Switch to mobile version. Augšup

Investīcijas - 11.06.2015
investīcijas | uzkrājumi

Investīcijas sākas ar lēmumu veidot uzkrājumus

Investīcijas ir naudas ieguldīšanas veids, kas prasa laiku un zināšanas. To galvenais mērķis, protams, ir gūt peļņu. Šādi ienākumi šķiet vilinoša iespēja, taču, lai pie tiem tiktu, ir jāsāk ar pavisam maziem solīšiem.

Kad rodas interese par iespējām investēt, bieži parādās jautājums, kā un ar ko sākt. Protams, vispirms ir jāizpēta informācija par naudas ieguldīšanu un vienlaikus jāsāk krāt sākumkapitālu. Investīcijas no parastiem uzkrājumiem atšķiras ar to, ka uzkrājumiem lielākoties ir īstermiņa mērķis – neparedzēti izdevumi vai lieli pirkumi. Bet, kāpēc gan nesakrāt naudu, lai to ieguldītu?

Ja šķiet, ka vienmēr pietrūkst naudas

Ja visa alga tiek iztērēta ikdienas izdevumu segšanai, kas jau ir ieplānoti iepriekš, un dažkārt rodas arī neparedzēti izdevumi, doma par naudas krāšanu šķiet utopiska. Patiesībā atlikt naudu var arī tad, ja jums šķiet, ka lieku līdzekļu nekad nav.

Ja esat nolēmuši veidot uzkrājumus, vispirms jānoskaidro, kādi ir jūsu reālie izdevumi. Šim nolūkam lieliski noderēs elektroniska vide ar ienākumu un izdevumu analīzes funkciju, respektīvi, finanšu plānotājs, kas precīzi parādīs, kur paliek nauda. Tā ir ļoti viegli izsekot saviem ikmēneša pirkumiem un izanalizēt, vai pastāv tādi izdevumi, kurus iespējams samazināt vai no kuriem var atteikties pavisam. Finanšu plānotājs klasificē izdevumus un uz datubāzes pamata izveido mēneša budžetu, kas sniedz izsmeļošu pārskatu par ikmēneša finanšu stāvokli.

Gatavojiet mājās!

Mūsdienās dzīve traucas neiedomājami ātrā tempā un dažkārt mums šķiet, ka nav laika pat pagatavot pašam sev ēst. Daudz ērtāk ir pusdienot ārpus mājām vai iegādāties veikalā gatavus ēdienus. Pirmajā brīdī šāda pieeja nešķiet izšķērdīga, taču mēneša beigās var redzēt, ka tā veido vērā ņemamu izdevumu pozīciju. Pieņemsim, ka cilvēks katru darbdienu gatavā ēdiena iegādei iztērē 5 eiro. Mēneša beigās viņš konstatē, ka šādas ērtības ir izmaksājušas simts vai vēl vairāk eiro. Ēdienam tiek iztērēts daudz mazāk naudas, ja atlicina laiku tā pagatavošanai un pusdienas un vakariņas ietur mājās.

Vēl viena noderīga viltība ir pirkumu saraksta sagatavošana, jo tas ļauj konkretizēt veikalā iegādājamās preces un ierobežot to daudzumu. Tas palīdzēs izvairīties no impulsīviem pirkumiem. Pirkumu sarakstu mūsdienās var sagatavot ne tikai uz papīra – ir pieejamas interesantas aplikācijas, ko var lejupielādēt mobilajā tālrunī, piemēram, „Shopping List”, „Out of Milk Shopping List” u.c. Iespēju ir daudz, un katrs var piemeklēt sev piemērotāko variantu.

Ceļš uz lieliem mērķiem sākas ar maziem solīšiem

Valda aplams uzskats, ka naudas investēšana ir pa spēkam tikai turīgiem cilvēkiem. Patiesībā var sākt ar nelielām summām, taču arī tām, protams, ir jābūt jūsu rīcībā. Ļoti svarīga ir strikta vēlme atlikt daļu naudas un palielināt rezerves. Visa pamatā ir nelokama griba un konsekventa tiekšanās uz saviem mērķiem.

Jānis Meistars,
žurnālists


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.