Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2020 06 19 - 14:05

SEB banka izsniedz finansējumu AST vairāk nekā 130 miljonu eiro apmērā

SEB banka ir noslēgusi aizdevuma līgumu ar AS “Augstsprieguma tīkls” (AST) par finansējuma piešķiršanu 116,2 miljoni eiro apmērā un overdrafta līgumu par 20 miljoniem eiro.

Iegūtos līdzekļus AST izmantos AS "Latvijas elektriskie tīkli" (LET) saistību refinansēšanai, pēc AS "Latvijas elektriskie tīkli" (LET) akciju ieguldīšanas AST pamatkapitālā. Kā nākamais solis plānota LET pievienošana AST līdz 31.12.2020. Tādējādi ir noslēdzies vairākus gadus ilgušais process par AST aktīvu pārņemšanu no AS "Latvenergo" (Latvenergo) koncerna, kas tika darīts ar mērķi, lai nodrošinātu, ka ar 2020. gada 1. jūliju sāktu darboties jaunais elektroenerģijas pārvades sistēmas pārvaldības modelis.

Ints Krasts, SEB bankas valdes loceklis: ”Šis ir stratēģiski nozīmīgs projekts ne tikai mums kā vadošajam uzņēmumu finansētājam Latvijā, bet arī valstī kopumā, jo tādējādi AST ir kļuvis par patstāvīgu, neatkarīgu pārvades sistēmas operatoru. Esam gandarīti, ka tieši mūsu banka tika izvēlēta šī nozīmīgā darījuma nodrošināšanai, kas ir pēdējo laiku viens no lielākajiem finanšu darījumiem banku sektorā un kas apliecina, ka mēs esam uzticams partneris mūsu ilggadējam klientam. Savukārt, kā vienam no lielākajiem Latvijas finanšu sistēmas tirgus dalībniekam šis darījums liecina, ka mēs ar savām zināšanām un pieredzi varam sniegt atbalstu valstiski nozīmīgos projektos, kas vērsti uz tik būtisku resursu attīstību kā elektroenerģijas pārvades sistēma.”

Varis Boks, AST valdes priekšsēdētājs: "SEB banka ir ilggadīgs AST partneris un piedāvāja labāko finansējuma modeli AST un Latvijas elektroenerģijas patērētājiem, papildus augsti novērtējam veiksmīgo sadarbību. No LET pārņemto saistību refinansēšana ļaus AST realizēt plānotos attīstības projektus efektīvāk un sniegs finanšu ekonomiju pārvades tīkla attīstībā."

Kopš 2011. gada, kad Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm bija jāveic pārvades sistēmas operatoru nodalīšana no vēsturiskajiem energoapgādes monopoliem, pārvades sistēmas operatora funkcijas pilda AST, bet darbībai nepieciešamie aktīvi tika nomāti no LET. Reorganizācijas procesā AST pārņems arī visas LET saistības. No enerģētikas politikas īstenošanas puses raugoties, šis ir racionāls solis pārvades sistēmas darbībā, tai skaitā arī elektroenerģijas tirgus attīstībā un turpmākā integrācijā ES.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.