Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2020 07 09 - 08:45

SEB banka 2020./2021. mācību gadā neizsniegs studiju kredītus ar valsts galvojumu

Šobrīd norisinās atlase kredītiestādēm, kas turpmāk izsniegs studiju un studējošā kredītus ar attīstības finanšu institūcijas ALTUM garantiju. Izvērtējot nepieciešamos resursus, lai ieviestu izmaiņas līdzšinējā studiju kredītu administrēšanas procesā un sagatavotu jaunu infrastruktūru, SEB banka pieņēmusi lēmumu nepiedalīties atlasē par iespēju izsniegt studiju un studējošā kredītus 2020./2021. mācību gadā.

Šis lēmums neietekmēs līdz šim izsniegtos studiju un studējošā kredītus – banka turpina pildīt visus nosacījumus, ko paredz izsniegto kredītu uzturēšanas kārtība.

SEB bankas vadītāja Ieva Tetere: “Ņemot vērā, ka 10 gadus esam bijusi vienīgā banka, kas izsoles rezultātā guvusi tiesības finansēt studentus, daudzu prioritāšu vidū lēmums par šī pakalpojuma pārtraukšanu mums ir bijis ļoti sarežģīts. Nepieciešamās izmaiņas līdzšinējā kredītu administrēšanas procesā šogad nepaveiksim. Šobrīd vēlamies maksimāli vairāk sakārtot attālināti pieejamos pakalpojumus, pilnveidot procesus, kā arī stiprināt mūsu pozīcijas citos kreditēšanas pakalpojumos.”

Kopš 2010. gada SEB banka bija vienīgā banka, kas nodrošināja studentiem aizdevumus ar valsts galvojumu. Pēdējo trīs gadu laikā studentiem piešķirti 4534 aizdevumi ar valsts galvojumu par aptuveni 27, 1 miljonu eiro. Vidējā studiju kredīta summa pērn bija ap 6200 eiro, bet vidējā summa studējošā kredītam – nedaudz vairāk par 7000 eiro.

Attīstības finanšu institūcija ALTUM šī gada 29. jūnijā izsludināja atlasi kredītiestādēm, kas izsniegs studiju un studējošo kredītus ar ALTUM garantiju. Banku izsniegtos studiju kredītus turpmāk garantēs ALTUM, un šāds risinājums ļaus atteikties no prasības pēc otra galvotāja, kas līdz šim ir bijis kāds ģimenes loceklis vai draugs.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par studiju un studējošo kredītu saņemšanu ALTUM mājaslapā.

Jautājumi un atbildes par studiju kredītiem ar valsts galvojumu

Vai SEB banka 2020./2021. mācību gadā izsniegs studiju kredītus ar valsts galvojumu?

Izvērtējot nepieciešamos resursus, lai ieviestu izmaiņas līdzšinējā studiju kredītu administrēšanas procesā un sagatavotu jaunu infrastruktūru, SEB banka pieņēmusi lēmumu nepiedalīties atlasē par iespēju izsniegt studiju un studējošā kredītus 2020./2021. mācību gadā. Šobrīd vēlamies maksimāli vairāk sakārtot attālinātās apkalpošanās iespējas, pilnveidot procesus, kā arī stiprināt mūsu pozīcijas citos kreditēšanas pakalpojumos.

Vai šis lēmums ietekmēs līdz šim izsniegtos studiju un studējošā kredītus?

Šis lēmums neietekmēs līdz šim izsniegtos studiju un studējošā kredītus – banka turpina pildīt visus nosacījumus noslēgto līgumu ietvaros, ko paredz izsniegto kredītu uzturēšanas kārtība.

Vai ir iespējams no esošām saistībām atsaistīt galvotāju?

Kredīti, kas izsniegti līdz šim, netiks grozīti, balstoties uz jaunās programmas nosacījumiem, un spēkā paliek iepriekšējie nosacījumi.

Var ir iespējams apturēt kredīta kārtējās izmaksas un to pašu studiju programmu pieteikt atkārtoti jaunajā ALTUM programmā, vai arī refinansēt savas saistības uz banku, kas piedāvās jauno studiju finansēšanas programmu?

To nebūs iespējams darīt, jo tas neatbilst Ministru kabineta noteikumiem, kas regulē valsts galvoto studiju kredītu piešķiršanas kārtību. Līdz šim izsniegtajiem kredītiem ir spēkā iepriekšējie nosacījumi.

Vai SEB banka piedāvās kādu alternatīvu risinājumu?

2020./2021. mācību gadā netiks piedāvāti alternatīvi risinājumi studiju finansēšanai. Taču tiks izvērtētas iespējas un risinājumi studiju kredītu izsniegšanai nākotnē.

SEB studiju kredīts nav līdzvērtīga alternatīva jaunās programmas valsts galvotajam kredītam, taču šāds risinājums ir pieejams, ja nav iespējas saņemt valsts galvoto kredītu. SEB studiju kredītam var pieteikties tikai filiālē.

Kurš turpmāk izsniegs studiju kredītus ar valsts galvojumu?

Šobrīd vēl norisinās atlase kredītiestādēm, kas turpmāk izsniegs studiju un studējošā kredītus ar attīstības finanšu institūcijas ALTUM garantiju. Informācija par atlases rezultātiem un kredītiestādēm, kas izsniegs studiju kredītus ar ALTUM garantiju, būs pieejama mājaslapā.

Kur var uzzināt aktuālo informāciju par studiju kredītiem ar valsts galvojumu?

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par studiju un studējošo kredītu saņemšanu ALTUM mājaslapā.

Vai būs izmaiņas arī studiju kredītu piešķiršanas procesā?

Jā, kredītu saņemšanas process tiks vienkāršots. Tā kā banku izsniegtos studiju kredītus turpmāk garantēs ALTUM, vairs nebūs prasības pēc otra galvotāja. Par detalizētu studiju kredītu piešķiršanas kārtību aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai Jūsu izvēlētajā augstākās izglītības iestādē, kā arī Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.