Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2018 06 13 - 12:45

Global Finance: SEB - labākais vērtspapīru turēšanas pakalpojumu sniedzējs Latvijā

Starptautiskais finanšu izdevums “Global Finance”, izvērtējot vērtspapīru turēšanas pakalpojumu sniedzējus vairāk nekā 80 valstīs, atzinis SEB par labāko vērtspapīru apkalpošanas un turēšanas pakalpojumu sniedzēju Latvijā. Finanšu ekspertu augsto novērtējumu izpelnījušās arī SEB grupas bankas Lietuvā, Igaunijā un Zviedrijā.

Vērtspapīru apkalpošanas un turēšanas pakalpojumi sevī ietver klienta iegādāto vērtspapīru uzskaiti, to drošu glabāšanu, norēķinu veikšanu un vērtspapīru darījumu apkalpošanu.

Gatis Simsons, SEB bankas vecākais vērtspapīru turēšanas servisa vadītājs:

“2017. gads vērtspapīru pakalpojumu sektorā ir bijis ļoti aktīvs. Ir ieviestas vairākas būtiskas izmaiņas – tika izveidota Nasdaq CSD SE, apvienojot vienā juridiskā vienībā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas centrālos depozitārijus, kā arī Nasdaq CSD SE Latvijā un Lietuvā nomainīja savas depozitārija sistēmas, pārejot uz visām trim valstīm kopēju sistēmu DEPEND. Papildus tam, visas Baltijas valstis pievienojās Eiropas TAREGT2 vērtspapīriem (T2S) norēķinu platformai, kas ir nozīmīgs Eiropas Centrālās bankas finanšu tirgus infrastruktūras projekts.  Vēl liels notikums bija EU direktīvu MiFID II un UCITS V ieviešana Latvijā."

Starptautisko ekspertu atzinība liecina, ka esam veiksmīgi pielāgojušies darbam jaunajās sistēmās un spējam nodrošināt T2S prasību izpildi, paralēli turpinot uzturēt nemainīgi augstu servisa līmeni. Šī balva ir liela atzinība bankas darbiniekiem, kas katru dienu sniedz ērtākos un piemērotākos vērtspapīru pakalpojumus mūsu klientiem.”

Lai noteiktu uzvarētājus, tika ņemtas vērā finanšu ekspertu rekomendācijas, vadošo brokeru, vērtspapīru speciālistu, trasta pakalpojumu sniedzēju viedoklis, izdevuma “Global Finance” redakcijas un žurnālistu vērtējums. Šajā kategorijā uzvarētāji tiek noteikti jau 16. gadu pēc kārtas.

Būtiskākie kritēriji, vērtējot pakalpojumu sniedzējus, saistīti ar pakalpojumu kvalitāti, sadarbības pieredzi ar klientiem, konkurētspējīgu pakalpojumu cenu, tehnoloģiskajām platformām, darījumu norēķiniem, darbības nepārtrauktības plānu, kā arī vietējo regulējošo normatīvo aktu prasību izpildi un tirgus izpratni. Pilns uzvarētāju saraksts tiks publicēts “Global Finance” jūlija/augusta izdevumā. Apbalvošanas ceremonija notiks oktobrī Sidnejā.

Finanšu speciālistiem veltītais žurnāls “Global Finance” tiek izdots kopš 1987. gada. Šobrīd to abonē vairāk nekā 50 tūkstoši lasītāju 193 pasaules valstīs. Būtiska žurnāla auditorija ir uzņēmumu un finanšu institūciju vadītāji un speciālisti. “Global Finance” atzina SEB par labāko banku Latvijā 2012., 2013., 2015., 2018. gadā. SEB banka, jau iepriekš saņēmusi vairākus apbalvojumus no “Global Finance”, “Global Investor”, “The Banker” par dažādu finanšu pakalpojumu sniegšanu.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 21.00
  Brīvdienās 10.00 - 18.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.