Switch to mobile version. Augšup

Jaunieši - 14.06.2019
ceļojums | nauda

Kā vasaras festivālos neiztērēt visu naudu

Kā vasaras festivālos neiztērēt visu naudu Foto: Hanny Naibaho, Unsplash

Plānojot savu festivālu vasaru, galvenais ir jau iepriekš izlemt, cik varat atļauties tiem tērēt, un pie šīs summas arī turēties, neļaujoties liekiem kārdinājumiem.

Daudzi festivāli piedāvā bezmaksas autobusus, ar kuriem no galvaspilsētas vai citām pilsētām var nokļūt līdz pašai festivāla norises vietai.

Parasti festivālā visdārgāk izmaksā ēdieni un dzērieni, tāpēc ir vērts izpētīt iespējas, kas atrodamas ārpus festivāla teritorijas.

Reizēm festivāli piedāvā kļūt par brīvprātīgajiem: apmaiņā pret noteiktiem pienākumiem sniedzot  brīvajā laikā iespējas baudīt festivālu bez maksas.

Lai pēc festivālu apmeklējuma nebūtu jāpārtiek  tikai no kartupeļiem un tējas, ir būtiski jau pirms došanās tup izlemt, cik varat atļauties tērēt, kā arī izmantot dažādas iespējas ietaupīt.

Biļešu iegādes likums – pēc iespējas laikus un oficiāli

Parasti festivāli praktizē early bird jeb agro putnu sistēmu, kad, pērkot biļetes apmēram pusgadu iepriekš, ir iespējams krietni ietaupīt. Bieži vien šajā laikā vēl nav izsludināti galvenie mākslinieki, taču, ja zināt, ka jebkurā gadījumā uz festivālu dosieties, ir vērts investēt agrajās biļetēs. Tāpat izdevīgi biļešu piedāvājumi mēdz būt, pērkot tās lielākā kompānijā, – tātad, ir vērts apvienoties ar citiem apmeklētājiem.

Ļoti svarīgi  ir vienmēr pirkt biļetes oficiālajās interneta tirdzniecības vietās, tādējādi izvairoties no krāpšanas. Ik gadu pirms festivāliem parādās neskaitāmi sludinājumi ar piedāvājumiem iegādāties biļetes. Atcerieties, ka  tie ir cilvēki, kas  iegādājas lielāku skaitu biļešu un pārdod tās tālāk par izdevīgu, tātad augstāku, cenu. Šādā gadījumā nav nekādas iespējas pārliecināties par biļešu autentiskumu. Ja tomēr vēlaties biļetes pirkt no rokas, jums noderēs aplikācija Ticketswap, kur pircējiem tiek garantēts, ka nopirktās biļetes būs derīgas.

Nav naudas biļetei? Kļūsti par brīvprātīgo!

Nopirkt biļetes uz visiem interesējošiem festivāliem būtu ļoti dārgi, tāpēc, ja ir vēlme šovasar izbaudīt maksimāli daudz, jāmeklē alternatīvas. Daudzi lielākie Eiropas mūzikas festivāli piedāvā dažādus darbus brīvprātīgajiem, tātad  jums katru dienu būs jāstrādā, tomēr atliks arī pietiekami daudz laika festivāla baudīšanai.

Piemēram, mūsu pašu Positivus festivāls katru gadu piedāvā iespēju kļūt par brīvprātīgo. Tiesa, jāpiesakās laikus. Kā liecina organizatori, brīvprātīgajam festivālā jānostrādā 15 stundas, bet pārējā laikā viņam ir iespēja kļūt par pilntiesīgu apmeklētāju.

Savukārt Ziemeļeiropas lielākais festivāls Roskilde, kas notiek Dānijā, piedāvā dažādus darbus ap 30 000 brīvprātīgo. Papildus bezmaksas ieejai festivāla organizatori brīvprātīgajiem piedāvā arī kuponus ēdieniem un dzērieniem. Darbi ir visdažādākie – sākot no ēdienu gatavošanas un sporta aktivitāšu vadīšanas, beidzot ar atkritumu savākšanu.

