Switch to mobile version. Augšup

Personīgās finanses - 17.12.2018
svētki | ekonomija | tēriņi

Eksperti iesaka gardākas dāvanas

Eksperti iesaka gardākas dāvanas

Iedvesmai un sirsnīgai svētku noskaņai piedāvājam interesantākos Rimi gardēžu ieteikumus, kā iepriecināt ikvienu dāvanu saņēmēju un ēst gatavošanas entuziastu.

Katrai dāvanai gards pārsteigums

Mēdz teikt, ka labākās dāvanas ir tās, kas radītas pašu rokām. Tomēr, ja arī vēlaties dāvināt ko pirktu, pašgatavots gardums padarīs jūsu dāvanu personiskāku. “Paštaisītas konfektes un cepumi ir labs papildinājums Ziemassvētku dāvanām. Lai būtu interesantāk, var, piemēram, pievienot vēlējumu, kas ietīts cepumā, kamēr tas vēl karsts,” iesaka Liene Zemīte.

Gardumus var gatavot arī visa ģimene kopā - tā uzskata šefpavārs Normunds Baranovskis. “Jebkuru Ziemassvētku dāvanu lieliski papildinās pašu apgleznota piparkūka, kuras tapšanā iesaistījusies visa ģimene, piemēram, mamma ar tēti gatavo piparkūkas, savukārt bērni tās apglezno. Variet būt droši – bērni to darīs ar vislielāko prieku un sirsnību,” iesaka Normunds.

Ne tikai saldumi

Latvijas gardāko stāstu stāstniece Ilze Jurkāne uzsver, ka pašgatavotiem gardumiem nav obligāti jābūt saldiem. Ekstravaganta dāvana, ko noteikti novērtēs ikviens gardēdis, ir burciņa pašu gatavotas sīpolu marmelādes. Īpaši skaisti izskatīsies arī pašgatavota aromātiskā olīveļļa, turklāt tās pagatavošana neaizņem daudz laika - skaistā interesantas formas pudelē ievieto dažādus garšaugus, piemēram, čili piparu, rozmarīna vai citu garšaugu zariņus un ķiploku, pārlejot to  visu ar olīveļļu. Šāda dāvana būs ne vien skaista, bet arī noderīga ikdienā.

Tiem, kam rudenī sagatavotie krājumi vēl nav beigušies, stāstniece iesaka dāvanā iekļaut pašu gatavotos sālījumus un marinējumus. “Par Ziemassvētku dāvanām bieži vien sāku domāt jau vasarā, kad vācu zāļu tējas vai sēņoju, jo Ziemassvētkos mēdzu dāvināt pašas vāktu tēju vai marinētas baravikas. Taču dāvanām būtu jābūt ne vien gardām, bet arī ļoti skaistām, tāpēc iesaku īpaši piedomāt pie noformējuma. Pati vienmēr dekorēju arī  sālījumu burciņas –  greznu auduma gabalu uzlieku uz burciņas vāka un pārsienu to ar skaistu lenti. Šāda dāvana pauž īpašu attieksmi pret tās saņēmēju,” atklāj Ilze Jurkāne.

Laba ēdiena pagatavošana sākas ar kvalitatīviem virtuves piederumiem

Savukārt Signe Meirāne iesaka dāvināt kvalitatīvus virtuves piederumus visiem, kam ēst gatavošana kļuvusi par iecienītu hobiju. Daudziem mājās ir piederumi, kas jau sen zaudējuši asumu vai kvalitāti, taču jauno rīku iegāde ik reizi tiek atlikta. Tieši tādēļ Signe iesaka dāvanā izvēlēties, piemēram, rīvi, virtuves stangas vai silikona lāpstiņu.

“Manuprāt, rīve ir viens no visbiežāk izmantotajiem virtuves piederumiem, un nekas nevar būt sliktāks par rīvi, kas sieru plēš nevis griež. Savukārt mizojamais nazītis padara burkāna, gurķa vai cukīni šķēles īpaši plānas un skaistas. Tāpat arī spatula jeb silikona lāpstiņa ir maģisks rīks virtuvē – to var izmantot gan konditorejas izstrādājumu, gan ikdienas maltīšu pagatavošanai. Kvalitatīvi virtuves piederumi ir ne vien lieliska dāvana, bet arī laba investīcija nākotnē,” uzskata Signe Meirāne.

Jānis Meistars sadarbībā ar Rimi gardēžiem

Uzkrājums rokas stiepiena attālumā!

Uzkrājiet automātiski ar katru karšu maksājumu.

 

 • Personīgās finanses - 29.11.2019

  Svētku galds bez lieliem tēriņiem

  Svētku galds bez lieliem tēriņiem

  Ziemassvētku un Jaunā gada sajūta virmo gaisā, un ir īstais brīdis izlemt, kā svētkus sagaidīt. Piedāvājam idejas, kā iztikt bez lieliem tēriņiem.

  Lasīt vairāk

 • Finanšu plānošana - 02.12.2019

  Svētku izaicinājums – kā nenopirkt par daudz

  Svētku izaicinājums – kā nenopirkt par daudz

  Ziemassvētki un Jaungada svinības burtiski klauvē pie durvīm, un ir pienācis laiks parūpēties par svinīgu noskaņojumu – izrotāt māju, sagādāt dāvanas saviem mīļajiem un, protams, iepriecināt pašiem sevi.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

 • Saprast – kā sasniegt nākotnes mērķus
 • Izvēlēties – uzkrāt vai aizņemties
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.