Switch to mobile version. Augšup

Pensija - 17.10.2014
pensija

Ar ko nodarboties pensijā

Ar ko nodarboties pensijā

Cik no jums ir sapņojuši, lai atvaļinājums nebeigtos tik drīz? Un cik no jums ir skumuši un skaitījuši dienas līdz tam? Pensiju nevajag uztvert kā nenovēršamu slimību, bet garu atvaļinājumu.

Kāpēc gan pensijas laiku nesaplānot gluži kā atvaļinājumu – uz lielas lapas ar sarkaniem burtiem uzrakstot ieplānotos darbus un vēlmes? Un tad izpildītos sākt pa vienam svītrot ārā.

Brīdī, kad visi ir izsvītroti, ņemiet jaunu lapu un turpiniet. Viss ir iespējams! Protams, ar noteikumu, ka par savu ikmēneša pensiju esat parūpējušies laikus.

Piedāvājam idejas ierosmei, ko jūs varat papildināt un uzlabot. Lai izdodas!

Izdariet to, ko vienmēr esat gribējuši

Vienalga, vai tā būtu vēlme gulēt līdz pusdienas laikam, iespēja beidzot pateikt kādam bijušajam kolēģim, ko jūs par viņu domājat, vai pidžamā iziet uz ielas un izdzert kafiju gluži kā filmā „Brokastis Tifānijā”.

Mācieties un apgūstiet jaunu informāciju

Izmantojiet laiku, lai beidzot iemācītos angļu valodu (jūs taču gatavojaties ceļot un skatīties TV seriālus!) vai vadīt auto!

Izdariet un salīdziniet. Toreiz un tagad

Dariet to pašu, ko pirms 10, 20, 30, 40 vai 50 gadiem un salīdziniet izjūtas. Vēl labāk – pierakstiet tās un Ziemassvētkos pie eglītes jums dāvanas nevajadzēs pelnīt ar dzejoļiem, varēsiet nolasīt savu stāstu. Piemēram, „Kā es kaimiņam čiepu ķiršus”, „Kā es dejoju līdz rītam”, „Kā es pa pliko izpeldējos jūrā”...

Kustieties, sportojiet un esiet aktīvi

To, ka palikšana vienā punktā un iesūnošana ir bīstama, mēs zinām teorētiski, tādēļ neļaujiet tam notikt praksē.

Izmantojiet pensionāriem piedāvātās atlaides

Ja reiz esat statusā „pensionārs”, nekautrējieties izmantot šīs priekšrocības! Atlaides ir teātra izrādēm, ceļojumiem un dažādām aktivitātēm – sekojiet līdzi piedāvājumiem.

Sāciet savu biznesu

Kāpēc gan ne? Jūsu ceptās ābolmaizes visi slavē? Kādēļ gan neiepriecināt arī svešus, ne tikai savējos? Nekad nekas nav par vēlu! Un jums ir tas, kā nav jaunajiem censoņiem, – pieredze!

Esiet līderis

Tieši tā! Uzņemieties organizēšanu un iekustiniet, aizraujiet un ieinteresējiet pārejos pensionārus. Un ne tikai – ticiet sev, jo jums ir daudz, ko piedāvāt pasaulei – pieredze, humors, idejas un... Te droši varat papildināt sarakstu ar savām spēcīgākajām pusēm.

Esiet kopā ar mīļajiem un dariet to, ko patiešām vēlaties!

Jūs esat pensijā, un atrunas „man nav laika”, „man jāstrādā” nedarbojas!

 

Kristīne Alberte,
žurnāliste, „Dienas Žurnāli”

 


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

Pieteikums zvanam

Jums zvanīs SEB darbinieks, lai pārrunātu Jūsu jautājumus par pensijas uzkrājumiem un piemērotākā pensiju plāna izvēli.

Jūsu dati tiks apstrādāti atbilstoši Datu apstrādes principiem (PDF), ar kuriem varat iepazīties arī SEB klientu apkalpošanas vietās.


 

Risinājumi nodrošinātām vecumdienām

Risinājumi nodrošinātām vecumdienām

 • Jūsu pensijas uzkrājuma palielināšana
 • Ērta un vajadzībām pielāgota pensijas izmaksa
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.