Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2019 07 09 - 10:45

Ar SEB bankas atbalstu sākas Mākslas festivāls “Cēsis 2019”

6. jūlijā sākās trīspadsmitais Cēsu Mākslas festivāls ar tēmu - nacionālā kultūra globālajā laikmetā, iekļaujoties Latvijas valsts simtgades programmā. Atklāšanas vakara koncerts izcēla komponista Tālivalža Ķeniņa veikumu, un pirmo reizi Latvijā izskanēja viņa Astotā simfonija, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un pasaulē novērtētās ērģelnieces Ivetas Apkalnas izpildījumā. Savukārt ar festivāla patrona - SEB bankas - atbalstu tika atklāta jauno mākslinieku izstāde “Savienojumi”.

Līdz ar festivāla atklāšanu durvis vēra arī topošais Cēsu Laikmetīgās mākslas centrs ar vērienīgu multimediālo ekspozīciju “Tuvplāns”. Savukārt  Latvijas Mākslas akadēmijas bakalauru un maģistru darbu izstādē “Savienojumi” ir apskatāmi darbi, kas savieno gan pārbaudīto, gan nesavienojamo, tādējādi iezīmējot jauno mākslinieku atrašanos globālajā telpā.

“Šogad festivāls būs īpašs. Pirmkārt “liekam pamatu” jaunajam Cēsu Laikmetīgās mākslas centram. Telpas ir izcilas. Ceram, ka tad, ja Cēsis 2027. gadā kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu, šis centrs būs viens no galvenajiem objektiem pilsētas kultūrtelpā. Vēl nekad Cēsu koncertzālē vasarā nebūs bijuši tik daudz izcilu koncertu, kā šajā festivālā. Un, protams, tas, ko publika katru gadu gaida visvairāk - lielais mūzikas notikums parkā. Šoreiz Leonarda Bernstaina mūzikls “Vestsaidas stāsts” ar izciliem solistiem no ASV,” programmu raksturo Cēsu Mākslas festivāla direktors Juris Žagars.

“Radīt un atbalstīt lietas un notikumus ilgtermiņā kļūst par sarežģītu misiju, jo pasaule mums apkārt mainās neticami ātri. Un arī mēs kļūstam mainīgi savās izvēlēs. Tieši tāpēc ļoti novērtēju Mākslas festivāla "Cēsis" komandas degsmi turpināt iesākto un kas būtiski - sākotnējo ideju kodolā vienmēr atrast jaunas ambīcijas. Manā ikdienā tā ir pati labākā sajūta, kad izdodas savienot investīcijas ar drosmīgām un ilgtspējīgām idejām, atbalstu gan finansiāli, gan zināšanu formā savienot ar uzņēmējiem un sabiedrību kopumā, tādējādi veidojot labklājīgāku vidi mums visiem. Mēs ticam, ka mūsu sadarbība ar festivālu ir mūsu atbalsts sabiedrības garīgajai izaugsmei. Šo gadu laikā festivālam ir izveidojusies savs fanu loks gan Latvijā, gan ārpus tās, un man ir prieks būt šo fanu vidū. Vēlreiz paldies festivāla komandai un ikvienam māksliniekam, kas Latvijas sabiedrībai ļauj baudīt izcilus kultūras notikumus, vienlaikus radot iespēju festivālam kļūt par eksporta pērli.” norāda SEB bankas prezidente Ieva Tetere.

Arī šogad Cēsu mākslas festivāla koncertu un teātra izrāžu laikā koncertzālē “Cēsis” darbosies radošā Bērnu istaba, kas SEB bankas klientiem ir pieejama bez maksas.

Plašāk ar festivāla programmu aicinām iepazīties cesufestivals.lv
Par SEB bankas klientu priekšrocībām aicinām uzzināt seb.lv/festivals

Festivāla norise: 06.07.-18.08.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.