Switch to mobile version. Augšup

Personīgās finanses - 05.07.2019
mobilā lietotne | festivāls

Tehnoloģiju un mākslas saspēle Cēsu Mākslas festivālā

Tehnoloģiju un mākslas saspēle Cēsu Mākslas festivālā

Cēsu Mākslas festivāls allaž apmeklētājus ir pārsteidzis ar vērienīgu vizuālās mākslas, koncertu, teātra un kino programmu, taču šovasar kultūru un pilsētas viesmīlību baudīt palīdzēs arī mobilā aplikācija.

Plašo Cēsu Mākslas festivāla 13. sezonas programmu caurvij vienots vadmotīvs – nacionālā kultūra globālajā laikmetā. Lai mākslas baudīšanu Cēsu pils pakājē un laikmetīgās mākslas centrā padarītu vēl vērtīgāku un ērtāku, festivāla organizatori ņems talkā vēl vienu no globālajam laikmetam raksturīgajām iezīmēm – tehnoloģijas.

Cēsu virtuālais asistents

Sadarbojoties Cēsu Mākslas festivāla organizatoriem, uzņēmumiem “Microsoft” un “Tilde”, Cēsu novada domei un Kultūras informācijas sistēmu centram ir radīta īpaša saziņas platforma viedtālruņiem. Tā ir balstīta uz “Microsoft” izstrādāto aplikāciju “Kaizala”, ļaujot festivāla apmeklētājiem iesaistīties diskusijās, uzdot jautājumus organizatoriem, piedalīties aptaujās, vērtēt mākslas darbus, atrast nozaudētās mantas, kā arī izmantot virkni citu funkciju.

Apmeklētājiem palīgā nāks arī virtuālais asistents Vendis, kurš veidots ar Kultūras informācijas sistēmu centra uzturētās publiskās pārvaldes atbalstu, izmantojot “Tilde” mākslīgā intelekta un valodu tehnoloģijas. Šis asistents palīdzēs ērti atrisināt problēmas, kas citkārt pasākuma apmeklētājiem varētu sagādāt galvassāpes, piemēram, atrast brīvu autostāvvietu un nepārslogotu kafejnīcu. Turklāt Vendis turpinās mācīties arī festivāla laikā, atbildot uz apmeklētāju uzdotajiem jautājumiem.

Īpašais piedāvājums SEB bankas klientiem:

 • 10% atlaide koncertu un teātra izrāžu biļetēm, maksājot ar SEB bankas karti
 • Bezmaksas gids vizuālās mākslas izstādē “Tuvplāns”, uzrādot SEB bankas karti

Festivāla direktors Juris Žagars stāsta, ka viens no dzinuļiem iesaistīt mobilo aplikāciju arī Cēsu mākslas pasaulē ir plašā auditorija, kuras paradumi nereti atšķiras. “Mūsu festivālu apmeklē gan ilggadēja un uzticama, gan pavisam jauna auditorija. Novērojam, ka abām auditorijām mainās mediju un tehnoloģiju lietošanas paradumi. Tādēļ mums ir liels prieks, ka šī aplikācija ne tikai atvieglos, bet arī paspilgtinās festivāla apmeklētāju pieredzi,” teic Žagars.

Instrukcija Cēsu Mākslas festivāla saziņas platformas lejupielādei un lietošanai:

 1. Lejupielādējiet "Kaizala" lietotni Google Play vai App Store;
 2. Atveriet "Kaizala" lietotni un izvēlieties “Join Group” / “Pievienoties Grupai” – “QR Code” / “QR Kods”;
 3. Noskenējiet saziņas platformas QR kodu festivāla mājaslapā, biļetē vai jebkur citur, kur tas pieejams;
 4. Reģistrējieties pasākumam un atzīmējiet, kurām festivāla grupām vēlaties pievienoties.

Festivāla specializētas grupas:

 • “Jautā Vendim” – jautājiet visu, ko vēlaties uzzināt par festivālu un Cēsīm – kas notiek festivālā, kur novietot auto, kur paēst un tamlīdzīgi. Uzdodiet jautājumus organizatoriem vai mākslīgā intelekta asistentam @Vendis. Virtuālais asistents @Vendis palīdzēs Jums arī piereģistrēties festivāla grupās.
 • “Cēsu Tērzētava” – dalieties iespaidos par festivālu ar citiem apmeklētājiem un saņemiet aktuālākos paziņojumus no organizatoriem, piemēram, par lietus ietekmi uz festivāla programmu.
 • Tematiskās grupas “Izstādes Cēsīs”, “Kafejnīcas Cēsīs”,  “Koncerti un teātri Cēsīs” un “Kino Cēsīs”, kurās pieejama informācija par katru no festivāla programmas virzieniem.

Tehnoloģijas maina pieredzi

“Šobrīd jebkura festivāla apmeklētāji sagaida, ka viņiem telefonā būs pieejama aplikācija un viegli pieejama informācija. Tas ir gluži kā aproce ap roku,” tehnoloģiju ienākšanu festivālos apraksta SEB bankas Digitālā mārketinga vadītājs Andrejs Saldavs.

Saldavs norāda, ka aplikāciju lietotāju pamata vēlme ir personalizēt pasākuma programmu, bet telefons arīdzan var palīdzēt radīt personisku pieredzi un atmiņas. “Telefons ir rokas stiepiena attālumā. Tajā mēs varam iemūžināt jebko, kas patīk – gleznu, uzstāšanos, vai pat ēdienu. Pasaulē ir redzēti piemēri, ka gleznu galerijās es varu nobildēt mākslas darbu un lejupielādēt to savā telefonā kā ekrāntapeti. Tādējādi es mainu savu ikdienu, un šo gleznu redzēšu katru dienu,” komentē Saldavs.

Viedtālruņos rokas stiepiena attālumā pieejama arī SEB mobilā lietotne, kas ne tikai ļauj ātri pārskatīt konta atlikumu, bet arīdzan ikdienas steigā atvieglo biļešu iegādi un citu maksājumu veikšanu.

Cēsu Mākslas festivālu organizatori gan nebīstas no scenārija, kurā mākslas darbu baudīšanas vietā apmeklētāji labprātāk pievērsīsies aplikācijas sniegto iespēju izpētei. “Mūsu auditorija primāri nāk uz pasākumiem tieši tiem interesējošā satura dēļ, nevis pievienoto vērtību, šajā gadījumā, komunikācijas platformas dēļ. Tā vienkārši kalpos kā ļoti interesants un lietderīgs papildinājums,” paredz Žagars.
 

Varbūt laiks ceļā uz banku nemaz nav jātērē

Guntars Veidemanis


Citi raksti par šo tēmu

Vairāk

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00


 

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

Personīgā konsultācija var palīdzēt Jums

 • Saprast – kā sasniegt nākotnes mērķus
 • Izvēlēties – uzkrāt vai aizņemties
 
S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.