Switch to mobile version. Augšup

Jaunieši - 19.05.2016
darbs | jaunieši | studijas

Vasaras laiks – karjeras sākums

Vasaras laiks – karjeras sākums

Kad studiju gads ir beidzies un sesija nokārtota, studentam pienācis laiks kārtīgi atpūsties un izbaudīt visu, ko sniedz vasara – sauli, pludmali un brīvības saldo garšu. Taču trīs mēneši ir arī pietiekami ilgs laiks, lai sen pelnīto atpūtu apvienotu ar vasaras darbu.

Lūk, daži iemesli, kādēļ katram studentam ir vērts par to padomāt.

Pirmkārt, protams, katrs darbs vainagojas ar tik gaidīto rezultātu – algu. Ir patīkami, ja tēriņus var samaksāt ar paša pelnītu, nevis vecāku dotu naudu. Ir arī lietderīgi veikt iekrājumus, kas noderēs jauna mācību gada sākšanai vai studiju maksas segšanai.

Kad pieredzes nav...

Ne mazāk svarīgs aspekts ir darba pieredze. Mūsdienās to prasa katrs darba devējs, taču veidojas apburtais loks – nav iespējams iegūt darbu bez pieredzes, bet pieredzi – bez darba. Tieši vasaras mēneši ir piemērotākais laiks, lai papildinātu savu CV ar pāris vērtīgiem ierakstiem, ja tas nav izdevies papildus mācībām. Jebkura darba pieredze ir neatsverams ieguldījums nākotnē, jo katrs darbs māca atbildību, punktualitāti, spēju iejusties kolektīvā, kā arī komunikācijas prasmi. Protams, tā ir arī jauna vide un jauni draugi, kas nākotnē var kļūt par sadarbības partneriem.

Prakses iespējas

Īpaši vērtīgi pavadīts laiks būs tad, ja savu vasaras darbu saistīsi ar nākotnes profesiju. Ne visas augstskolas piedāvā praksi, bet šī ir iespēja uzņemties iniciatīvu un sameklēt to pašam. Prakses vietas studentiem dažādos uzņēmumos un organizācijās var kļūt par pamatu profesionālām zināšanām, noderīgiem kontaktiem un pastāvīgai darbavietai.

Valsts palīdzēs

Nodarbinātības valsts aģentūra rīko jauniešu garantijas pasākumus, kas sekmē jauniešu bezdarbnieku pāreju uz nodarbinātību, īstenojot darba tirgus prasībām atbilstošu prasmju un iemaņu paaugstināšanas pasākumus, kā arī dod iespēju praktiski strādāt pie darba devējiem. Lai piedalītos programmā, jādodas uz Nodarbinātības valsts aģentūru, jāreģistrējas kā bezdarbniekam un jānorāda, ka vēlies saņemt karjeras konsultācijas, kā arī palīdzību konkurētspējas paaugstināšanā un darba meklēšanā.

Ne tikai Latvijā 

Ja esi pietiekami drosmīgs, tev piemērots varētu būt darbs ārzemēs – dažādas organizācijas un aģentūras piedāvā jauniešiem lieliskas darba iespējas ārpus Latvijas. Tā ir ne tikai darba, bet arī dzīves pieredze – patstāvība, iejušanās citā kultūrā un valodu prasmes uzlabošana vai pat iespēja apgūt jaunu!

Visu par darbu Eiropas Savienībā vari meklēt Eiropas valstu nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) mājaslapā, kur pieejama plaša informācija gan par darba iespējām, gan dzīvošanas apstākļiem ārvalstīs.

 

Iespējas ir neskaitāmas, atliek tikai izlemt, kas ir pats piemērotākais tev, lai gada saulaināko laiku pavadītu ne tikai patīkami, bet arī lietderīgi. Ir vērts ieguldīt laiku un spēku savas nākotnes un attīstības labā. Katra pieredze ir vērtīga. Protams, neaizmirsti arī atpūsties no mācībām, pavadi laiku ar draugiem un ģimeni, nodarbojies ar sportiskām aktivitātēm un daudz uzturies svaigā gaisā - tu noteikti to esi pelnījis.

Madara Joņina
Biznesa augstskola Turība, programma Žurnālistika un mediji, 1. kurss

 


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.