Switch to mobile version. Augšup

Infotelpa

Investīcijas

 • Kā koronavīruss ietekmē akciju tirgu un pasaules ekonomiku?

  Kā koronavīruss ietekmē akciju tirgu un pasaules ekonomiku?

  Koronavīrusa uzliesmojuma dēļ ārpus Ķīnas pagājušajā nedēļā akciju tirgos bija vērojams spēcīgs kritums, un atsevišķos tirgos nedēļas ietvaros samazinājums bija tāds pats kā globālās finanšu krīzes laikā 2008. gadā. SEB bankas eksperti ir apkopojuši aktuālākos jautājumus un atbildes par vīrusa ietekmi uz ekonomiku.

  Lasīt vairāk

 • Ingus Grasis: Vērtspapīru tirgus sarūpējis lielisku dāvanu

  Ingus Grasis: Vērtspapīru tirgus sarūpējis lielisku dāvanu

  Vērtējot vērtspapīru tirgus sniegumu pērn, SEB Private Banking investīciju stratēģis Ingus Grasis teic, ka to kodolīgi raksturo ASV prezidenta Donalda Trampa citāts: “Vēl viens jauns akciju tirgus rekords. Izbaudiet!”

  Lasīt vairāk

 • Kas jāzina katram topošajam ieguldītājam

  Kas jāzina katram topošajam ieguldītājam

  Arī tad, ja jums nav nekādas ieguldīšanas pieredzes, jūs varat kļūt par ieguldītāju, izmantojot, piemēram, ieguldījumu fondus, kur dažādi riski ir diversificēti, — jums tikai atliks izvēlēties pārvaldītāju un plānus.

  Lasīt vairāk

 • Cik naudas nepieciešams, lai sāktu ieguldīt

  Cik naudas nepieciešams, lai sāktu ieguldīt

  Ilgstoši turot brīvos līdzekļus norēķinu kontā, jūs zaudēsiet daļu savas naudas vērtības, tāpēc ir vērts meklēt izdevīgākas alternatīvas. Ieguldīt ir iespējams arī tad, ja jūsu kontā nav tūkstošu, tomēr no izvēlētā summas apmēra ir atkarīgs, kurš ieguldījuma veids būs jums piemērotāks.

  Lasīt vairāk

 • Atbildīgi ieguldījumi – vakar, šodien un rīt

  Atbildīgi ieguldījumi – vakar, šodien un rīt

  Arvien biežāk publiskajā telpā tiek lietoti vārdi “ilgtspējīga ieguldīšana” un saīsinājumi – ESG (environment, social, governance) un SRI (socially responsible investment). Ko šie vārdi nozīmē? Kādēļ investīciju pasaulei tie kļuvuši tik nozīmīgi?

  Lasīt vairāk

 • Kā kļūt par Google īpašnieku

  Kā kļūt par Google īpašnieku

  Iztēlojieties, ka jūs kļūstat par kādas globālas multimiljardu kompānijas akcionāru – pat ja jums piederētu pavisam niecīga daļiņa no kompānijas akcijām, jūs tomēr būtu viens no tās īpašniekiem.

  Lasīt vairāk

 • Zelts kā investīcija. Vai aktuāli arī mūsdienās?

  Zelts kā investīcija. Vai aktuāli arī mūsdienās?

  Zelts ir teju mītisks investīciju objekts, kas piesaista cilvēkus vairāk nekā jebkuri citi finanšu aktīvi. Vienalga, vai tas iegādāts sev vai dāvanai kādam citam, kā zeltrača akcija virtuālajā vidē, kā suvenīra monēta vai stienis, spekulatīvos nolūkos vai lai sagatavotos globālai katastrofai, šis cēlmetāls gadu tūkstošiem nav zaudējis savu maģisko pievilcību.

  Lasīt vairāk

 • Vai zelta laiks investīcijām šogad turpināsies?

  Vai zelta laiks investīcijām šogad turpināsies?

  Pērn investoriem bija lielisks gads, kas ar uzviju pārspēja ekonomistu prognozes. Vai pozitīvās tendences turpināsies?

