Switch to mobile version. Augšup

Personīgās finanses - 02.01.2018
ģimenes budžets | finanšu plānošana | konsultācija

Jauns gads, jaunas apņemšanās

Jauns gads, jaunas apņemšanās

Klāt jauns gads un jaunas iespējas. Katram no mums ir savas tradīcijas, kā iesākt jaunu gadu, tomēr visiem vai vismaz lielākajai daļai ir arī kas kopīgs – tās ir apņemšanās. 1. janvāris daudziem ir atskaites punkts, no kura sākas sev doto solījumu pildīšana.

Lielā mērķi grūti trāpīt

Vissvarīgākais ir tas, ka mērķis, lai kāds tas būtu, ir izvirzīts. Daudzi gan ir skeptiski noskaņoti un uzskata, ka Jaungada naktī uzstādītā latiņa nebūs aizsniedzama. Jāpiekrīt, ka zināms risks pastāv, ja izvirzītais mērķis ir pārāk plašs, vispārīgs vai ar iespējām nesamērots. Tomēr, ja sasniedzamais rezultāts ir saprātīgs un definēts, ņemot vērā savas spējas, prasmes un raksturu, ir pamats domāt, ka daļa no sev dotajiem solījumiem tomēr tiks izpildīta. Priekšā vesels gads laika, lai sasniegtu ja ne visus mērķus, tad vismaz dažus noteikti.

Populārākās apņemšanās

Aizvadot veco gadu, cilvēki mēdz būt tik ļoti apņēmības pilni, ka arī lielākā daļa mediju katru gadumiju publicē populārāko solījumu apkopojumu. Pirmajā trijniekā līdzās svara zaudēšanai un nelāgo ieradumu atmešanai ir arī apņemšanās sakārtot savas finanses. Centienos noskaidrot slaidas figūras formulu nereti nepieciešama profesionāla palīdzība, tāpēc vēršamies pie uztura speciālista un fitnesa trenera. Tāpat arī ikdienas paradumu izvērtēšanai un finanšu situācijas uzlabošanai var meklēt palīdzību savā bankā.

No kūkām pie darbiem

Mēdz teikt, ka tie, kas daudz runā, maz no tā visa beigās izdara. Tik tiešām – ar plānošanu un apspriešanu vien nekas nesākas. Visgrūtākais fitnesa treniņā ir to uzsākt, un iemesli, kāpēc to nedarīt un arvien atlikt, atradīsies vienmēr. Jauno apņemšanos īstenošanā – nekādu atlaižu! Dažādos avotos tiek minēts dažāds laiks, kas nepieciešams, lai izveidotu ieradumu. Tas svārstās no 21 līdz pat 66 dienām. Tas ir laiks, kad īpaši svarīgi nesalūzt. Pēc tam jau kājas pašas nesīs uz sporta zāli un regulāra budžeta analīze šķitīs pašsaprotama.

Brīnišķīgais ieradums

Kad jaunā apņemšanās jau iegājusi ikdienišķās sliedēs, svarīgākais ir neaizmirst mērķi, kā dēļ jaunais ieradums tika uzsākts. Noteikti nedrīkst padoties nelielas vilšanās dēļ. Ja pirmie pieci kilogrami nepazūd iepriekš nodomātā laikā, jālūdz padoms speciālistam – iespējams, ir tikai jāpamaina treniņa intensitāte vai vingrojumi. Ja jau otrajā budžeta plānošanas mēnesī nesaredzat iespējas ietaupīt, tas nenozīmē, ka tādu nav. Dažkārt nepieciešams analizēt savus izdevumus un ienākumus ilgākā laika posmā, lai pilnvērtīgi apzinātu savas finanšu pratības plusus un mīnusus.

Ikviena apņemšanās paģēr sistemātisku un regulāru tās īstenošanu. Ja nepieciešams, jāveido dienasgrāmata vai jaunie uzdevumi jāatzīmē kalendārā tāpat kā zobārsta apmeklējums vai darba sanāksmes.

Liene Vīksne,

Kredīts patēriņa vajadzībām

Kredīts pārdomātiem pirkumiem

Auto iegādei, ceļojumam vai lielākam pirkumam - mums ir piedāvājums Jūsu vajadzību vai sapņu īstenošanai.


 • Uzkrājumi - 07.12.2017

  Kā paradumu maiņa var palielināt finansiālo drošību

  Kā paradumu maiņa var palielināt finansiālo drošību

  Nesen publiskotie SEB bankas aptaujas rezultāti liecina – latvieši uz savu finanšu situāciju šobrīd un tuvākajā nākotnē raugās caur diezgan tumšām brillēm. Tajā pašā laikā ekonomikas rādītāji un prognozes atklāj, ka pamata drūmam skatījumam nav.

  Lasīt vairāk

 • Ekonomiskā vide - 15.12.2017

  Kas mūs sagaida 2018. gadā?

  Kas mūs sagaida 2018. gadā?

  Latvijas ekonomikas izaugsme ir uzņēmusi labu ātrumu. 2018. gadā, izaugsmei paātrinoties, ekonomika uzsils, kas sekmēs arī inflāciju, bezdarba līmeņa samazināšanos un vidējās darba algas pieaugumu. Neskatoties uz straujo izaugsmi, pagaidām runāt par pārkaršanu ir pāragri. Tomēr tas nenozīmē, ka šādi riski neparādīsies pēc gada.

  Lasīt vairāk

 


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk


 

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

 • Saprast – kā sasniegt nākotnes mērķus
 • Izvēlēties – uzkrāt vai aizņemties
 

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.