Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2020 10 14 - 12:15

Lai atbalstītu vietējos uzņēmumus, SEB ieguldīs 14,8 miljonus eiro “ALTUM Kapitāla fondā”

Lai palīdzētu lielajiem Latvijas uzņēmumiem, kuru darbību negatīvi ietekmējusi Covid-19 pandēmija, SEB bankas meitas uzņēmums SEB Investment Management ieguldīs kopumā 14,8 miljonus eiro no pensiju 2. un 3. līmeņa plānu uzkrājumiem valsts attīstības finanšu institūcijas ALTUM fondā “ALTUM Kapitāla fonds”. Ilgtermiņā sagaidāms, ka Latvijas ekonomikas izaugsmes temps būs straujāks nekā Eiropas Savienības vidējais rādītājs, tāpēc SEB pensiju plānu dalībniekiem tā būs iespēja audzēt savu pensijas kapitālu, izmantojot vienu no retajām iespējām mērķtiecīgi investēt Latvijas uzņēmumos.

“ALTUM Kapitāla fondā” uzņēmumu atbalstam tiks ieguldīti 13,7 miljoni eiro no SEB pensiju 2. līmeņa plānu uzkrājumiem un 1,1 miljons eiro no SEB pensiju 3. līmeņa plānu uzkrājumiem. Kopumā SEB Investment Management pārvaldītie pensiju 2. līmeņa un pensiju 3. līmeņa aktīvi pārsniedz 1 miljardu un 320 miljonus eiro.

Jānis Rozenfelds, SEB Investment Management valdes priekšsēdētājs: “Uzņēmējdarbības vidē, līdzīgi kā daudzās citās jomās, šobrīd valda nenoteiktība. Šādos brīžos ir īpaši svarīgi, lai būtu pieejams finansiāls atbalsts, kas palīdz pielāgoties jaunajai uzņēmējdarbības vides realitātei. Viens no SEB Investment Management investīciju stratēģijas elementiem ir ilgtspējīgas investīcijas, tādēļ esam priecīgi ieguldīt “ALTUM Kapitāla fondā” un atbalstīt Latvijas uzņēmumus ceļā uz Covid-19 pandēmijas seku pārvarēšanu. Tā ir laba iespēja pensiju 2. un 3. līmeņa plānu dalībniekiem atbalstīt vietējos uzņēmumus, kuri ir gatavi mainīt savus darbības modeļus, lai pielāgotos un turpinātu izaugsmi.”

Kopējais “ALTUM Kapitāla fonda” finansējums plānots kopumā 100 miljonu eiro apmērā. To paredzēts piešķirt uzņēmumiem biznesa modeļa pielāgošanai, eksporta spējas uzlabošanai un jaunu tirgu apgūšanai, jaunām tehnoloģijām un procesu optimizācijai, kā arī jaunu produktu izstrādei. Atbalstu varēs saņemt uzņēmumi, kuru darbība ir vērsta uz ilgtspējīgu un energoefektīvu biznesu, kā arī digitālo transformāciju.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.