  Lasīt vairāk

 • Direktīva ieguldītāju aizsardzībai

  Direktīva ieguldītāju aizsardzībai

  Eiropas Savienības (ES) MIFID II direktīvas ietekmē kopš 2018. gada 3. janvāra ieguldījumi kļuvuši pārredzamāki, un ieguldītājiem pieejama detalizētāka informācija par vērtspapīriem un ar tiem saistītajām izmaksām. Kā tieši tas tiek panākts?

  Lasīt vairāk

 • Nefinansējam ogļu stacijas

  Nefinansējam ogļu stacijas

  Zaļās obligācijas ir efektīvs finansēšanas veids daudziem videi draudzīgiem projektiem, intervijā Dienas biznesam uzsver SEB grupas ilgtspējas stratēģis un vides eksperts Jonas Solehavs.

  Lasīt vairāk

 • 14 svarīgi jautājumi par Brexit

  14 svarīgi jautājumi par Brexit

  Eiropas Savienība ir nonākusi krustcelēs, jo Lielbritānija plāno izstāties no ES. Abas puses atrodas nezināmā teritorijā. Lai gan saskaņā ar mūsu scenāriju Lielbritānija izstāsies no ES 2019. gada pavasarī, tas vēl nav garantēts, tāpat kā daudzu gaidāmo ES vēlēšanu rezultāti.

  Lasīt vairāk

 • Globālā ekonomika iztur jaunus politiskos izaicinājumus

  Globālā ekonomika iztur jaunus politiskos izaicinājumus

  2016. gadā par vienu no pamatfaktoriem pasaules finanšu tirgos kļuva ekonomikas un politikas mijiedarbība. Zīmīgi, ka bieži ekonomistu prognozes izrādījās kļūdīgas. Ir vilinoši izteikt brīdinošas prognozes par neiespējamu iznākumu vēsturiski nozīmīgām vēlēšanām, taču ar laiku jebkurā gadījumā virsroku gūst ierastie ekonomiskie rādītāji.

  Lasīt vairāk

 • Sajūtiet sevī investoru, ieguldot fondos

  Sajūtiet sevī investoru, ieguldot fondos

  Par ieguldījumu fondiem dzirdējuši teju visi, taču tikai neliela daļa izprot, kā tie darbojas. Vēl mazāk ir cilvēku, kuri tajos iegulda. Kas būtu jāzina, pirms pieņemt lēmumu par investēšanu fondos?

  Lasīt vairāk

 • Finanšu tirgi politiskās nenoteiktības laikā

  Investori labi pārzina makroekonomikas mainīgo lielumu plašo klāstu, kuri bieži ietekmē aktīvu cenas. Daudzi prot lasīt uzņēmuma bilanci, saprot cenas/peļņas attiecību, brīvās naudas plūsmu un citus finanšu datus. Turpretī ir daudz grūtāk integrēt savā analīzē politiskos faktorus.

  Lasīt vairāk

 • Digitālās inovācijas pārvērtušas pasaules ekonomiku

  Digitālās inovācijas pārvērtušas pasaules ekonomiku

  Silīcija ielejas digitālās korporācijas – Apple, Google, Facebook, Netflix un Uber – ir kardināli mainījušas mūsu dzīvi. Bet digitalizācija strauji un pārliecinoši attīstās visā pasaulē, tāpēc uzņēmumi, kuru uzņēmējdarbības modeļi balstās digitālajām tehnoloģijām, var cerēt uz ievērojami pasaules ekonomikas īpatsvaru.

  Lasīt vairāk

 • No monetārās uz fiskālo politiku

  No monetārās uz fiskālo politiku

  Nesen pieņemtie lēmumi, kas paredz nepaplašināt monetāros stimulus eirozonā un Japānā, norāda uz to, ka monetārā politika var būt nonākusi finiša taisnē. Šobrīd lielāka nozīme ekonomiskajā izaugsmē gan īstermiņā, gan ilgtermiņā tiek piešķirta tieši fiskālajai politikai. Iespējams, nedaudz pāragrs secinājums: ir pienācis laiks izbeigt ”naudas drukāšanu”.

