Switch to mobile version. Augšup

Finanšu plānošana - 01.01.2018
finanšu plānošana | uzkrājumi | kredīts

Seši soļi veiksmīga jaunā gada sākumam

Seši soļi veiksmīga jaunā gada sākumam

Parasti tieši gadumija ir laiks, kad izvirzām jaunus mērķus, lolojam cerības par labāku dzīvi un nosakām sev apņemšanās nākamajam gadam.

Ja, gatavojoties gada nogales svētkiem, tam nebija atlicis laika, jaunā gada pats sākums ir īstais brīdis beidzot paveikt dažas klasiskas un kādam, iespējams, arī jaunas lietas.

1) Nopirkt jaunā gada plānotāju

Daudzi mūsdienās izmanto plānotājus savos viedtālruņos, kas sinhronizējas ar datoru, taču ir arī pietiekami daudz cilvēku, kuriem papīra formāta plānotājs joprojām šķiet un arī ir piemērotāks. Viss ir atkarīgs no jūsu vēlmēm un ikdienas vajadzībām.

Iegādājoties plānotāju, būtiski ņemt vērā vairākas nianses savās ikdienas gaitās:

 • Vai plānotājs visu laiku atradīsies vienā vietā vai tiks nēsāts līdzi? Ja tā, tad svarīgi, lai tas būtu piemērots jūsu iecienītās somas vai kabatas portfeļa izmēram.
 • Tāpat svarīgi ir saprast, vai vēlēsieties tajā atzīmēt tikai tikšanās un sapulces vai tomēr veiksiet arī ikdienas pierakstus. Tādā gadījumā – vai jūsu izvēlētajā plānotājā būs gana daudz vietas šiem pierakstiem?
 • Bet varbūt jūs vēlaties plānotāju, kurš ik dienu sniegtu arī noderīgas atziņas vai vizuālu iedvesmu?!

2) Izveidot sarakstu 2018. gada apņemšanās

Klasiski. Un tomēr. Kādreiz to izdara pat vislielākie skeptiķi. Būtiski ir atcerēties – lai vai kādi būtu mērķi jaunajam gadam, svarīgi tos izvēlēties sasniedzamus. Svarīgi arī analizēt, kāpēc iepriekšējam gadam izvirzītie uzdevumi nav sasniegti – kas bijuši šķēršļi, vai tie bijuši objektīvi vai no paša gribas atkarīgi, un kā tie būtu novēršami? Būtiski ir šo izvērtēšanu veikt bez sevis pelšanas, bet mērķus nākamajam gadam izvirzīt ar skaidru galvu un racionāli. Ja bažījaties, vai spēsiet savas apņemšanās īstenot mērķtiecīgi, iespējams, ir vērts ņemt kādu palīgā. Tas var būt tuvs draugs vai ģimenes loceklis, ar kuru esat vienojušies sasniegt vienādus rezultātus. Taču tās var būt arī, piemēram, dažādas aplikācijas.

3) Sakārtot personīgo grāmatvedību

Laiku pa laikam savilkt galus saviem ienākumiem un izdevumiem ir pat ļoti ieteicams. Paskatīties, kur paliek lielākā daļa naudas, apzināt savu parādu bilanci, pārskatīt ienākumu prognozes un ieplānot, kad būtu labākais veids veikt kādus lielākus pirkumus. Ja neesat neko tādu līdz šim darījis, iespējams, ir vērts jaunu gadu sākt ar apņemšanos organizēt un analizēt savu budžetu turpmāk katru mēnesi. Starp citu, par to, kā budžeta plānošanu veikt pēc iespējas efektīvi un viegli, varat jautāt konsultantam arī savā bankā.

