Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2021 01 25 - 17:45

SEB piedāvās Latvijā pirmo pensiju 3. līmeņa indeksu plānu

Jau februāra beigās gan esošajiem, gan jaunajiem SEB pensiju fonda klientiem būs pieejams līdz šim Latvijas pensiju 3. līmeņa tirgū nebijis risinājums – SEB-Indeksu plāns, kura aktīvi līdz pat 100% var tikt ieguldīti akciju tirgus indeksiem piesaistītos finanšu instrumentos.

Jaunais plāns radīts, sekojot līdzi pasaules ieguldījumu plānu tendencēm, stāsta SEB pensiju fonda valdes priekšsēdētāja Dace Ljusa: “Jau vairākus gadus SEB pensiju 2. līmeņa klientiem ir pieejams indeksu plāns, un arvien biežāk saņemam jautājumus par to, kad līdzīgs risinājums būs pieejams arī pensiju 3. līmenī. Un tagad arī SEB pensiju 3. līmeņa piedāvājums tiek papildināts ar mūsdienīgu risinājumu, kas būs īpaši piemērots klientiem, kuriem līdz valsts pensijas vecuma sasniegšanai ir vismaz 20 gadi.”

LR Finanšu un kapitāla tirgus komisija šī gada 20. janvārī ir reģistrējusi SEB-Indeksu plānu. No esošajiem SEB pensiju 3. līmeņa plāniem SEB-Indeksu plāns atšķiras ar to, ka tas tiks pārvaldīts ar šobrīd pasaulē tik populāro pasīvo pārvaldīšanas metodi. Tas nozīmē, ka, neskatoties uz situāciju finanšu tirgos, plāna pārvaldnieks neveiks būtiskas izmaiņas pensiju plāna ieguldījumos. Līdz ar to augstas būs gan plāna ienesīguma iespējas, gan riska līmenis.

“Līdz ar jaunā plāna ieviešanu, ikviens SEB pensiju fonda klients mūsu piedāvājumā varēs atrast savam vecumam un riska tolerances līmenim atbilstošāko uzkrāšanas stratēģiju – ar vidēju, vidēji augstu vai augstu riska līmeni. Piemēram, ja līdz pensionēšanās vecumam ir vairāk nekā 10 gadi piemērots būs SEB-Aktīvais plāns, bet, ja līdz pensionēšanās vecumam ir mazāk nekā 10 gadi, atbilstošākais būs SEB-Sabalansētais plāns,” papildina SEB pensiju fonda vadītāja.

SEB-Indeksu plānā uzkrājumu varēs veidot gan privātpersonas, gan uzņēmumi savu darbinieku labā. Tāpat kā esošajos pensiju 3. līmeņa plānos, arī jaunajam plānam pieteikties un sekot līdzi uzkrājuma apmēram būs iespējams SEB internetbankā. “Pensiju fonda mērķis ir nodrošināt saviem klientiem iespējami augstu pievienoto vērtību – esam vienīgais pensiju fonds Latvijā, kas saviem klientiem pēdējo 10 gadu laikā ir izmaksājis papildpeļņu jau 2,4 miljonu eiro apmērā,” noslēdz Dace Ljusa.

"SEB atklātais pensiju fonds" ir AS "SEB banka" meitas uzņēmums, kas ietilpst SEB (Skandinaviska Enskilda Banken) finanšu grupā. "SEB atklātais pensiju fonda" darbības mērķis ir nodrošināt pensiju plānu dalībniekiem vecuma papildpensijas kapitālu saskaņā ar likumu "Par privātajiem pensiju fondiem" un pensiju plāniem, uzkrājot un ieguldot pensiju plānu dalībnieku un viņu labā izdarītās naudas līdzekļu iemaksas.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.