Switch to mobile version. Augšup

Personīgās finanses - 23.04.2015
pirkumi | Maksājumu kartes

Maksājumi ar karti tirgū? Pilnīgi iespējami!

Maksājumi ar karti tirgū? Pilnīgi iespējami!

Par spīti mūsdienu tehnoloģiju attīstībai norēķinu jomā, tirgū un daudzās citās vietās vēl joprojām ir jāmaksā skaidrā naudā.

Tas sagādā prāvas neērtības – naudu iepriekš vajag kaut kur izņemt, turklāt tās var izrādīties nepietiekami, lai samaksātu par pirkumu. Taču palēnām vienā solī ar laiku sāk iet arī mazie tirgoņi. Ivetai Millerei pieder veikaliņš Saktas ziedu tirgū. Vasarā viņa kopā ar vīru pārdod savā zemnieku saimniecībā pašu spēkiem audzētus ziedus, bet ziemā – importa augus.

Puķu tirdziņš Rīgas centrā ir kļuvis par populāru tūristu apskates objektu. Šurp nāk daudz ārzemnieku, lai ne tikai tīksminātos par skaistiem, smaržīgiem puķu pušķiem un nofotografētos atmiņai, bet arī nopirktu ziedus.

Pircēji atzinīgi novērtē servisu

“Pati dzīve diktēja mums nepieciešamību – uzstādīt karšu maksājumu termināli. Mūsu galvenie klienti ir galvaspilsētas viesi, kuriem jāpiedāvā visi šim brīdim pieejamie samaksas veidi. Saktas ziedu tirgus agrāk patiešām bija tirdziņš, kur visi vienā rindā stāvēja aiz galdiem. Taču tagad te ir moderna tirdzniecības vieta ar atsevišķiem veikaliem, un mums ir jāatbilst līmenim,” stāsta Iveta Millere.

Aprīkojuma uzstādīšana neprasa milzu ieguldījumus un neaizņem daudz laika. Tikai jāpievieno internets, bet ierīci nodrošinās banka. Kad veikalā parādījās karšu maksājumu terminālis un klientiem radās iespēja izvēlēties pirkuma samaksas veidu, pārdošanas apjoms palielinājās par aptuveni 5–10%. “Cipari var nešķist iespaidīgi, tomēr, ņemot vērā mūsu visai nelielo apgrozījumu, kāpums ir gana nozīmīgs,” norāda puķu veikala saimniece.

Pircējiem jaunais pakalpojums gāja pie sirds, jo norēķināties ar maksājumu karti ir daudz ērtāk, –atkrīt nepieciešamība nēsāt līdzi maku ar naudu. Ja tiek nozagta karte, vajag tikai piezvanīt bankai, nobloķēt to un vairs neuztraukties par iespēju zaudēt naudu. Nemaz nerunāsim par ārzemniekiem, kas svešā valstī visādā ziņā tomēr atzīst par labāku neklejot pa pilsētu ar banknošu žūksni kabatā.

Tendencēm nevajag spuroties pretī

Uzņēmuma HARTVIK F galvenā grāmatvede Līga Purviņa uzsver, ka mūsdienās nav iespējams ignorēt tehnoloģiju progresu un klientu vēlmes. Šis uzņēmums, kas ražo un pārdod kulinārijas un konditorejas izstrādājumus, uzklausot pircēju lūgumus, pirms pusotra gada uzstādīja karšu maksājumu termināli. HARTVIK F ir atvēris vairākus tirdzniecības punktus tirgū, kas arī ir aprīkoti ar karšu maksājumu termināļiem.

Pēc Līgas Purviņas aplēsēm, termināļu izmantošana kāpinājusi uzņēmuma apgrozījumu par 15–20%. “To var izskaidrot ar situācijām, ka klientiem vienkārši nav skaidras naudas. Ja mums nebūtu maksājumu termināļu, viņi vienkārši neveiktu pirkumu. Ja terminālis ir pieejams, pircējs var samaksāt par pirkumu ar bankas karti jebkurā brīdī. Līdz ar to nereti sanāk, ka klienti iepērkas vairāk,” komentē L. Purviņa.

Tomēr ir arī acīmredzams fakts: skaidro naudu no apgrozības pakāpeniski izstumj bezskaidrā. To sekmē gan valstu politika, kas vēlas maksimālu darījumu caurredzamību, gan kredītiestāžu kurss, kas orientē klientus dot priekšroku bezskaidras naudas maksājumiem. Tādēļ ir likumsakarīgi, ka norēķini ar maksājumu kartēm kļūst aizvien populārāki ne tikvien jauniešu vidū, bet arī starp vecākās paaudzes pārstāvjiem, kas pamazām apgūst jaunās tehnoloģijas.

Saskaņā ar uzņēmuma Smart Insights (konsultācijas digitālā mārketinga jomā) datiem līdz 2018. gadam maksājumu apjoms, izmantojot mobilos karšu maksājumu termināļus, pasaulē pieaugs no pašreizējiem 900 miljoniem dolāru līdz 5,4 miljardiem dolāru.

Ir risinājums!

Tomēr vēl arvien itin bieži kafejnīcās vai veikalos, kaut gan gribētos maksāt ar karti, tomēr nav tādas iespējas. Lai šādas situācijas kļūtu retākas, “SEB banka” nākusi klajā ar jaunu risinājumu – “Iesaki vietas”.

Tagad ikviens var ieteikt vietu, kur viņš vēlētos, lai būtu iespēja norēķināties ar maksājumu karti. Jāatver tikai viedtālrunī vai planšetē sadaļa “seb.lv/karte”, jāatrod un jāatzīmē šīs vietas.
Pēc datu apkopošanas par visvairāk ieteiktajām vietām maksājumiem ar karti “SEB banka” piedāvās risinājumu uzņēmumu īpašniekiem karšu maksājumu termināļu ieviešanai. Patlaban pircēju visvairāk pieprasīto objektu vidū dominē mazie ēdināšanas uzņēmumi, ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji kultūras un izklaides vietās, kā arī ir interese par norēķiniem ar karti tirgos.

Sņežana Bartule,
žurnāliste


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk


 

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

  • Saprast – kā sasniegt nākotnes mērķus
  • Izvēlēties – uzkrāt vai aizņemties
 

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.