4) Laicīgi sagatavoties ienākumu deklarācijas iesniegšanai VID

Visu gadu krātie čeki par medicīnas pakalpojumiem sev un saviem bērniem vai citām apgādībā esošām personām, kvītis par veikto studiju maksu – labāk jau laicīgi pārliecināties, ka zināt, kur tie atrodas.
Neiesniedzat deklarāciju un necenšaties atgūt samaksātos nodokļus, jo jums tas šķiet pārāk sarežģīti un laikietilpīgi? Padomājiet! Patlaban Valsts ieņēmumu dienestā šī procesa sistēmas ir pielāgotas mūsdienu prasībām un kļuvušas daudz ērtākas. Jūs varat visu nokārtot, neatejot no datora.

Īpaši svarīgi pārdomāt ir tiem, kuri veic noguldījumus vai iemaksas trešajā pensiju līmenī, jo arī par to var atgūt iedzīvotāju ienākuma nodokli 23% apmērā (par 2018. gadā veiktajām iemaksām – 20%). 

5) Saplānot gada lielākos kultūras pasākumus

Nereti teātra apmeklējums vai kāds lielāks valsts mēroga pasākums jāatceļ tikai tāpēc, ka biļetes pēdējā brīdī vairs nav pieejamas. To ir piedzīvojis vai katrs no mums. Tāpēc sāciet 2018. gadu ar Latvijas kultūras kalendāra izšķirstīšanu, nopērciet pieejamās biļetes jau tagad un atzīmējiet šos notikumus savā jaunajā plānotājā! Šovasar, starp citu, būs Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Ir vērts iekrāsot šīs dienas kā obligāti veltāmas šiem svētkiem, īpaši, ja kāds no jūsu bērniem vai draugiem tajos uzstāsies.

6) Attīstīt savu biznesa ideju

Dažādas aptaujas liecina, ka sapni par savu biznesu lolo vismaz piektā daļa Latvijas iedzīvotāju. Ja arī jūs esat viens no tiem – kāpēc gan lai tieši 2018. gads nebūtu laiks, kad spert nākamo soli sava sapņa īstenošanā?! Sagatavojiet sarakstu ar to, kas jums nepieciešams, lai šo soli spertu! Nav ne jausmas, ar ko sākt? Nebaidieties prasīt ieteikumus jau pieredzējušiem uzņēmējiem, ja tādus zināt! Meklējiet padomu, izmantojiet dažādos konsultāciju pakalpojumus biznesa uzsācējiem, tostarp arī savā bankā. Daudz noderīga atradīsiet arī sadaļā „Biznesa uzsācējiem”. Negaidiet, kamēr jūsu lielisko biznesa ideju īstenos kāds cits!

Lai izdodas!

Kredīts patēriņa vajadzībām

Kredīts pārdomātiem pirkumiem

Auto iegādei, ceļojumam vai lielākam pirkumam - mums ir piedāvājums Jūsu vajadzību vai sapņu īstenošanai.

 • Uzkrājumi - 07.12.2017

  Kā paradumu maiņa var palielināt finansiālo drošību

  Kā paradumu maiņa var palielināt finansiālo drošību

  Nesen publiskotie SEB bankas aptaujas rezultāti liecina – latvieši uz savu finanšu situāciju šobrīd un tuvākajā nākotnē raugās caur diezgan tumšām brillēm. Tajā pašā laikā ekonomikas rādītāji un prognozes atklāj, ka pamata drūmam skatījumam nav.

  Lasīt vairāk

 • Ekonomiskā vide - 15.12.2017

  Kas mūs sagaida 2018. gadā?

  Kas mūs sagaida 2018. gadā?

  Latvijas ekonomikas izaugsme ir uzņēmusi labu ātrumu. 2018. gadā, izaugsmei paātrinoties, ekonomika uzsils, kas sekmēs arī inflāciju, bezdarba līmeņa samazināšanos un vidējās darba algas pieaugumu. Neskatoties uz straujo izaugsmi, pagaidām runāt par pārkaršanu ir pāragri. Tomēr tas nenozīmē, ka šādi riski neparādīsies pēc gada.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.