Switch to mobile version. Augšup

Māja - 13.05.2016
kredīts mājoklim | hipotēka

6 maldīgi iemesli mājokļa maiņai

6 maldīgi iemesli mājokļa maiņai

Ideju par mājokļa maiņu var rosināt ne tikai nopietna vajadzība, bet arī dažādi emocionāli iespaidi.  Esam apkopojuši sešus galvenos pseido-iemeslus mājas vai dzīvokļa iegādei, kuru ietekmē nevajadzētu pieņemt tik nopietnus lēmumus kā dzīvesvietas maiņa.

1.Algas pieaugums vai laimests loterijā

Gaidīts vai negaidīts algas pielikums vienmēr rada jaunus kārdinājumus un iespējas lielākiem izdevumiem nekā līdz tam.  Pozitīvo emociju ietekmē rodas visdažādākās idejas, kā tērēt papildu naudu. Jauna automašīna, ceļojumi, apģērbs vai jauna mājvieta ir biežākie pirkumi šādās situācijās.

2. Draugu piemērs ir lipīgs

Draugu piemērs nereti ietekmē vēlmi arī pašiem tikt pie jaunām mantām, mājokļa vai vismaz dzīvesvietas remonta, kas ļautu sekot draugu piemēram.   Šādā situācijā būtu vērts veltīt vienu vakaru tam, lai sarakstītu jaunās ieceres plusus un mīnusus. Cipari un fakti, ko iespējams salīdzināt, vienmēr palīdzēs gūt skaidrāku priekšstatu par reālo nepieciešamību un iespēju to īstenot.  

3. Draugu un radinieku ieteikumi

Neviens nevar pieņemt pareizo lēmumu jūsu vietā, jo nevienam citam nebūs jāsedz ar iekāroto lietu saistītās izmaksas. Labi, ja paveicas un ieteikums ir tiešām noderīgs, bet var gadīties, ka jaunais pirkums izveido jūsu budžetā robu, nesniedzot gaidīto gandarījumu.  Tad, kaut vai neapzināti, sāpi sirdī nēsāsiet un attiecināsiet uz cilvēku, kurš pirkumu ieteica.

4. Pārcelšanās uz citu pilsētu

Ja esat izlēmis pārcelties uz citu pilsētu, nav obligāti jāpērk jauns dzīvoklis. Labāk vismaz sākumā to īrēt, lai gadījumā, ja jaunais darbs, pilsēta vai citi apstākļi jums nemaz nepatīk, būtu  vieglāk no visa atteikties. Adaptācijas laiks jaunā vietā palīdzēs labāk izvērtēt nekustamā īpašuma piedāvājumu un, iespējams, laika gaitā rast izdevīgāku piedāvājumu mājvietas iegādei.

5. Garlaicība un rutīna

Ir cilvēki, kurus pārņem nemiers, ja tie ilgi atrodas vienā dzīvoklī vai mājā. Tāpēc nav jāsāk domāt par pārcelšanos – reizēm pietiek ar atjaunotām mājas mēbelēm vai jauniem aizkariem.

6. Sapnis par lielo dārza terasi, vai karsto baļļu

Bieži vien cilvēkiem šķiet, ka liels dārzs, stiklota siena ar skatu uz kokiem, karstā baļļa, pirts vai terase, kur nesteidzīgi izbaudīt rīta kafiju, ir tas, kas uzlabos līdzšinējo dzīvi. Kad iecere īstenota, izrādās, ka nepietiek laika, lai to visu baudītu un uzturētu, jo ziedi ir jālaista, zāle – jāpļauj un, kad pienāk brīdis pasēdēt terasē, traucē odi. 

Cilvēki ir atšķirīgi – kaut kas maznozīmīgs vienam var kļūt par dzīves jēgu kādam citam. Svarīgi, lai jautājumi, kas saistīti ar mājokli, sagādā prieku un gandarījumu jums un jūsu ģimenei. Izsvērtu lēmumu par dzīvokļa vai mājas iegādi palīdzēs pieņemt arī mājokļa kredīta konsultācija savā bankā.

Jānis Meistars,
žurnālists

Jauns mājoklis sākas ar sarunu

Ja domājat par jaunu dzīvesvietu un vēlaties uzzināt savas kredītiespējas, piesakieties konsultācijai, kuras laikā pārrunāsim Jums piemērotāko finansējumu mājokļa iegādei.


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Īpašais piedāvājums

Ģimenēm ar bērniem - ALTUM atbalsta programmas dalībniekiem - aizdevuma noformēšana un izsniegšana ir bez maksas.

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.