Switch to mobile version. Augšup

Personīgās finanses - 02.12.2019
internetbanka | konti

SEB internetbankā var pievienot arī citu banku kontus

SEB internetbankā var pievienot arī citu banku kontus

SEB internetbankā tagad iespējams apskatīt informāciju arī par saviem Swedbank un Citadele kontiem. Pakalpojums ir pieejams bez maksas un pēc sākotnējās pieteikšanās darbojas 90 dienas – pēc tam jāpiesakās atkārtoti. Līdz ar šiem jaunumiem nedaudz vizuāli mainījusies arī internetbankas sākumlapa.

Jaunās funkcijas pieejamas gan privātajiem klientiem, gan uzņēmumiem.

Plānots, ka ar laiku SEB internetbankā būs iespējams apskatīt savus kontus arī vēl citās bankās, kā arī veikt no tiem maksājumus un citas darbības.

Sākumlapas jaunais izskats

Lai klientiem būtu vieglāk izmantot visas kontu pievienošanas un pārvaldīšanas iespējas, ir izmanīts internetbankas sākumlapas vizuālais izskats. 

Pēc pieslēgšanās internetbankai pirmā lapas apakšā lietotāji var pārvaldīt sākumlapu, nospiežot uz pogas “Sākumlapas uzstādījumi”.

Tur katrs var izvēlēties, par kādiem tieši pakalpojumiem tajā tiks atspoguļota informācija: par norēķinu kontiem, kredītkartēm, noguldījumiem, vērtspapīriem vai kredītiem:

Sākumlapā vairs nav redzama maksājumu forma, taču lapas pašā augšā lietotājiem ir poga “Jauns maksājums”. Ja kādu no iepriekš pirmajā lapā redzamajām funkcionalitātēm pirmajā lapā vairs neatrodiet, visas funkcijas, kā maksājumu forma vai maksājumu paraugi pieejami attiecīgajās internetbankas sadaļās –  Maksājumi – Mani paraugi un Maksājumi – Jauns maksājums.

Jaunu kontu pievienošana

Tiem SEB bankas klientiem, kuriem ir konti arī Swedbank vai bankā Citadele, ir iespēja tos pievienot savai SEB internetbankai, lai vienuviet varētu apskatīt informāciju par visiem saviem aktuālajiem kontiem.

Tāpat iecerēts, ka šogad SEB internetbankā varēs pārvaldīt savus kontus vēl citās bankās, ja vien tās tehniski nodrošinās šādu iespēju.

Kas jādara, lai piekļūtu citiem saviem kontiem SEB internetbankā?

Lai varētu piekļūt saviem Swedbank vai Citadele kontiem, ieejot SEB internetbankā ir jāapstiprina, ka vēlaties šo pakalpojumu saņemt. Pēc pieteikšanās šī pakalpojuma lietošanas ilgums ir 90 dienas. Tas nozīmē, ka ik pēc 90 dienām tam būs jāpiesakās atkārtoti. Tāpat, ja klientam būs vēlme pārtraukt pakalpojuma lietošanu agrāk, viņš varēs izdarīt to jebkurā brīdī.

SEB bankas klientiem tāpat ir iespēja internetbankā redzēt savus kontus, kas atvērti SEB bankā citās Baltijas valstīs. Latvijas gadījumā – Lietuvā un Igaunijā.

Pakalpojums ir pieejams bez maksas, un pievienojamo kontu skaits ir neierobežots, tomēr jāņem vērā, ka privātpersona nevarēs pievienot savu uzņēmuma kontu, kā arī citu personu kontus.

Vai ir iespējams pievienot arī savus kontus citās bankās?

Pagaidām iespēju piekļūt saviem kontiem caur SEB internetbanku tehniski nodrošina tikai Swedbank un Citadele bankā, taču plānots, ka līdz gada beigām to vajadzētu piedāvāt vēl citām bankām. Jaunākajai informācijai par to, kura banka nodrošinājusi šādu iespēju, ērti iespējams sekot līdzi SEB internetbankā un mājaslapā.  

Kādas darbības ar kontiem būs iespējams veikt?

Projekta sākumposmā būs iespējams aplūkot sava Swedbank vai Citadeles konta atlikumu un maksājumu vēsturi, bet veikt maksājumus vai citas darbības vēl nevarēs. Tomēr paredzēts, ka nākotnē citu banku kontu lietošanas iespējas tiks paplašinātas, tai skaitā no tiem varēs veikt arī maksājumus.

Vai banka varēs redzēt informāciju par maniem kontiem citās bankās?

Nē, šī informācija būs pieejama tikai jums. Banka šos datus neuzglabā un nekādi neizmanto šo informāciju. SEB internetbanka ir tikai kanāls, kurā tiek atspoguļoti konti.

Kā var piesaistīt savu citas bankas kontu SEB internetbankai

 1. Savas SEB internetbankas sākumlapā norēķinu kontu saraksta izvēlēties pogu “Piesaistīt citu kontu”;
 2. Sadaļā “Piesaistīt kontus” izvēlieties tos kontus, kurus vēlaties pievienot;
 3. Pēc tam jūs tiksiet pārvirzīts uz attiecīgās bankas internetbanku, kurā būs nepieciešams autentificēties, ievadot savu lietotāja vārdu un Smart-ID PIN kodu;
 4. Ja autentifikācija būs veiksmīga, jūs atkal nokļūsiet SEB internetbankā, sadaļā “Piekļuves tiesības un konti”, kurā varat  izvēlēties, kurus tieši kontus un uz kādu periodu (maksimāli vienā reizē – 90 dienas) piesaistīt;
 5. Pēc izvēles apstiprināšanas ar pogu “Turpināt” pievienotais konts parādīsies sadaļā “Piesaistīto kontu pārvaldība”. Tur jūs varēsiet izvēlēties, ko tieši darīt tālāk:
 • Atgriezties uz sākumlapu (tur visu citu banku pievienotie konti būs redzami zem ierastajiem SEB kontiem);
 • Mainīt pievienoto kontu secību un nosaukumus (jūs varat izdomāt tiem jebkādus nosaukumus);
 • Piesaistīt vēl citus kontus (pagaidām – tikai Swedbank, taču kopējas pievienojamo kontu skaits nav ierobežots).

        6. P.S. Visus piesaistītos kontus jūs redzēsiet arī sadaļā Konti/Kartes – Kontu kopsavilkums.

Atklāti, bet droši

Eiropas savienības Otrās Maksājumu pakalpojumu direktīvas (PSD2) prasības paredz, ka banku klientiem internetbankā ir iespēja redzēt apkopotu informāciju par visiem saviem maksājumu kontiem, kas atrodas dažādās bankās un maksājumu pakalpojumu sniedzējos. Savukārt finanšu tehnoloģiju uzņēmumi varēs nodrošināt jaunus pakalpojumus, piemēram, konta informācijas un maksājuma ierosināšanas pakalpojumu.
Jāuzsver, ka klientu dati joprojām tiks pilnībā aizsargāti un trešajām pusēm būs pieejami tikai tādā gadījumā, ja klients būs devis savu piekrišanu.

Linda Ezerkalna


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

 • Saprast – kā sasniegt nākotnes mērķus
 • Izvēlēties – uzkrāt vai aizņemties
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.