Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2019 12 06 - 12:55

Noslēdzies jaunuzņēmumu attīstības programmas “Lighthouse Development Program” trešais cikls

SEB bankas, Mastercard un riska kapitāla fonda “NFT Ventures” īstenotā attīstības programma “Lighthouse Development Program” tika uzsākta 2018. gada rudenī ar mērķi veicināt sadarbību starp bankām un jaunuzņēmumiem, kuri darbojas Baltijas un Ziemeļu reģionos. Nesen noslēdzies trešais programmas cikls, kurā pieteicās rekordliels dalībnieku skaits – 33, no kuriem viens bija Igaunijas un četri Latvijas uzņēmumi.

Galveno balvu - iespēju doties uz Mastercard Start Patch prezentāciju dienu Ņujorkā ieguva uzņēmums “Doconomy”, kurš prezentēja savu mobilo aplikāciju “DO”, ar kuras palīdzību var aprēķināt CO2 izmešu radīto nospiedumu un ar dažādiem rīkiem palīdz lietotājiem pieņemt ilgtspējīgākus un dabai draudzīgākus lēmumus.

Priecājamies, ka finālā iekļuva arī Latvijas uzņēmums “Nordigen”. Uzņēmums piedāvā produktu, kas bankām palīdz veiksmīgāk apkopot un analizēt open banking datus.

Rolands Mesters, “Nordigen” vadītājs:

“Lighthouse programma ilga trīs mēnešus, kuru laikā tikāmies ar lielākajām Ziemeļvalstu bankām, lai pārrunātu banku izaicinājumus un atrastu inovatīvus risinājumus. Mūsu lielākie ieguvumi bija iespēja padziļināti iepazīt SEB bankas un Mastercard plānus attiecībā uz atvērtajiem API (open banking) risinājumiem, kā arī identificēt, kā sadarbība ar “Nordigen” var palīdzēt SEB un Mastercard īstenot šos plānus. Programmas noslēgumā prezentējām mūsu risinājumu Slush konferencē, kas bija fantastiska iespēja parādīt Nordigen vēl plašākai auditorijai. Esam gandarīti, ka piedalījāmies Lighthouse programmā.”

Kārlis Karolis, SEB bankas Inovāciju vadītājs:

“Programmas pievilcība, manuprāt, ir tās iesaistīto partneru kvalitātē un tās uzbūvē – tikai trīs semināru laikā fintech uzņēmumiem un partneriem ir iespējas satikt vienam otru un saprast partnerības iespējas. Bankas mērķis dalībai šajā programmā ir plašāka iespaida gūšana par finanšu tehnoloģiju uzņēmumiem un viņu piedāvājumiem, lai izvērtētu iespējas sadarboties un papildināt savu piedāvājuma klāstu klientiem vai uzlabot iekšējos procesus. Programmas trīs ciklu laikā piedalījušies seši uzņēmumi no Latvijas. Ar programmas dalībniekiem ir veikti vairāki pilotprojekti un otrā cikla uzvarētājs no Igaunijas šobrīd ir mūsu sadarbības partneris maksājumu karšu pieņemšanā internetā. Ar trešā cikla Latvijas finālistiem pašlaik vēl notiek sarunas par sadarbības iespējām.”

“Lighthouse Development Program” palīdz jaunajiem uzņēmējiem nodibināt kontaktus, iegūt partnerus un iedvesmoties no pieredzējušiem speciālistiem, kuri jau gadiem darbojas fintech nozarē. Jau tagad interesentiem ir iespējams pieteikties programmas pavasara ciklam, aizpildot pieteikuma anketu Lighthouse programmas mājaslapā.

Kontakti

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.