Par nokļūšanu un nakšņošanu

Daudzi lielie festivāli nodrošina speciālus eksprešus, ar kuriem iespējams nokļūt līdz pašam festivālam bez maksas, starp tiem ir arī Positivus. Ja plānojat apmeklēt festivālu ar auto, rēķinieties, ka papildus var nākties maksāt par auto stāvvietu. Izdevīga opcija ir dalīšanās braucienā jeb car sharing – parasti pirms festivāliem dažādās sociālo tīklu grupās  ir iespējams atrast diezgan daudz sludinājumu ar piedāvājumiem par demokrātisku samaksu pievienoties kādam braucējam. Un otrādi – ja plānojat braukt ar auto vienatnē, šis ir izdevīgs veids, kā braucienu padarīt finansiāli izdevīgāku un jautrāku.

Digitālā krājkase

Ar SEB lietotni saviem mērķiem sakrājiet ērti un automātiski.

Kas attiecas uz nakšņošanu, budžetam draudzīgākā izvēle parasti ir gulēšana teltī, maksājot vien par telts vietu. Ja tomēr vēlaties lielāku komfortu, jau laikus jāsāk meklējumi, piemēram, caur Airbnb vai Booking.com, jo pirms paša festivāla būs palikuši tikai dārgie varianti. Reizēm ir vērts izmēģināt laimi Facebook –  iespējams, kādam draugam festivāla teritorijas tuvumā dzīvo radinieki, pie kuriem par simbolisku samaksu ir iespējams pārnakšņot.

Lielākās izmaksas festivālā – par ēdienu un dzērieniem

Lai gan varētu šķist, ka dārgākais pirkums ir festivāla biļete, patiesībā daudz vairāk naudas var iztērēt, ēdot un dzerot festivāla teritorijā. Nevienam nav noslēpums, ka festivāla laikā daudzas lietas maksā krietni dārgāk nekā ikdienā, bet ienest festivāla teritorijā savus ēdienus vai dzērienus parasti nav atļauts. Par leģendām jau ir  kļuvuši stāsti, kā cilvēki to centušies izdarīt. Piemēram, kāds puisis pirms festivāla ieracis pludmalē somu ar alkoholisko dzērienu krājumiem, bet festivāla laikā secinājis, ka virs tās ir uzbūvēta skatuve.

Ēdienu, dzērienu un dažādu suvenīru vilinājums festivālos ir milzīgs, tāpēc nav brīnums, ka bieži gadās nopirkt kaut ko nevajadzīgu. To apzinoties, ir svarīgi noteikt savu dienas limitu un pie tā arī turēties. Ja jums ir vairāki konti, festivālam paredzēto naudu varat ieskaitīt atsevišķā kontā, lai būtu vieglāk izsekot, cik naudas atlicis tēriņiem. Ja vien festivāla tuvumā tas ir iespējams (un ja festivālā tas ir atļauts), kaut ko ēdamu un dzeramu varat iegādāties veikalā vai maltīti ieturēt kādā vietējā kafejnīcā, kur cenas, iespējams, būs demokrātiskākas.

Kur meklēt informāciju par festivāliem?

Eiropā: http://lv.allexciting.com/music-festivals-europe/
Igaunijā: https://blogi.kultuur.info/en/festivals-in-estonia-2019/
Lietuvā: https://www.itinari.com/the-biggest-music-festivals-in-lithuania-weit
Latvijā:
Positivus festival
Summer Sound
Laba daba
Komēta
Sansusī

Linda Ezerkalna

 • Jaunieši - 17.06.2019

  Kā apceļot Baltiju izdevīgi

  Kā apceļot Baltiju izdevīgi

  Latvija un pārējās Baltijas valstis piedāvā daudz aizraujošu maršrutu un apskates vietu, kuru baudīšanai nav nepieciešami lieli līdzekļi. Lai ceļojums izdotos, tas nav jāsaplāno līdz sīkākajai detaļai – tieši pārsteiguma momenti ir tie, kas visvairāk paliks atmiņā.

  Lasīt vairāk

 • Bankas kartes - 10.06.2019

  Kā atrast izdevīgākas naktsmītnes ceļojumā

  Kā atrast izdevīgākas naktsmītnes ceļojumā

  Laikus izvērtēti un  pieņemti lēmumi par naktsmītņu izvēli un rezervēšanu ir ļoti svarīga ceļojumu plānošanas daļa. Izvēli ietekmē gan ceļotāju vēlmes un vajadzības, gan piedāvājumi un budžeta iespējas. Labākie piedāvājumi ātri vien tiek rezervēti, tāpēc neatlieciet nakšņošanas jautājuma risināšanu uz pēdējo brīdi.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.