Switch to mobile version. Augšup

Jaunieši - 09.02.2015
jauniešiem | izglītība | mācības | tiešsaistes izglītība

Attālinātā jeb neklātienes mācīšanās

Attālinātā jeb neklātienes mācīšanās

Attālinātā jeb neklātienes mācīšanās nav nekas jauns – jau kopš 1938. gada vienā vai citā veidā ir bijis iespējams apgūt kādas zinības bez nepieciešamības atrasties vienā telpā ar pasniedzēju.

Izmantotas gan audio, gan TV ierakstu pārraides, taču tieši interneta ieviešana ikdienā aizsāka patiesu revolūciju izglītībā.

Jaunākās paaudzes izglītība tiešsaistē

Lielie atvērtie tiešsaistes kursi (Massive Open Online Courses) ir izcils piemērs jaunākās paaudzes izglītībai tiešsaistē – tie ir brīvi pieejami internetā un vērsti uz ļoti lielu studentu skaitu, kas apgūst šīs programmas. Pasaules labākās universitātes – Masačūsetas Tehnoloģiju institūts, Hārvarda, Prinstona, Bērklija, Kembridža – pēdējos gados, izmantojot platformu Coursera, piedāvā brīvu pieeju savām lekcijām un kursiem, ko izstrādājuši un vada pasaulē zināmi zinātnieki un akadēmiķi.

Tiešsaistes mācību fenomenu mēdz saukt par digitālo cunami, kas varētu aizskalot tradicionālo izglītību.

Protams, tas ir laika jautājums, vai un kā tiešsaistes kursi varētu mainīt globālo izglītības sistēmu, taču to popularitāte ir nenoliedzama – miljoniem cilvēku iesaistījušies tiešsaistes mācībās, klausoties visdažādākos kursus, apgūstot zināšanas daudzpusīgās disciplīnās, sākot no mākslīgās inteliģences koncepcijas līdz pat veģetārisma ētikai.

Mācību process

Mācību process norisinās teju tāpat kā jebkurā izglītības iestādē – notiek lekcijas, pasniedzēji uzdod mājasdarbus, kurus studenti izpilda tiešsaistē, parasti izmantojot arī video un interaktīvos materiālus. Ikviens var izvēlēties sev piemērotāko laiku mācībām un, sekmīgi nokārtojot pārbaudījumus, ir iespēja saņemt sertifikātu (sertifikāts gan nav tas pats, kas kredītpunkts) par noklausīto kursu. Kursiem var pievienoties ikviens no jebkuras pasaules valsts, un tie ir bez maksas.

Iespēja mācības pakārtot ikdienai

Mūsdienu darba tirgū darba devējs bieži vien vēlas, lai viņa darbinieki pastāvīgi un regulāri apgūst arvien jaunas prasmes un kvalifikācijas. Cilvēki bieži vien vēlas turpināt izglītoties, taču nespēj apvienot tradicionālo izglītības procesu ar savu darbu vai ģimenes dzīvi.

Tiešsaistes kursi palīdz pakārtot mācību procesu savai ikdienai, nevis meklēt iespējas, kā pārkārtot savu dzīvi par labu mācību procesam.

Interneta vidē pieejamas ne tikai lekciju programmas tiešsaistē, bet arī neskaitāmi izglītojoši video, kurus mēdz izmantot arī skolotāji, lai papildinātu savu darbu ar skolēniem tradicionālajās mācību iestādēs. Viens no piemēriem ir milzīgu popularitāti iekarojušais Crash Course (ātrais kurss). Vienā 10 minūšu ilgā sērijā tiek izskaidrotas gan dažādas vēstures norises, gan dažādas bioloģijas, fizikas, filosofijas un literatūras tēmas.

Kur meklēt jaunās zināšanas?

Ir ļoti daudz tiešsaistes vietu, kurās iespējams apgūt dažādas mācības un kursus, taču populārākais nenoliedzami ir Coursera. Tajā pašlaik var apgūt kiberdrošības, biznesa komunikācijas un pat neirozinātnes kursus izcilu pasniedzēju vadībā.

Lielu popularitāti iemantojusi arī salīdzinoši jaunāka izglītības platforma World Science U, kas piedāvā bagātīgus, intensīvus un saistošus kursus dažādās zinātnes jomās. Šajā platformā īpaša uzmanība pievērsta abstraktu jēdzienu vizualizācijai, lai palīdzētu veidot izpratni par dažādiem konceptiem. Arī šeit visi kursi ir par brīvu.

Plaši izmantota ir arī Open Culture vietne, kas gan vairāk atgādina milzīgu datubāzi, nevis dzīvīga mācību procesa mutuļošanu. Taču arī šajā vietnē pieejams bagātīgs akadēmiskās un daiļliteratūras klāsts, kā arī tiešsaistes kursi visdažādākajās disciplīnās (ieskaitot svešvalodas). Tajā iespējams pat skatīties kinematogrāfijas klasiku, viss pieejams ikvienam un bez maksas.

Jauniešu komplekts SEB bankā

Bez maksas vai tikai 70 centi mēnesī par visu nepieciešamo Tavām ikdienas fiansēm.

Saistītie raksti

Par kuriem finanšu aspektiem atcerēties, studējot ārzemēs


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.