Switch to mobile version. Augšup

Pensija - 20.08.2015
bērni | pensija

Aizraujošas lietas, ko darīt kopā ar mazbērniem

Aizraujošas lietas, ko darīt kopā ar mazbērniem

Ne velti stāsta, ka pensijas vecums ir mūsu zelta gadi. Tas ir laiks pelnītai atpūtai pēc daudziem desmitiem darba gadu. Vislabāk to darīt, protams, kopā ar tuvākajiem cilvēkiem, īpaši ar mazbērniem. Tā varam ne tikai palīdzēt savas ģimenes vidējai paaudzei tikt galā ar ikdienas pienākumiem, bet ļaut viņiem arī atpūsties.

Bērni ar savu enerģiju un dzīvesprieku ir spējīgi atgādināt labāko no jūsu pašu bērnības dienām, un viņi noteikti neļaus pielipt dīvānam pie TV. Ko darīt kopā ar mazbērniem, lai būtu interesanti gan viņiem, gan jums? Piedāvājam septiņas aizraujošas idejas!

1. Veiciet zinātniskus eksperimentus

Ar bērnu kāri pēc pasaules izzināšanas un eksperimentiem var sacensties tikai zinātnieki. Ne velti ikviens eksperiments bērnudārzā vai skolas solā izsauc milzīgu interesi un sajūsmas saucienus it visur pasaulē. Tas ir lielisks veids, kā pavadīt laiku kopā ar mazbērniem. Turklāt vienlaikus viņi apgūst arī būtiskas zināšanas, kas noderēs tālākajā dzīvē un skolā. Nākamajā reizē, kad pie jums viesosies mazbērni, nodrošinieties ar izejmateriāliem, lai būtu gatavi veikt mājās kādu zinātnes eksperimentu. Trūkst ideju? Sākumam pietiks arī ar vienkāršo un daudziem jau zināmo eksperimentu, kurā no kartupeļa ražosiet enerģiju, pārvēršot to par bateriju.

2. Dodieties velotūrēs

Velobraukšana ir pēdējo gadu modes kliedziens – ar to aizraujas gan pieaugušie, gan, protams, bērni. Varat kopā ar mazbērniem doties apkaimes izpētes ceļojumos, iepriekš izplānojot interesantus un velosatiksmei piemērotus maršrutus. Tā izzināsiet tuvējās apkārtnes interesantākās vietas un noslēpumus un, iespējams, arī pats uzzināsiet ko jaunu. Jūsu velosipēds salūzis vai sen nav lietots? Lieliski! Tas ir vēl viens laika pavadīšanas veids, kopīgi garāžā vai pagalmā darbojoties pie velosipēda atdzīvināšanas.

3. Dodieties filmas sižeta cienīgā piedzīvojumā

Kurš teicis, ka piedzīvojumi paredzēti tikai jauniešiem vai kinoscenārijam? Bērna acis iemirdzēsies, izdzirdot maģisko vārdu savienojumu “dārgumu medības”. Savukārt viss, kas nepieciešams jums, ir iekustināt sevī radošumu un piedzīvojumu garu un pavisam neliels daudzums “dārgumu”, ko aprakt vai noslēpt tuvējā parkā vai mežā. Izveidojiet atraktīvu dārgumu meklētāja karti – uzzīmējiet to pats vai atzīmējiet dārgumu atrašanās vietas jau eksistējošā kartē. Varat apvienot dārgumu medības ar apkaimes iepazīšanu, izveidojot fotokarti ar dažādām norādēm un zīmīgiem punktiem.

4. Izveidojiet laika kapsulu

Izvēlieties dažas zīmīgas lietas, kas raksturo svarīgus notikumus vai simboliski apzīmē jūsu mazbērnu un viņa intereses šodien – tās var būt fotogrāfijas ar bērna mīļākajiem dzīvniekiem, mīļākā grāmata vai iecienītākās rotaļlietas. Sameklējiet arī citas vienkāršas lietas, kas raksturo šī laika ikdienu, piemēram, konfekšu papīrīši, kinorepertuārs, izkritis piena zobs vai aviobiļete no ģimenes ceļojuma, un kas pēc daudziem gadiem varētu raisīt nostalģiskas emocijas. Ievietojiet visu kastē. Tā, starp citu, varētu būt arī jūsu kopīgi pagatavota koka kaste! Noteikti pievienojiet norādi ar tās dienas datumu un atrodiet labu vietu laika kapsulas aprakšanai.

5. Radiet paši savu pavārgrāmatu

Ēdiena gatavošana ir aizraujošs process. Iepazīstiniet ar to arī savus mazbērnus, kopīgi gatavojot ģimenē iemīļotākos ēdienus. Iespējams, jums ir kāda tikai jūsu ģimenes lokā zināma recepte, kas tiek nodota no paaudzes paaudzē. Aizraujoša var būt viena un tā paša ēdiena gatavošana pēc dažādām receptēm. Pēc tam visi kopā izvērtējiet, kura versija labāk tīk. Apkopojiet receptes pašu izveidotā ģimenes pavārgrāmatā. Neaizmirstiet pievienot grāmatas veidotāju foto un komentārus par ēdieniem!

6. Spēlējiet kopā videospēles

Jā, zināms, ka mūsdienās cilvēki jau tā pārāk daudz laika pavada pie dažādiem ekrāniem – dators, TV, viedtālrunis. Taču, ja kādā lietainā dienā izvēlēsieties kopā ar mazbērniem uzspēlēt videospēles, jūs noteikti iemantosiet progresīvāko vecvecāku slavu. Šajā aktivitātē jūs kļūsiet par skolēniem, savukārt mazbērni – par skolotājiem, kuri varēs parādīt, kā spēlēt viņu iemīļotākās spēles. Turklāt jums beidzot būs iespēja pašam uz savas ādas izjust videospēļu būtību. Iespējams, tas ļaus jums labāk saprast arī jauniešus un viņu aizraušanos ar tām.

7. Samainieties vietām

Vienojieties ar mazbērniem, ka kādu dienu viņi iejutīsies vecvecāku lomā, savukārt jūs uzvedīsieties kā (ne)paklausīgi mazbērni! Šāda diena nesīs ne mazums smieklu un prieka bērniem, kuri beidzot varēs būt noteicēji un komandēt, ko jūs ēdīsiet, cikos dosieties gulēt un cik daudz laika veltīsiet mācībām. Protams, būtu vēlams vienoties par pamatnoteikumiem, kas jāievēro gan mazbērniem, gan vecvecākiem, lai visiem šī diena būtu maksimāli priecīga un patīkama.

Laura Andžāne,
žurnāliste


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Pieteikums zvanam

Jums zvanīs SEB darbinieks, lai pārrunātu Jūsu jautājumus par pensijas uzkrājumiem un piemērotākā pensiju plāna izvēli.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.


 

Risinājumi nodrošinātām vecumdienām

Risinājumi nodrošinātām vecumdienām

 • Jūsu pensijas uzkrājuma palielināšana
 • Ērta un vajadzībām pielāgota pensijas izmaksa
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.