Switch to mobile version. Augšup

Finanšu plānošana - 20.02.2015
finanšu pārvaldība | ģimenes budžets | mobilās aplikācijas

Pārdomāta personisko finanšu līdzekļu pārvaldība

Pārdomāta personisko finanšu līdzekļu pārvaldība

Piezīmju grāmatiņas, papīra lapas, aploksnēs sabāzti čeki un līmlapiņas uz ledusskapja durvīm – tie ir tikai daži no daudzajiem veidiem, kā izsekot un pārvaldīt savas personiskās finanses.

Viedo tehnoloģiju laikmetā ir pieejamas arvien vairāk datoru un viedtālruņu programmas un lietotnes, kas ļauj pārvaldīt savu budžetu vienkārši un operatīvi, aprēķinot, cik daudz naudas tērējat par pārtiku, apģērbu vai izklaidi un pat brīdinot jūs, kad sākat dzīvot pāri saviem līdzekļiem.

Palīdz kontrolēt izdevumus

Ērta, skaidri pārskatāma un vienkārša – tie ir labas personisko finanšu pārvaldības lietojumprogrammas svarīgākie raksturlielumi. Šīm lietojumprogrammām nevajag būt grūtāk lietojamām kā līmlapiņas pielīmēšanai pie ledusskapja.

Daudzās lietojumprogrammās vajadzīga intensīva pogu spaidīšana, kodi un reģistrēšanās, un tas ir ļoti neparocīgi.

Lietotājam, kurš dzīvo Homo digitalis laikmetā, jāsaskata nepārprotamas priekšrocības, t.i., cik daudz iespējams ietaupīt, iegādājoties vienu vai otru lietojumprogrammu.

Tāpat nozīmīga ir citu lietotāju pieredze un tas, ko viņi domā par kādu konkrētu programmu. Tādu ir daudz, tādēļ viss, kas jums jādara, – jāizvēlas sev piemērotākā.

Lai gan personisko finanšu pārvaldības lietojumprogrammas veido tikai piecus procentus no visām lietojumprogrammām, rietumvalstīs tās ir ļoti populāras. Piemēram, ASV ir valsts kredītvērtējuma sistēma, kas šādu lietojumprogrammu ikdienas lietojumu padara ļoti izdevīgu. Caurmērā ikvienam amerikānim ir ievērojams kredītsaistību skaits, ieskaitot hipotēku, automašīnas līzingu un dažādas kredītkartes. Tādējādi ikdienas izdevumu reģistrēšana un izsekošana atvieglo cilvēkiem sava kredītvērtējuma uzturēšanu labā līmenī.

Noderīgas ģimenēm

Personisko finanšu pārvaldības lietojumprogrammu galvenie lietotāji ir jaunie profesionāļi un ģimenes.

Pirmā grupa ir jauni cilvēki, kuri uzsākuši savu profesionālo karjeru, sākuši saņemt vairāk vai mazāk regulārus ienākumus un sper pirmos soļus biznesa pasaulē. Viņiem patīk viss, kas ir inovatīvs, ērts un taupa laiku. Tā ir iespēja uzraudzīt savus tēriņus viedtālrunī, nevis pierakstīt ciparus uz piezīmju papīra.

Tomēr lielākā vajadzība pēc personisko finanšu pārvaldības rodas ģimenē, t. i., kad ir vairāk nekā viena ienākumu plūsma un arvien plašāka izdevumu mēroga situācijā.

Rodas nepieciešamība līdzsvarot ģimenes budžetu – atsevišķi ienākumi tiek apvienoti un kļūst par kopējiem līdzekļiem. Ģimenēs bieži strīdas par to, kur palikusi nauda, un tādas lietojumprogrammas kā šīs sniedz iespēju pastāvīgi būt informētiem par savu finansiālo situāciju.

Personisko finanšu pārvaldības lietotnes

Expense Manager (Izdevumu pārvaldnieks)

Šī ir bezmaksas lietotne izdevumu pārskatam un personiskā budžeta izveidei. Lietotāji var plānot dienas, nedēļas, mēneša vai pat gada budžetu un izveidot atsevišķus kontus dažādos nolūkos, piemēram, maksājumiem atšķirīgās valūtās. Datus bez grūtībām var pārsūtīt uz mākoņpakalpojumu vai uz lietotāja datoru. (Pieejama Android lietotājiem)

Money Tracker (Naudas pārlūks)

Izdevumu kontrole, visi jūsu konti vienuviet, maksājumu karšu aizsardzība pret hakeriem vai citiem riskiem – viss vienā lietotne. Līdzīgi citām lietotnēm tā ļauj lietotājiem sekot saviem tēriņiem un ienākumiem pa laika periodiem. Tai ir unikāla funkcija, kas izvērtē jūsu personisko tēriņu raksturu un tiešsaistē atrod dažādus kuponus un atlaides, kas jūsu izdevumus var samazināt vēl vairāk. (Pieejama Android lietotājiem)

Personal Capital (Privātais kapitāls)

Vēl viena lietotne, kas palīdz plānot un pārraudzīt personīgās finanses. Tas ir praktisks instruments, ja jums jāpārrauga vairāki finanšu konti un savi ikmēneša maksājumi. Turklāt tajā izdevumu veidi ir sadalīti pa kategorijām, tādējadii vēl vairāk atvieglojot iespēju sekot līdzi saviem tēriņiem. (Pieejama iOS un Android lietotājiem)

 

Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.