir pietiekami liela nauda, ko varētu izlietot saprātīgāk, piemēram, atlikt ceļojumam vai lielākam pirkumam. Iespējams, ka pilnībā atteikties no kafijas dzeršanas neizdosies, bet kādēļ gan dažreiz nepaņemt kafiju līdzi no mājām termokrūzē un nepārvērst to par ieradumu?

Tikpat lieli var izrādīties arī izdevumi par ikdienas pusdienām restorānā vai kafejnīcā. Protams, nevajag sev pilnībā aizliegt pusdienot interesantās vietās, jo ēšana ārpus mājām var ienest ikdienas dzīvē patīkamu daudzveidību. Taču nedrīkst aizmirst arī par to, ka mājās gatavots ēdiens ir daudz lētāks un veselīgāks, turklāt šajā gadījumā jūs varat droši zināt, no kādiem produktiem tas sastāv.

Maksa par apkalpošanu – lieli izdevumi

Katru mēnesi mēs samaksājam daudz dažādu rēķinu – par mobilo tālruni, internetu, gāzi, apkuri, elektrību un citiem pakalpojumiem. Vai esat pamanījuši, cik jūs maksājat par bankas pakalpojumiem vai naudas pārskaitījumu? Summa šķiet nebūtiska, taču tā tiek maksāta katru mēnesi gadiem ilgi. Tas nozīmē, ka arī šeit ir iespēja ietaupīt. Noskaidrojiet, vai ir iespējams noformēt regulārā maksājuma uzdevumu, lai rēķinus samaksātu automātiski.

Neļauties atlaižu vilinājumam

Dodoties uz veikalu, parasti zinām, kas mums ir nepieciešams. Taču dažkārt košas cenu zīmes, kas ziņo par atlaidēm, aizvilina mūs no izvirzītā mērķa un liek veikt neplānotus pirkumus. Turklāt mēs šādās reizēs bieži priecājamies, ka ir izdevies ietaupīt, lai gan patiesībā esam iegādājušies nevajadzīgu lietu. Tas nozīmē, ka nauda, kas būtu noderējusi svarīgākām lietām, tiek iztērēta velti.

Vienošanās ar bērniem

Neizbrīna arī tas, ka, apmeklējot veikalu kopā ar bērniem, iepirkumu grozā ir iekļuvušas daudzas šķietami sīkas lietas, par kurām kopumā jāiztērē vairāk naudas, nekā plānots. Bērniem ir raksturīgi izprasīt konfektes, šokolādi vai rotaļlietas, kas būtiski palielina pirkuma kopējo cenu. Kā no tā izvairīties? Var jau pirms došanās uz veikalu vienoties ar bērniem, kas šajā reizē tiks pirkts un kas ne. Pirkumu saraksts un bērnu iesaistīšana nepieciešamo preču meklēšanā arī palīdzēs novērst liekus tēriņus. Bet ikdienas saldumu iegādes vietā var piedāvāt bērniem kaut ko interesantu, piemēram, kinoteātra apmeklējumu nākamajās brīvdienās.

Daudziem, neapšaubāmi, ir pazīstama sajūta, ka it kā nekas nav nopirkts, bet nauda ir iztērēta. Reti kurš no mums uzskaita visus sīkos izdevumus, taču šāda uzskaite ļauj ar izbrīnu konstatēt, cik lieli tie izrādās kopumā. Tādēļ ir jākontrolē arī sīki pirkumi, jo tas ļaus ietaupīt lielu naudas summu.

Linda Ezerkalna,
žurnāliste

Uzkrājums rokas stiepiena attālumā!

Uzkrājiet automātiski ar katru karšu maksājumu.

 

Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.