Switch to mobile version. Augšup

JAUNUMI - 2021 03 08 - 17:00

SEB banka: Baltijas iedzīvotāji krāj naudu ceļojumiem un automašīnas iegādei

Lielākā daļa SEB bankas mobilās lietotnes izmantotāju, kuri izvēlējušies iespēju veidot uzkrājumus konkrētam mērķim, krāj naudu ceļojumam. Visbiežāk summa, ko cilvēki plāno uzkrāt, ir 1000 eiro.

SEB bankas mobilā lietotne ir iespējams noteikt līdz pieciem krāšanas mērķiem un vēlamo summu, izvēloties vai nu krāšanu digitālajā krājkasē, vai nosākot regulārus naudas pārskaitījumu.

Visaktīvāk uzkrājumus veido Igaunijā, viskūtrāk – Lietuvā. Visbiežāk uzkrājuma veidošanai izmanto digitālo krājkasi, kad uzkrājums veidojas automātiski – katru reizi ar karti samaksātā summa tiek noapaļota līdz veselam eiro un starpība novirzīta uz krājkontu. Digitālajā krājkasē Latvijas iedzīvotāji vidēji gadā uzkrāj 131 eiro, Igaunijas iedzīvotāji – 146 eiro, bet Lietuvas iedzīvotāji – ap 50 eiro.

“Kopumā 2020. gada laikā klienti, kuri izmanto digitālo krājkasi, visā Baltijā uzkrāja gandrīz 21 miljonu eiro un kopējie privātpersonu uzkrājumi pērn pieauguši par 13%,” skaidro SEB bankas digitālās attīstības vadītājs Iļja Nogičevs. “Digitālā krājkase ir bezmaksas rīks, kas palīdz spert pirmo soli pretī uzkrājumam, jo tas veidojas gandrīz nemanāmi un palielinās katru reizi, kad klients izmanto norēķinu karti. Savukārt, ja ir mērķis uzkrāt lielāku summu, ir vērts veikt regulāras iemaksas krājkontā. Krājkonts sniedz iespēju nopelnīt nelielu procentu, turklāt nauda krājkontā ir pasargāta no impulsīviem pirkumiem, jo tās izmaksa bez komisijas maksas ir jāpiesaka trīs dienas iepriekš.”

Lielākā daļa no tiem, kuri izvēlas iespēju veikt uzkrājumus, nosakot mērķi un vēlamo summu, plāno uzkrāt 1000 eiro ceļojumam. Otrs populārākais mērķis ir automašīnas iegāde. Nosakot vēlamo uzkrājuma summu, latvieši un lietuvieši visbiežāk izvēlas 1000, 500 un 100 eiro, savukārt igauņi – 1000, 500 un 5000 eiro.

Kontakti

 • +371 26668777
  +371 67779988

  Karšu un internetbankas bloķēšana

  24/7

  Citi jautājumi

  Privātpersonām

  Darbdienās 08.00 - 20.00

  Uzņēmumiem

  Darbdienās 08.30 - 18.00

S|E|B

Uzmanību! Jūsu pārlūkprogramma neatbilst SEB mājas lapas prasībām, lūdzu, atjaunojiet to vai izmantojiet citu ierīci lapas aplūkošanai.

Attention! Your web browser does not correspond to the requirements needed to visit SEB website. Please change web browser or device that you use for browsing the site.

Внимание! Ваш браузер не отвечает требованиям, необходимым для посещения сайта SEB. Просим поменять браузер или устройство, при помощи которого вы производите поиск в браузере.