  Lasīt vairāk

 • Roboti-konsultanti digitālajā laikmetā

  Roboti-konsultanti digitālajā laikmetā

  Finanšu konsultāciju un kapitāla pārvaldīšanas jomās arvien aktīvāk tiek izmantoti roboti. Esam izpētījuši, kādas jaunākās tendences, iespējas un draudus mūsdienu digitālās tehnoloģijas nes uzņēmumiem, kas sniedz finanšu pakalpojumus, kā arī viņu klientiem.

  Lasīt vairāk

 • Klintones un Trampa ekonomiskās politikas īpatnības

  Klintones un Trampa ekonomiskās politikas īpatnības

  2016. gada 8. novembrī gaidāmās ASV prezidenta vēlēšanas piesaista arvien lielāku uzmanību, jo abi kandidāti – Hilarija Klintone un Donalds Tramps – aktīvi piedalās savās prezidenta kampaņās. Viena no šo vēlēšanu īpatnībām ir rekordlielas atšķirības abu kandidātu priekšlikumos par valsts ekonomisko attīstību.

  Lasīt vairāk

 • Kā “helikopteru nauda” ietekmē ekonomiku?

  Kā “helikopteru nauda” ietekmē ekonomiku?

  Arvien vairāk novērotāji sāk apsvērt radikālākās ekonomikas sildīšanas iespēju īstenošanu. Viena no idejām, kas sāk gūt atsaucību, ir t.s. “helikopteru nauda” – koncepcija, saskaņā ar kuru valdība uzdāvina iedzīvotājiem naudu vai samazina nodokļus, lai palielinātu viņu pēcnodokļu ienākumus. Vai tiešām viss ir tik vienkārši?

  Lasīt vairāk

 • Būvniecības apjomu kritums un izaugsmes iespējas

  Būvniecības apjomu kritums un izaugsmes iespējas

  Turpinot iepriekš aizsākto tēmu, skaidrojam būvniecības apjoma krituma iemeslus un būvuzņēmumu izaugsmes iespējas.

  Lasīt vairāk

 • Brexit: trīs scenāriji

  Brexit: trīs scenāriji

  23. jūnijā Lielbritānijā notiks referendums, kurā tās iedzīvotāji balsos par to, vai Lielbritānijai būtu jāpaliek Eiropas Savienības sastāvā, vai jāizstājas no tās. Referenduma iznākums ietekmēs ne tikai Lielbritāniju, bet arī pārējās Eiropas Savienības valstis.

  Lasīt vairāk

 • Kāda būs negatīvo procentu likmju ietekme?

  Kāda būs negatīvo procentu likmju ietekme?

  Arvien biežāk medijos tiek runāts par negatīvajām procentu likmēm. Vai šī pieeja izrādīsies efektīva, ņemot vērā to, ka pagaidām nav skaidrības ne par tās sekām, ne par komercbanku, iestāžu un citu organizāciju uzvedību gadījumā, ja likmes ieslīdētu negatīvajā teritorijā vēl vairāk vai ilgstoši saglabātos negatīvas.

  Lasīt vairāk

 • Kā ASV prezidenta vēlēšanas ietekmē akciju tirgu?

  Kā ASV prezidenta vēlēšanas ietekmē akciju tirgu?

  Viens no faktoriem, kas šogad ietekmēs tirgu svārstīgumu, ir novembrī gaidāmās ASV prezidenta vēlēšanas. Parasti tās izraisa tirgos lielāku nenoteiktību, nekā gados, kad vēlēšanas nenotiek. Vai šā gada prezidenta vēlēšanas varētu padarīt jau tā nestabilo akciju tirgu vēl nestabilāku? Vai ir sagaidāms, ka republikāņi pārņems varu no demokrātiem?

  Lasīt vairāk

 • Pasaules ekonomikas izaicinājumi

  Neziņa par pasaules ekonomisko izaugsmi iezīmējusi 2016. gada pirmo ceturksni, ko laikraksts Financial Times milzīgo svārstību dēļ jau nodēvējis par vēsturiski sliktāko akciju tirgus gada sākumu. Vai bažas par lēno izaugsmes tempu turpināšanos vai pat recesiju ir pamatotas?

  Lasīt vairāk


 

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

 • Saprast – kā sasniegt nākotnes mērķus
 • Izvēlēties – uzkrāt vai aizņemties
 

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.