Switch to mobile version. Augšup

Personīgās finanses - 25.01.2017
internetbanka | maksājumi

Kā palīdzēt omei kļūt par internetbankas lietpratēju?

Kā palīdzēt omei kļūt par internetbankas lietpratēju? Foto: Kristaps Sadovskis

Digitālie risinājumi ienākot mūsu ikdienā, tiek ātri apgūti īpaši jauniešu vidū, bet vecāka gadagājuma cilvēkiem tas neizdodas tik ātri. Taču risinājums ir pavisam vienkāršs – ģimenes jaunākās paaudzes atvases var parādīt un lēnām izskaidrot senioriem interneta priekšrocības un ļaut sadraudzēties arī ar internetbanku!

Vecāka gadagājuma cilvēki bankas filiāles apmeklē samērā bieži vienkāršu ikdienas finanšu darījumu veikšanai. Kāpēc?

Ir “labie, vecie” ierastie risinājumi, bet dators un internets ir vide, ar kuru daļai senioru attiecības ir uz jūs. Lai katru reizi, kad pienācis laiks maksāt komunālos maksājumus vai noskaidrot, vai pensija jau ieskaitīta, omei nevajadzētu mērot ceļu uz banku (vai zvanīt bērniem, mazbērniem), apbruņojieties ar pacietību un izmantojiet kādu no mūsu piedāvātajiem risinājumiem. Ieguvums būs abiem – ome kļūs pārliecinātāka par sevi un savām finansēm un jūs iegūsiet sirdsmieru, zinot, ka viņa ar visu var tikt galā pati – apmaksāt rēķinus, kopā varat pieteikt regulāros maksājumus, izstāsti par maksājumu kartes priekšrocībām un parādi, kā izņemt naudu bankomātā. Turklāt būtisks ieguvums veicot maksājumus internetbankā – nebūs jāmaksā komisijas maksa vai arī tā būs krietni zemāka, nekā maksājot bankas filiālē.

Skolotājs uz vienu dienu

 • Izbrīvējiet vienu dienu, ko apņematies pilnībā veltīt tam, lai Jūsu seniors iepazītos ar galvenajām internetbankas iespējām un iemācītos tās izmantot.
 • Sākumā māciet tikai svarīgākās funkcijas, ko vecvecāki reāli izmantos, piemēram, kā pārbaudīt konta atlikumu un veikt maksājumus. Galvenais princips – jo vienkāršāk, jo labāk!
 • Pievērsiet uzmanību, ka pirms maksājuma apstiprināšanas, ir jāpārliecinās, vai konta numurs, summa un saņēmēja nosaukums ierakstīti pareizi.
 • Iedrošiniet, ka sniegsiet atbalstu, bet, lai mēģina rīkoties pati! Tā ir iespēja mazbērnam būt līdzās, kad omei vajag palīdzību.
 • Kopā pamazām izpētiet arī citas internetbankas sadaļas un iespējas.
 • Ļoti svarīgi atgādināt, lai ome nekādā gadījumā nevienam nedod savas internetbankas piekļuves paroles vai kodus un glabā tos drošā vietā.

Zvans vai video

Ja neesat drošs par savām skolotāja spējām vai jums ir sarežģīti izbrīvēt laiku, pastāv vēl citas alternatīvas. SEB banka piedāvā trīs veidus, kā vecākās paaudzes cilvēkiem kļūt par prasmīgiem internetbankas lietotājiem – piezvanot uz bankas informācijas tālruni +73126668777 (īpaši piemēroti tiem, kuriem jau ir vismaz pamata iemaņas darbā ar internetu) vai noskatoties mājas lapā video ar pamācībām.

Regulārie maksājumi un saņēmēju saraksts

Cilvēkiem, kas ikdienā datoru nelieto, parasti vislielākās bailes ir “kaut ko sajaukt”. Viņi uztraucas, ka, kļūdoties izraisīs neatgriezeniskas sekas. Taču jūs varat šīs bailes mazināt, palīdzot savam ģimenes loceklim pieteikties regulārajiem maksājumiem – tie noderēs visos gadījumos, kad saņēmējs un summa paliek nemainīgi un maksājums jāveic ik mēnesi (telefons, internets, iemaksas pensiju 3. līmenī, izlīdzinātie maksājumi par komunālajiem pakalpojumiem vai elektrību u.c.). Banka norādīto summu pārskaitīs saņēmējam automātiski un pensionāram atliks vien sekot līdzi, lai kontā ir pietiekami daudz līdzekļu.

Ja summa ir mainīga vai maksājumi nav regulāri, izveidojiet pensionāra internetbankā biežāk lietoto saņēmēju sarakstu – veicot maksājumu viņam būs tikai jānorāda summa, bet pārējā informācija jau parādīsies automātiski.

Ja neizdodas, ir alternatīva

Ja jūsu pensionārs kādu iemeslu dēļ tomēr nevēlas pats rīkoties ar internetbanku vai arī viņam nav pieejams dators, labs risinājums ir piesaistīt viņa kontu savējam – šādu iespēju tagad piedāvā SEB banka. Tas nozīmē, ka jūs varat veikt omes maksājumus vai pārraudzīt bērna kontu vienuviet, savā internetbankā. Lai šo iespēju izmantotu, attiecīgajai personai filiālē jāraksta iesniegums par atļauju pievienot savu kontu jūsu internetbankai vai jums jāiesniedz notariāli apstiprināta pilnvara pārraudzīt šīs personas kontu.

Linda Ezerkalna,
žurnāliste

Uzkrājums pensiju 2. un 3. līmenī

Vai Jums pietiks ar pensiju?

Piedāvājam risinājumus, kā pietuvināt Jūsu pensiju šī brīža ienākumiem un saņemt nodokļa atvieglojumus par iemaksām privātajā pensijā.

 • Finanšu plānošana - 17.09.2018

  Kā pārvaldīt finanses attālināti?

  Kā pārvaldīt finanses attālināti?

  Mūsdienās, lai pārvaldītu savas finanses, vairs nav jādodas uz banku, jo daudzi tās pakalpojumi pieejami arī internetā vai pa tālruni. Atliek vien izvēlēties sev piemērotāko risinājumu.

  Lasīt vairāk

 • Pensija - 17.01.2017

  Uzziniet visu par savu pensiju, neatejot no datora!

  Uzziniet visu par savu pensiju, neatejot no datora!

  Par laimi, mūsdienās viss kļūst aizvien vienkāršāk un ērtāk – daudz svarīgu lietu iespējams izdarīt, nemaz neizejot no mājas. Tai skaitā, noskaidrot, cik liela pensija jums tiek prognozēta vecumdienās, un kā rīkoties, lai tā būtu lielāka.

  Lasīt vairāk


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

 • Saprast – kā sasniegt nākotnes mērķus
 • Izvēlēties – uzkrāt vai aizņemties
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.