Switch to mobile version. Augšup

Finanšu plānošana - 10.05.2016
izdevumi | kredīts | aizdevums

Pārdomātas finanses palīdz īstenot sapņus

Pārdomātas finanses palīdz īstenot sapņus

Ikvienam var rasties nepieciešamība tērēt vairāk, nekā attiecīgā brīža ienākumi to atļauj. Nauda var būt nepieciešama remontam, kāzām, atvaļinājumam vai citiem mērķiem. Pat ja brīvo līdzekļu nav tik daudz, pareiza plānošana palīdzēs jums īstenot savas ieceres un sapņus.

Neizpildāmu uzdevumu nav, ir slikti noformulēti mērķi. Esam apkopojuši dažus ieteikumus, kā tikt galā ar neplānotiem izdevumiem vai īstenot sen lolotu sapni.

Nosakiet prioritātes

Pirmkārt, novērtējiet savas vēlmes, vajadzības un ar tām saistītos izdevumus. Vajadzības būtu jānosaka pēc to nozīmīguma, lai noskaidrotu, kas jums ir vissvarīgākais. Piemēram, salabot ūdens sūkni varētu būt svarīgāk, nekā iegādāties jaunu dīvānu. 

Aprēķiniet izdevumus

Ja esat pārliecināts par savas ieceres nozīmīgumu, rūpīgi aprēķiniet izdevumus, kas ar to saistīti. Ieteicams noskaidrot, kad un kur būtu izdevīgāk iegādāties attiecīgo pakalpojumu vai preci, kā arī paredzēt līdzekļus ārkārtas situācijām.

Plānojiet laiku

Daudzu preču un pakalpojumu cenas ietekmē sezonalitāte un atlaides. Piemēram, ārtelpu remonta materiālus un dārza mēbeles lētāk var iegādāties rudenī. Līdzīgi ir ar kāzu svinībām – vasarā tās organizēt ir krietni sarežģītāk un dārgāk. Iespējams, svinības būs tikpat krāšņas arī septembrī, kad svinību vietām tiek piemērotas ziemas cenas, bet laikapstākļi var būt pat labvēlīgāki nekā jūlijā vai augustā.

Ziemassvētku, Jaunā gada un skolas brīvdienu laikā ceļojumu izmaksas ir daudz lielākas nekā citkārt. Ja vien iespējams, plānojiet savu ceļojumu citā laikā un iegādājieties biļetes par atlaižu cenu savlaicīgi pirms došanās ceļojumā.  Taupības nolūkos ceļojumu vēlams plānot pirms sezonas sākuma vai uzreiz pēc tās beigām, kad cenas ir krietni zemākas un tūrisma objektos cilvēku mazāk.

Plānošana palīdz tikt pie izdevīgākiem risinājumiem, tomēr nereti tas nozīmē arī ilgāku plānošanas periodu.

Sameklējiet līdzekļus

Kad zināms izdevumu apmērs un norises laiks, jums būs lielāka skaidrība par nepieciešamā finansējuma apmēru – iespējams, pietiek ar līdzekļiem, kas jau ir jūsu rīcībā. Lai to noteiktu, var izmantot internetā pieejamos budžeta plānotājus.

Ja tomēr naudas nepietiek, finansēt izdevumus iespējams vairākos veidos: aizņemoties no ģimenes vai draugiem, noformējot kredītkarti, paņemot aizdevumu, pārdodot kaut ko no personīgajām mantām vai, atrodot jaunu ienākumu avotu. Protams, pirms aizņemties, svarīgi rūpīgi izvērtēt savas iespējas.

Jānis Meistars
žurnālists

Uzkrājums rokas stiepiena attālumā!

Uzkrājiet automātiski ar katru karšu maksājumu.

 

Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.